wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak skanowano największy atlas świata
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-09-09| GNSS

Już miliard smartfonów śledzi Galileo

Jak wynika z danych Europejskiej Agencji ds. GNSS (GSA), już przynajmniej 1 miliard urządzeń mobilnych na całym świecie korzysta ze wspólnotowego systemu nawigacji satelitarnej.


Już miliard smartfonów śledzi Galileo

Co ciekawe, pierwszy model smartfona kompatybilny z Galileo pojawił się na rynku raptem 3 lata temu – był to hiszpański BQ Aquaris X5 Plus. Od tego czasu liczba urządzeń mobilnych śledzących ten system wzrosła do 156 – ich pełną listę można znaleźć na stronie UseGalileo.eu.

Z pewnością spis tego sprzętu będzie się rozrastać jeszcze szybciej. Jak bowiem podaje GSA, obecnie 95% czipów wytwarzanych na potrzeby smartfonów jest gotowych do odbioru Galileo. W efekcie tylko w tym roku na rynek ma trafić aż 1,8 mld odbiorników śledzących ten system, a w 2029 będzie to już 2,7 mld sztuk. Zdecydowana większość z nich to właśnie smartfony oraz tzw. elektronika ubieralna (wearables).

– Galileo zapewnia wysokiej jakości usługi pomiaru czasu i pozycji dla 1 miliarda użytkowników smartfonów na całym świecie. Jest to możliwe dzięki europejskim wysiłkom na rzecz zbudowania najdokładniejszego systemu nawigacyjnego na świecie, realizowanemu przy wsparciu i zaangażowaniu GSA. Jestem przekonana, że nasz przemysł kosmiczny będzie się nadal rozwijał dzięki większej ilości pracy, pomysłów i inwestycji szykowanych w ramach nowego programu kosmicznego UE – powiedziała Elżbieta Bieńkowska, europejska komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt