wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Studenci inwentaryzują budynek AGH
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-10-10| GNSS

Kolejny krok w kierunku nowej generacji EGNOS

9 października z powodzeniem wystrzelono telekomunikacyjnego satelitę geostacjonarnego EUTELSAT 5 West B. Dzięki modułowi GEO-3 będzie on nadawać sygnały nowej wersji EGNOS – europejskiego systemu wspomagania GPS i Galileo.


Kolejny krok w kierunku nowej generacji EGNOS <br />
fot. GSA
fot. GSA

European Geostationary Navigation Overlay System jest działającym od 2009 roku rozwiązaniem typu SBAS (Satellite Based Augmentation System), które dla większości terytorium Europy zapewnia satelitarne korekty pozwalające zwiększyć dokładność i wiarygodność pomiarów GPS. Dzięki wdrożeniu wersji 3 EGNOS zacznie nadawać korekty nie tylko dla sygnału GPS L1, ale także L5 oraz dla europejskiego systemu Galileo (dla kanałów E1 i E5). Pozwoli to korzystać z tego systemu również w pomiarach dwuczęstotliwościowych, a więc znacznie dokładniejszych. W planach jest także poszerzenie zasięgu EGNOS.

Uruchomienie EGNOS V3 zaplanowano na rok 2024, przy czym wsparcie dla Galileo zostanie udostępnione rok później. Nim to nastąpi, konieczne jest wystrzelenie kolejnego satelitarnego ładunku oznaczonego jako GEO-4. Aktualnie trwa przetarg na jego budowę.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt