wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-11-15| Prawo

Sprawdź, czy zdasz na uprawnienia

GUGiK udostępnił w internecie przykładowy test elektroniczny na uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii.


Sprawdź, czy zdasz na uprawnienia

Zawiera on 60 losowych pytań generowanych z bazy, która obecnie składa się z około 300 zagadnień i jest systematycznie uzupełniana. Jest on dostępny pod adresem uprawnienia.gugik.gov.pl. Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami obowiązującymi od 30 września br. osoby ubiegające się o uprawnienia geodezyjne w części ogólnej postępowania kwalifikacyjnego piszą test już nie na papierze, ale właśnie z wykorzystaniem techniki komputerowej.

Ewentualne uwagi i spostrzeżenia dotyczące testu można kierować na adres gugik@gugik.gov.pl.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Inny geodeta nie mam zamiaru kopiować pytań przy każdym pytaniu powinien być przycisk zgłoś uwagi z powiązaniem w bazie do danego pytania. Kolumny w bazie mają za małą szerokość bo część pytań ucięło. Skoro już ktoś wskazuje odpowiedzi to niech wskaże poprawną odpowiedź i błędne odpowiedzi tak żeby można je było przeglądać w trybie nauki, a już jakby ktoś by dał informacje skąd wynika prawidłowa odpowiedź tj .podstawa prawna to kontrowersji byłoby dużo mnie. No własnie w trybie nauki, ludzie muszą się gdzieś uczyć do tego egzaminu skoro niektóre pytania są tak dziwaczne.
 1 
odpowiedz zgłoś
@g Przeczytaj sobie ostatni akapit artykułu. Pozdrawiam
 3 
odpowiedz zgłoś
Nie widzę u góry napisu ze cos jest w fazie inicjalnej i testowej. Na boga to moodle którego potrafią obsłużyć w podstawówce. Jaka faza inicjalna ? Jest jakiś przycisk zgłoś błąd przy tych tzw. testach ? Gugik zobaczyłby jak bezsensowne są to pytania.
 2 
odpowiedz zgłoś
Nie wiem o co się czepiacie, skoro temat jest w fazie inicjalnej. Zdajcie, zamist klepać głupoty. Ja zdałam (słabo, ale jednak). Siemka.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Qwerty Dlatego, ze w tej chwili wśród ustaw z ktorych wymagana jest bieglosc w czasie egzaminu znajduje sie szereg ustaw z zakresu prowadzenia działalności, wiec zamaist weryfikowac wiedze egzaminem to powinien byc kurs
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
@qwerty A w jakim celu takie szkolenie z zakresu prowadzenia działalności miało by się odbywać? Żebyśmy mieli pewność, że pracownik, który zdaje egzamin odejdzie tuż po jego zdaniu? Skąd pomysł, że wszyscy geodeci muszą prowadzić własne firmy? Za mało jest takich firemek i spółek które składają się z dwóch kolegów każdy na własnej działalności? Za bardzo stabilny rynek mamy? Trochę co innego BHP, ale też nie jako szkolenie w ramach egzaminu.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Nie ma co powtarzające się te same pytania w puli to wynik wysokiej sprawności w obsłudze Moodle. Na 5 znajomych geodetów z uprawnieniami najwyższy wynik oscylował w okolicach 30 na 60. Mam taką propozycję żeby na następnym spotkaniu z geodetami powiatowymi była transmisja online i GGK pokazał nam wszystkim jak się taki test rozwiązuje. Zapewniam że ciekawe rzeczy od zgromadzonych na temat pytań i odpowiedzi usłyszy.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
querty Ja proponuje jeszczę dorzucić test sprawnościowy, skok przez granicznik, szukanie punktu na czas itp. To oczywiście żart, nawiązujący do absurdu jakim jest wymóg biegłości w 64 ustawach. Egzamin na uprawnienia powinien weryfikować wiedzę z zakresu geodezji a nie prowadzenia działalności!! W mojej subiektywnej opinii egzamin powinien składać z obowiązkowego szkolenia z zakreu ustaw niezbędnych do prowadzenia działalności, BHP a sam egzamin powienien weryfikować wiedzę tylko z Geodezji pod dane uprawnienia. Test jednokrotnego wyboru z możliwością korzystania z ustaw, plus część opisowa i osoby z wynikiem powyżej 80% zwolnieni z części ustnej.
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
Zniesic uprawnienienia geodezyjne A co gdyby znieść uprawnienia i uwolnic zawod? Moze tylo uprawnienia dla weryfikatorow w urzedach?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
No właśnie, w kontekście tego co napisał rozmarzony. Kto ma najwyższe kompetencje? Słyszałem na korytarzach na Wspólnej, że GGK ma zawsze rację, z urzędu. Ale w takim razie co sądzić o kompetencjach WINGiK który w swoim działaniu kieruje się diametralnie inną interpretacją przepisu niż ta zawarta w Katalogu Wytycznych GUGiK (no czyli GGK)? Jest niekompetentny? Czy może kompetencje czyli kawalifikacje, jak pisał jeometra, w ogóle nie mają związku z wiedzą a jedynie ze zdawaniem egzaminów przez tych których do zdawania się zmusza. Ci pozostali maja po prostu kwalifikację ... z urzędu? Znaczy, z racji posiadania władzy. Ciekawie wygląda ten nasz świat kompetencji i kwalifikacji w wykonaniu geodezyjnym. A poza tym... geoportal, geoportal i geoportal... nie zapominajmy o tym w natłoku wydarzeń.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
proszę przy okazji wniosku next level o przedstawienie propozycji, w jaki sposób spośród uprawnionych będziemy typować nad-uprawnionych, którzy od razu zasiądą w komisjach. Bo chyba wszyscy zwolennicy sądzą, że to oni będą w komisji i ich nikt odpytywać nie będzie. Czy szkolić i egzaminować będą ci, co robią najwięcej operatów rocznie, a może ci, co mają najmniej uwag w przeliczeniu na operat, a może ci, co wygrali sprawy sadowe z ODGiK-ami, czy może ci po 60-tce? Czy będzie jak w jednym filmie, że czasy się zmieniają, a komisje wciąż te same?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
opinia A może ktoś z władz stosunkowo nowego tworu jakim jest OZZG lub innych organizacji pseudo zawodowych, wypowie się w kwestii odnawiania uprawnień przez osoby już posiadające np co pięć lat. Bardzo jestem ciekaw opinii w tym temacie.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
. Wydaje się że tylko utworzenie centralnego narodowego patriotycznego centrum nadawania uprawnień zawodowych mogło by rozwiązać problemy nadawania uprawnień geodezyjnych.Takie centrum mogło by powstać w Białymstoku gdzie są najlepsi fachowcy. Oczywiście patronat nad jego budowa mógłby objąć obecny minister urzędu głównego. Specjalnie powołana komisja mogła by podjąć wytworzony trud aby sprawniej przeprowadzać postępowania kwalifikacyjne.Czlobkowie komisji stanowili by elitarne grono składające się z praktyków geodetów na cidzuen zatrudnionych nie tylko w urzędzie głównym ale i u urzędach powiatowych jak również pracownicy firm geoingormarycznych który obdarzeni są szczególnym zaufaniem suwerena narodu. Do rozważenia jest problem uprawnień zawodowych nadanych osobą które są wrogie wobec obecnego systemu.
 7 
odpowiedz zgłoś
@geo Przepraszam najmocniej, ale traktujmy sprawę poważnie. Jeżeli - załóżmy - w 2015 roku jesteś w stanie poprawnie odpowiedzieć na pytanie, natomiast w roku 2019 (z uwagi na zmienioną sytuację prawną) na to samo pytanie odpowiedzieć już nie potrafisz - to powstaje uzasadniona wątpliwość, czy posiadasz odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zawodu w 2019 roku...? Tu z kolei pojawia się problem o wiele większy! Każdy, kto kiedykolwiek zajmował się w naszej rzeczywistości POWAŻNYMI tematami wie, że jeśli musi dokonać jakiejś ISTOTNEJ czynności w oparciu o PRZEPIS PRAWA, to pierwsze co musi zrobić, to sprawdzić, czy ten przepis jest AKTUALNY! Tutaj jedyną pożądaną "predyspozycją" osoby uprawnionej może być tylko zdolność do auto-negacji dotychczasowego doświadczenia i nawyk każdorazowego "zaglądania" do przepisów. No a co nam w tym temacie "nasza służba" w ramach egzaminów ostatnio zaproponowała? Żadnego zaglądania do przepisów, żadnego szukania! Tylko jazda z "pamięciówy"...
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
Czas A i mają na test 135min.
 1 
odpowiedz zgłoś
~taki tam Nie wiem, czy nie chciało ci się sprawdzić, czy łżesz jak pies, ale np egzamin z budownictwa składa się z testu JEDOKROTNEGO wyboru(np łącznie do projektowania i kierowania robotami budowlanymi: test składa się z 90 pytań, z czego 63 są z prawa budowlanego i związanych z nim ustaw, 18 z BHP, a 9 z postępowania administracyjnego ? należy udzielić poprawnych odpowiedzi na 68 pytań) a potem ustnego z którego dostaje się pytania i jest czas na przygotowanie się do odpowiedzi.
 4 
odpowiedz zgłoś
geodeci wykonawcy szanują się nawzajem, choć konkurują. Gorzej z szacunkiem SGiK względem geodetów, zresztą proporcjonalnie odwzajemnionym. Jak mas mają szanować budowlańcy, projektanci czy obywatele, skoro SGiK w pierwszej kolejności dyskredytuje uprawnionych i jest organem praktycznie wyłącznie od ochoczego karania, a nie obrony branży przed atakami z zewnątrz (jak np. w przypadku nieszczęsnych pomiarów przewodów w wykopach). Tak, wiadomo, że geodezja to jak operacja na otwartym sercu, w tym zawodzie liczy się tempo i refleks. Dlatego egzamin powinien być w terenie, pytania na 1 powinno się zadawać w trakcie ustawiania instrumentu i pomiaru. Punktować powinno się zarówno odpowiedzi, jak i jakość wykonanej symultanicznie mapy. Na zakres 2 zdający powinien odpowiadając kopać doły, bo do tego sprowadza się "analiza" danych zasobu. Egzaminatorzy powinni przekrzykiwać się nawzajem z pytaniami, wprowadzać w błąd, jak strony sporu granicznego. A na 4 jak 1, ale koniecznie zimą lub w deszczu, przy autostradzie.
 1 
odpowiedz zgłoś
@taki tam Udajesz głupiego, czy wcale nie udajesz? Niby od kiedy to testy do zakreślania krzyżykiem jak małpa służą sprawdzeniu czy "osoba jest odporna na stres, umiejąca myśleć analitycznie"? Poza tym, problemem wcale nie jest wielokrotność, czy jednokrotność wyboru odpowiedzi, tylko pytania w teście rozstrzelone od Sasa do Lasa, nie mające w większości NIC wspólnego z wykonywanym zawodem. We "wszystkich branżach" pożądane cechy aplikanta stwierdza się na podstawie przebiegu odbytej praktyki, pytania w teście dotyczą zaś tylko i wyłącznie specyfiki zawodu i - faktycznie - wyłożyć się na nich może tylko ktoś, kto "praktykę" odbył jedynie na papierze. Ale "wszystkie branże" się szanują i są szanowane, a w geodezji, tradycyjnie - lipa i ściema, polana stęchłym patosem...
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
Ogólne Panowie, takie pytanko do was specjalistów. Mam firmę zajmującą się oblotami dronem. Zrobiliśmy parę pseudo-ortofotomap (za duże błędy w osi XYZ) - klient nie potrzebował akurat dokładności, tylko sam podgląd. Robiliśmy orto paru miast o powierzchni 1200ha i 3000ha. Teraz mamy w planach zakupić drona Dji phantom RTK którym mogli byśmy robić prawdziwe ortofoto ale nie wiem czy było by zainteresowanie ze strony firm geodezyjnych. W związku z tym mam pytanko, czy korzystali byście z takiej usługi? Jeżeli nie to dlaczego a jeżeli tak to jakie warunki współpracy byście przewidywali? Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź.
 7 
odpowiedz zgłoś
taki tam - proponuje żeby w ramach testu sprawdzano też odporność na stres, myślenie analityczne, podejmowanie decyzji i ponoszenie odpowiedzialności. Myślę że zanim zaczniemy sprawdzać te cechy od kandydatów powinniśmy wymagać od przeprowadzających postępowanie takich cech. Ze szczególnym uwzględnieniem tej ostatniej cechy. A już wspominanie o szacunku i traktowaniu innych to był naprawdę majsztersztyk jak popatrzę na osobę obecnie nam panujących.
 3 
odpowiedz zgłoś
egzaminy egzaminy służą do sprawdzenia wiedzy aplikanta na uprawnienia oraz tego czy może on pełnić funkcję kierownika prac. Niestety nie każdy ma te predyspozycje. Osoba, która jest odporna na stres, umiejaca myśleć analitycznie, umiejąca podejmować decyzje a w konsekwencji ponosić za nie odpowiedzialność to są cechy , które powinien posiadać geodeta z uprawnieniami zawodowymi- geodeta posiadajacy zawód zaufania publicznego jak wszyscy by chcieli. Zatem takie egzaminy to poważna sprawa a nie klasówka szkolna w szkole podstawowej.We wszystkich branzach są to m.in.testy wielokrotnego wyboru, które zmuszają do myslenia a nie do bezmyslnego wykucia i zakreślenia odpowiedzi.Zacznijcie traktować ten zawód i siebie wzajemnie z należnym szacunkiem.Jak sami nie bedzemy sie szanować to nikt nas nie bedzie szanował.
 10 
 4 
odpowiedz zgłoś
... Kiedyś jak testy były jednokrotnego wyboru to można było je zdać, wyuczyć się tych pytań na pamięć lub wzrokowo. Teraz przy testach wielokrotnego wyboru uważam, że bardzo ciężko byłoby przejść sam test.
 1 
odpowiedz zgłoś
@jeometra, idź na całość popieram, ale nie jesteś wystarczająco radykalny. Tak, jak do niektórych przetargów, przed każdym egzaminem niech się każdy wykaże, że w ciągu ostatnich np. 3 lat wykonał prace w ilości i zakresach wymaganych do dopuszczenia do egzaminu. Może znów zaczniemy robić rozgraniczenia, zamiast ustaleń do celów EGB? A jak się komuś nie podoba, to, jak tutaj już ktoś chyba ze służby radził, wynocha z "naszego" kraju? Tylko oczywiście to powinno dotyczyć tez urzędników z uprawnieniami. Czyli albo przestanie się wymagać od nich uprawnień, albo będą musieli rotacyjnie zwalniać swoje ciepłe stołki i zatrudniać się w produkcji, do wyrobienia minimum praktyki. I jeszcze z katastru powinni nas najpierw przeszkolić wykładowcy z państw, w których ten kataster funkcjonuje, a nie ludzie wychowani i wykształceni w duchu socjalizmu.
 2 
odpowiedz zgłoś
... Jeometra,daj spokój. A ty uważasz, że większość tych pytań z testu dotyczy naszego zawodu i kiedykolwiek je wykorzystamy w praktyce? To jest tylko potrzebne, żeby zdać.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
To co mają powiedzieć dumni uprawnieni koledzy, którzy do swoich uprawnień uczyli się z jeszcze starszego "vademecum"? Proponuję najuczciwsze rozwiązanie - unieważniać wszystkie uzyskane uprawnienia i wymagać ponownego zdania egzaminu w przypadku zmiany KTÓREGOKOLWIEK z wymienionych przepisów! Jak paranoja, to po całości! Dlaczego tylko do połowy...?
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
... Przepraszam, zwracam honor. Popatrzyłem do starego vademecum, gdzie w kc tego zapisu jeszcze nie było .
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
? Super czegoś się jednak uczymy i przepis jest.
 1 
odpowiedz zgłoś
asd geo jak nie ma... Art 29.2 masz jasno napisane że uznanie nie może nastąpić przed końcem roku kalendarzowego w którym zaginiony ukończył by tal dwadzieścia trzy... Związku z zawodem żadnego, ale w kpc jest to określone
 2 
odpowiedz zgłoś
... Zgodnie z kc osobę można uznać za zmarła jeżeli upłynęło lat 10 od końca roku kalendarzowego w którym według istniejących wiadomości jeszcze żył...to pytanie padło 2 razy w teście i żadna odpowiedź nie jest prawidlowa, bo nie ma nic wspólnego z wiekiem zaginionego. Czy takie testy dostają rzeczywiście zdający na uprawnienia? Jeśli tak to prokuratura powinna zająć się tym tematem.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
... Dla zainteresowanych art 29 do 31...i tyle kodeks cywilny mówi o osobie, którą można uznać za zmarła. Teraz porównajcie to do pytania z testu na uprawnienia... To ja przepraszam, ale dziękuję za taki egzamin...
 2 
odpowiedz zgłoś
... Proszę sprawdzić kiedy zgodnie z Kodeksem Cywilnym osobę zaginiona uznaje się za zmarła ( to pytanie, które w poprzednim komentarzu zamiescil 22/100) i porównać to do treści pytania z testu. To ja się nie dziwię, że jak rzeczywiście takie pytania na które nie ma odpowiedzi padają na testach na uprawnienia, to zdaja ten test nieliczni. Ktoś wogole weryfikuje te testy i pytania gugiku? Bo widać z rzeczywistością prawna mają one niewiele wspólnego i panuje tu wolna amerykanka. Czy wobec tego GUGiK postępuje zgodnie z prawem dając takie pytania na które nie ma odpowiedzi na egzaminie na uprawnienia państwowe? Proszę redakcję geoforum o zajęcie się tym tematem!
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Zniesic uprawnienienia geodezyjne Jestem geodeta, skończyłem studia w Polsce, pracuje w Norwegii. Tu niema żadnych uprawnień i nikt nawet nie wie co to jest. Liczą się fachowość i kompetencje. Uprawnienia to brak wolnego rynku. https://www.youtube.com/watch?v=QJvLcA03cA8 Smiem twierdzić, ze uprawnienia są tylko po to żeby ograniczyć konkurencje. Wiadomo ze jak już ktoś je zdobył to jest mu to na rękę bo ma mniejsza konkurencje. Mam doświadczenie i kompetencje ale nie mogę normalnie być geodeta w Polsce, prawda? Musiałbym najpierw odbyć 3 letni staż i to pewnie za jakieś śmieszne pieniądze. Ma ktoś jakieś sugestie Pozdrawiam
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
znakomity wątek dla entuzjastów ustawicznego dokształcania i okresowych egzaminów. Fachowcy, praktycy, polowcy - jesteście pewni, że zdacie w cuglach taki egzamin co kilka lat, skoro pracujecie czynnie w zawodzie? Wiecie już, o czym piszą młodzi, którzy muszą się tego uczyć po godzinach pracy w terenie, żeby robić samodzielnie mapki do projektów, a nie ubiegają się o stanowisko GGK czy urzędnika GUGiK? Dlaczego krzyczą skończyć z uprawnieniami? Ja nie jestem taki pewny siebie.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
UPR Informacje publikowane w repozytorium interoperacyjności oznaczone są w szczególności: Wybierz jedną lub więcej: a. statusem obowiązywania. b. opisem, c. nazwą, d. wersją, Albo to: Zgodnie z przepisami ustawy ? Kodeks cywilny uznanie za zmarłego nie może nastąpić przed końcem roku kalendarzowego, w którym zaginiony ukończyłby lat: Wybierz jedną lub więcej: a. trzydzieści, b. dwadzieścia trzy, c. dwadzieścia. d. dwadzieścia pięć, Serio znajomość tego ma związek z zawodem?
 2 
odpowiedz zgłoś
Super, dzięki a powiedz mi który z geodetów uprawnionych tego użyje ? Bo wiesz te pytania są dla sprawdzenia wiedzy geodetów uprawnionych która potrzebna jest im pracy. Czy w ramach tworzenia map i baz w ramach swojej pracy będą wnioskować o takie włączenie czy może do takiego wniosku potrzebne są uprawnienia ? I drugie ważniejsze pytanie czy zapis tego artykułu kiedykolwiek był użyty w Polsce ? W czyjej głowie rodzą się takie pytania dla sprawdzenia wiedzy przyszłych GEODETÓW UPRAWNIONYCH>
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Do mister Art. 10. 1. Włączenie do infrastruktury zbiorów i usług danych przestrzennych należących do osób trzecich może nastąpić na ich wniosek, za zgodą właściwego organu wiodącego lub z inicjatywy organu wiodącego za zgodą osób trzecich, jeżeli jest to zgodne z interesem publicznym, a włączane zbiory i usługi danych przestrzennych odpowiadają obowiązującym standardom technicznym. 2. Wniosek, o którym mowa w ust. 1, zawiera: 1) imię i nazwisko lub nazwę wnioskodawcy oraz jego adres; 2) określenie przedmiotu wniosku; 3) informacje dotyczące treści zbiorów oraz obszaru, do którego się odnoszą, a także warunków, w tym finansowych, na jakich możliwe będzie korzystanie ze zbiorów i usług, o których mowa w art. 9 ust. 1 pkt 3-5. 3. Odmowa włączenia do infrastruktury zbiorów i usług danych przestrzennych należących do osób trzecich następuje w drodze decyzji właściwego organu wiodącego.
 1 
odpowiedz zgłoś
Testy Pytania są losowane. Dwa razy robiłem test i miałem inne pytania. Podoba mi się i po dopracowaniu będzie super.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
MASAKRA I SZCZYT NIEKOMPETENCJI tak oceniam poziom tych pytań i odpowiedzi. KTO TO PISAŁ? Proszę o imię i nazwisko autora.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
A co to jest baza danych ewidencyjnych??????????? - pytanie 31.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Nie wiem kto jest autorem tych pytań, ale już pierwsze pytanie jest niejasne. Pytają o postępowanie uproszczone, ale w trybie kpa czy kc , o tym już zapomnieli. Czy jest jakaś komisja standaryzacji tych pytań?
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Dobra zabawa a z tego testu nie za bardzo wynika, że jest dla geodetów. Pytania kiedyś były bardziej związane z przepisami wprost geodezji i administracji. W 2007 59/60, teraz 19/60 bez przygotowania i szczególnej analizy treści pytań. Czas poniżej 30 minut. Możliwość wielokrotnego wyboru przy tych odpowiedziach jest trudniejsza do zaliczenia niż w milionerach, bo tam masz jedną odpowiedź.
 3 
odpowiedz zgłoś
Po co logowanie? jak to po co, żeby odebrać uprawnienia nie douczonym uprawnionym ;)
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
... nie działa ten serwis poprawnie, nie wyświetla wyników testu i rozwiązań, nie ma tez rozwiązanego testu w historii, a wynik podaje za każdym razem taki sam 21 pkt/60
 3 
odpowiedz zgłoś
co to jest odmowa włączenia danych do infrastruktury zbiorów i usług danych przestrzennych - tej infrastruktury w słowniku do ustawy nie mogę znaleźć. Rozumiem, że autorom tego czegoś chodziło o ewidencje zbiorów i usług.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
po co logowanie? nie można uprościć - zakładanie konta... ehhh ten internet
 4 
odpowiedz zgłoś
@geo Pewnie pytania były zbyt trudne i stąt taki hejt.
 5 
 5 
odpowiedz zgłoś
Beton Te świadectwo, takie piękne.
 1 
odpowiedz zgłoś
A ja nie sprawdzę. Czekam na aktywacje.
 1 
odpowiedz zgłoś
... Czy kolega geo nie widział dwóch najważniejszych informacji? 1. Jest to przykładowy test (w wersji testowej) 2. Ewentualne uwagi i spostrzeżenia dotyczące testu można kierować na adres gugik@gugik.gov.pl. Naprawdę konieczne jest hejtowanie wszystkiego? Najlepiej trzymać wszystko w tajemnicy i testować na pierwszych kandydatach do uprawnień (królikach doświadczalnych).
 7 
 7 
odpowiedz zgłoś
... Właśnie rozwiązałem test. Ciekaw jestem czy GUGiK celowo robi z geodetów idiotów czy też może po prostu uważa że są to idioci. Pytania powtarzające się, odpowiedzi na niektóre pytania niedokończone, pytania w których każda odpowiedź jest błędna. źle sformułowane pytania..itp itd. A na koniec ocena punkty zdobyte/100 podczas gdy pytań było 60. To obrazuje gdzie w dniu dzisiejszym znajduje się tzw. służba geodezyjna i kartograficzna. No nie wytrzymałem i musiałem napisać komentarz. Ten kto opublikował ten test powinien być natychmiast w trybie dyscyplinarnym zwolniony z roboty.
 5 
 14 
odpowiedz zgłoś
50 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS