wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-11-07| Geodezja

Kiedy będą nowe dzienniki praktyki zawodowej?

Choć nowe rozporządzenie ws. uprawnień zawodowych obowiązuje już od ponad miesiąca, praktykanci wciąż mają problemy z uzyskaniem dziennika praktyki zawodowej według nowego wzoru.


Kiedy będą nowe dzienniki praktyki zawodowej?

Przypomnijmy, że rozporządzenie w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii obowiązuje od 30 września br. – wśród wielu zmian m.in. określa ono nowy wzór dziennika praktyki zawodowej. Jak jednak poinformował nas jeden z czytelników, od blisko miesiąca nie może on uzyskać tego dokumentu u miejscowego WINGiK-a. Inspekcja tłumaczy się natomiast, że nie otrzymała nowych dzienników od GUGiK-u. Zapytaliśmy się więc w Urzędzie, kiedy problem zostanie rozwiązany.

GUGiK wyjaśnia, że żadnego opóźnienia nie ma. Dopiero bowiem wejście w życie rozporządzenia dało podstawę do rozpoczęcia procesu druku dzienników wg nowego wzoru. Te są już gotowe, zostały właśnie wysłane do WINGiK-ów i prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia powinny być dostępne dla praktykantów.

GUGiK przypomina również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami moment rozpoczęcia praktyki zawodowej nie jest uzależniony od pobrania dziennika.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@k Dziękuję
 1 
odpowiedz zgłoś
@młody geodeta Tak, w nowym rozporządzeniu terminem rozpoczęcia praktyki jest rozpoczęcie wykonywania prac geodezyjnych i kartograficznych, a nie otrzymanie dziennika praktyk.
 1 
odpowiedz zgłoś
Niestety nikt nie odpowiedział mi na pytanie czy jeśli dziennik dostanę z datą 8 listopada 2019, to mogę do niego wpisać prace które robiłem w 2018r.
 2 
odpowiedz zgłoś
Uprawnienia? Chodzi o tę pieczątkę z podpisem? W kwestii dzienników to nie zdziwię się, że będą dostępne tak szybko jak dane w układzie 2000.
 2 
odpowiedz zgłoś
praktyki można kontynuować praktyki w dotychczasowym dzienniku par. 34 Rozporządzenia.
 4 
odpowiedz zgłoś
Bareya cd Kuriozalne jest w ogóle to, że taki dziennik jest wymagany i to w dodatku odpłatnie! Co by szkodziło wysłać elektronicznie formularz z wypisanymi wszystkimi numerami prac i ewentualnie skanami dokumentów potwierdzających?!! Sam zmiana oczywiście na plus, ale tak czy inaczej dalej to są jakieś kretyńskie komunistyczno-biurokratyczne praktyki z tymi dziennikami.
 7 
 5 
odpowiedz zgłoś
Nie wpisujeszbo dzienniki praktyk dopiero idą do Wingików. Jak wpiszesz do zeszytu to będzie nieważne. A co ze starymi dziennikami praktyk ? Wyrzucamy ?
 4 
odpowiedz zgłoś
Ale Od kiedy może być ta praktyka od 6? 3? lat. Jeśli tak skoro pracuję od 10 lat. To biorę dziennik, wpisuję praktykę, i następnego dnia staruję na egzamin?
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
do zdziwionego a co się Pan dziwisz, to chyba zmiana na plus? potrzebujesz Pan zeszytu, żeby rozpocząc praktykę? dobra zmiana, widać mimo wszystko, że coś tam próbują ułatwić
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
Jak to? Jak to moment rozpoczęcia praktyki nie jest uzależniony od pobrania dziennika? Tzn że mogę pobrać dziennik i zrobić wpisy np. kilka lat wstecz?
 2 
 9 
odpowiedz zgłoś
10 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS