wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-09-09| GNSS

Już miliard smartfonów śledzi Galileo

Jak wynika z danych Europejskiej Agencji ds. GNSS (GSA), już przynajmniej 1 miliard urządzeń mobilnych na całym świecie korzysta ze wspólnotowego systemu nawigacji satelitarnej.


Już miliard smartfonów śledzi Galileo

Co ciekawe, pierwszy model smartfona kompatybilny z Galileo pojawił się na rynku raptem 3 lata temu – był to hiszpański BQ Aquaris X5 Plus. Od tego czasu liczba urządzeń mobilnych śledzących ten system wzrosła do 156 – ich pełną listę można znaleźć na stronie UseGalileo.eu.

Z pewnością spis tego sprzętu będzie się rozrastać jeszcze szybciej. Jak bowiem podaje GSA, obecnie 95% czipów wytwarzanych na potrzeby smartfonów jest gotowych do odbioru Galileo. W efekcie tylko w tym roku na rynek ma trafić aż 1,8 mld odbiorników śledzących ten system, a w 2029 będzie to już 2,7 mld sztuk. Zdecydowana większość z nich to właśnie smartfony oraz tzw. elektronika ubieralna (wearables).

– Galileo zapewnia wysokiej jakości usługi pomiaru czasu i pozycji dla 1 miliarda użytkowników smartfonów na całym świecie. Jest to możliwe dzięki europejskim wysiłkom na rzecz zbudowania najdokładniejszego systemu nawigacyjnego na świecie, realizowanemu przy wsparciu i zaangażowaniu GSA. Jestem przekonana, że nasz przemysł kosmiczny będzie się nadal rozwijał dzięki większej ilości pracy, pomysłów i inwestycji szykowanych w ramach nowego programu kosmicznego UE – powiedziała Elżbieta Bieńkowska, europejska komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt