wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
blog
|2019-11-07| Geodezja

Kiedy będą nowe dzienniki praktyki zawodowej?

Choć nowe rozporządzenie ws. uprawnień zawodowych obowiązuje już od ponad miesiąca, praktykanci wciąż mają problemy z uzyskaniem dziennika praktyki zawodowej według nowego wzoru.


Kiedy będą nowe dzienniki praktyki zawodowej?

Przypomnijmy, że rozporządzenie w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii obowiązuje od 30 września br. – wśród wielu zmian m.in. określa ono nowy wzór dziennika praktyki zawodowej. Jak jednak poinformował nas jeden z czytelników, od blisko miesiąca nie może on uzyskać tego dokumentu u miejscowego WINGiK-a. Inspekcja tłumaczy się natomiast, że nie otrzymała nowych dzienników od GUGiK-u. Zapytaliśmy się więc w Urzędzie, kiedy problem zostanie rozwiązany.

GUGiK wyjaśnia, że żadnego opóźnienia nie ma. Dopiero bowiem wejście w życie rozporządzenia dało podstawę do rozpoczęcia procesu druku dzienników wg nowego wzoru. Te są już gotowe, zostały właśnie wysłane do WINGiK-ów i prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia powinny być dostępne dla praktykantów.

GUGiK przypomina również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami moment rozpoczęcia praktyki zawodowej nie jest uzależniony od pobrania dziennika.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@k Dziękuję

@młody geodeta Tak, w nowym rozporządzeniu terminem rozpoczęcia praktyki jest rozpoczęcie wykonywania prac geodezyjnych i kartograficznych, a nie otrzymanie dziennika praktyk.

Niestety nikt nie odpowiedział mi na pytanie czy jeśli dziennik dostanę z datą 8 listopada 2019, to mogę do niego wpisać prace które robiłem w 2018r.

Uprawnienia? Chodzi o tę pieczątkę z podpisem? W kwestii dzienników to nie zdziwię się, że będą dostępne tak szybko jak dane w układzie 2000.

praktyki można kontynuować praktyki w dotychczasowym dzienniku par. 34 Rozporządzenia.

Bareya cd Kuriozalne jest w ogóle to, że taki dziennik jest wymagany i to w dodatku odpłatnie! Co by szkodziło wysłać elektronicznie formularz z wypisanymi wszystkimi numerami prac i ewentualnie skanami dokumentów potwierdzających?!! Sam zmiana oczywiście na plus, ale tak czy inaczej dalej to są jakieś kretyńskie komunistyczno-biurokratyczne praktyki z tymi dziennikami.

Nie wpisujeszbo dzienniki praktyk dopiero idą do Wingików. Jak wpiszesz do zeszytu to będzie nieważne. A co ze starymi dziennikami praktyk ? Wyrzucamy ?

Ale Od kiedy może być ta praktyka od 6? 3? lat. Jeśli tak skoro pracuję od 10 lat. To biorę dziennik, wpisuję praktykę, i następnego dnia staruję na egzamin?

do zdziwionego a co się Pan dziwisz, to chyba zmiana na plus? potrzebujesz Pan zeszytu, żeby rozpocząc praktykę? dobra zmiana, widać mimo wszystko, że coś tam próbują ułatwić

Jak to? Jak to moment rozpoczęcia praktyki nie jest uzależniony od pobrania dziennika? Tzn że mogę pobrać dziennik i zrobić wpisy np. kilka lat wstecz?

10 komentarzyApeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS