wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-11-14| Przetargi

Administratorzy Galileo wybrali najlepsze aplikacje lokalizacyjne

Program ARGEO łączący technologie geolokalizacji, blockchain oraz rzeczywistości rozszerzonej zwyciężył w konkursie MyGalileoApp.


Administratorzy Galileo wybrali najlepsze aplikacje lokalizacyjne <br />
Aplikacja ARGEO
Aplikacja ARGEO
Administratorzy Galileo wybrali najlepsze aplikacje lokalizacyjne

Organizatorem MyGalileoApp jest Europejska Agencja ds. GNSS (GSA), która administruje wspólnotowym systemem nawigacji. Celem konkursu było wybranie najbardziej innowacyjnej aplikacji wykorzystujących kluczowe zalety Galileo, takie jak podwyższona dokładność i wiarygodność pomiaru. O zwycięstwo walczyło 150 drużyn z 35 krajów. Spośród nich wybrano 10 pomysłów, które zaprezentowano podczas finału, który odbył się 8 listopada.

Pierwsze miejsce i 100 tys. euro nagrody otrzymała aplikacja ARGEO, która z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej (AR) prezentuje lokalizację okolicznych punktów usługowych oferujących ciekawe rabaty lub promocje.

Drugie miejsce i 50 tys. euro przypadło aplikacji Tractor Navigator – jak podpowiada nazwa, jej głównym celem jest zapewnienie nawigacji podczas jazdy traktorem po polu. Trzecie miejsce (i 30 tys. euro) przypadło twórcom aplikacji Ready Park. Ma ona ułatwiać parkowanie poprzez łączenie użytkowników, którzy poszukują miejsca parkingowego, z tymi, którzy właśnie je opuszczają.

– MyGalileoApp to największy konkurs tworzenia aplikacji, jaki kiedykolwiek zorganizowano w ramach programu Galileo. Po osiągnięciu na początku tego roku liczby miliarda smartfonów odbierających sygnały Galileo kolejnym dużym wyzwaniem jest opracowanie aplikacji, które najlepiej wykorzystają zalety tego systemu – mówi dyrektor wykonawczy GSA Carlo des Dorides.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
aha Osiągi ten miliard chyba na papierze bo ktoś specyfikacji chipsetów nie potrafi czytać (ani sprawdzić). Ich piękna lista Mediatek MT6572, Mediatek MT6582. Stare do tego nie obsługiwały Galileo. Snapdragon 430 - według specyfikacji i tego co można w apkach zobaczyć Satellite Systems Support: GPS, GLONASS, Beidou. Więc nie wiem czym się chwalą liczbami z "kosmosu" chyba.... bo sprawdzając inne chipsety zaraz wyjdzie że ten miliard się rozsypie.
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS