wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-10-21| Geodezja, Przetargi, Kataster

Mimo problemów z płatnościami ZPWP podpisuje kolejne umowy

Związek Powiatów Województwa Podlaskiego podpisał umowę na modernizację ewidencji gruntów i budynków w powiecie sokólskim.


Mimo problemów z płatnościami ZPWP podpisuje kolejne umowy

Było to już drugie podejście do udzielenia zamówienia modernizację EGiB w 157 obrębach tego regionu. Pierwszy przetarg rozpisano w lipcu ubiegłego roku, jednak wszystkie części unieważniono z powodu braku chętnych lub zbyt drogich ofert. W drugim postępowaniu – rozpisanym w maju br. – na 4 części udało się rozstrzygnąć tylko jedną. Modernizację EGiB w jednostce ewidencyjnej Sokółka (62 obręby) za 2,1 mln zł wykona firma Global East z Białegostoku.

Zamówienie jest częścią wartego 68,7 mln zł projektu „Udostępnianie zasobów publicznych rejestrów geodezyjnych – modernizacja ewidencji gruntów i budynków”. Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, wokół tego przedsięwzięcia zbierają się czarne chmury. ZPWP zalega bowiem wielu firmom z płatnościami za prace geodezyjne. Przedstawiciele związku tłumaczą, że kłopoty z wypłacaniem pieniędzy spowodowane są różną interpretacją przepisów związanych z kwalifikacją wydatków za prace geodezyjne. Inaczej przepisy interpretuje ZPWP i Podlaski Urząd Wojewódzki, a inaczej UMWP. Na razie sprawa wydaje się patowa i geodeci nie wiedzą, kiedy otrzymają pieniądze za wykonane prace.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Kasa... się nie zgadza. Oferta była na 1 704 500 zł brutto. A w tekście jest " Modernizację EGiB w jednostce ewidencyjnej Sokółka (62 obręby) za 2,1 mln zł wykona firma Global East z Białegostoku." Jakim cudem dorzucono 400 tys złotych. CUD Siemiatycki !!!!!!!!
odpowiedz zgłoś
Takie cuda tylko w Siemiatyczach
odpowiedz zgłoś
Tak to jest Jak urzędnicy nie ponoszą odpowiedzialności za swoje czyny! Powinni te dziesiątki tysięcy odsetek zapłacić proporcjonalnie za swoją nieudolność. Uwierzcie mi, jakby tak było, nigdy już nie czytaliśmy tak kuriozalnych informacjii!! Kto jest za wprowadzeniem odpowiedzialności dla urzędników??
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Zansporsoruje kolejne mieszkanie w Warszawie!!!
 1 
odpowiedz zgłoś
omg to tak działa "dobra zmiana"?
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
w tym kraju już mało rzeczy człowieka może zaskoczyć. To, że wykonawca nie płaci podwykonawcom to już normalka. Stwierdzam niesmiało, że jak ktos płaci w terminie to rzecz niesamowita. Ale, że główny zamawiający??? Choć w tym przypadku tłumaczenie zgoła odmienne. Jak do tej pory było tylko "prezes na urlopie...", "księgowa będzie pojutrze", "przelew wyjdzie w piątek", "zgodnie z polityką firmy duże przelewy robimy tylko 15-tego (a że jest 17-ty no to musicie czekać...), "przelew wyszedł 3 dni temu ale pewnie gdzies utknął" i najlepsze "myslicie że ja nie mam nic na głowie tylko wasz przelew?". Tutaj mamy odmienną interpretację przepisów. Wypadałoby jako wykonawca po wezwaniu z urzędu skarbowego odpowiedzieć że chwilowo niezapłacę bo mam inną interpretację przepisów. Jak mawia młodzież - ŻENUA
 4 
odpowiedz zgłoś
a czy ktoś w Związku zastanawia się np. co będzie jeśli nikt, nigdy nie zgłosi się do prac polegających na modernizacji kilkuset obrębów w powiecie? Co jeśli któryś powiat nie spełni wskaźników, czyli nie umożliwi sprzedaży wypisów, czy map? No i co zamierza zrobić UMWP z 3 500 000 zł?
 1 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS