wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-09-30| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Przetargi

GUGiK zamawia kolejne dane wysokościowe [aktualizacja]

Blisko 4 tys. km kw. kraju będzie miało nowe, aktualne dane wysokościowe z lotniczego skanowania laserowego – przewiduje przetarg rozpisany właśnie przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.


GUGiK zamawia kolejne dane wysokościowe [aktualizacja]
GUGiK zamawia kolejne dane wysokościowe [aktualizacja]

Zasięg skanowania przedstawia mapa obok. Dla zaznaczonego obszaru jeszcze w październiku br. ma zostać pozyskana chmura punktów o gęstości 4 pkt/m kw. (tj. w tzw. standardzie 1). Następnie zostanie ona podzielona na 9 klas, a na jej podstawie należy opracować numeryczne modele terenu i pokrycia terenu w rozdzielczości 1 metra. Prace mają zostać zrealizowane do końca tego roku.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 18 tys. zł można składać do 7 października.

Przypomnijmy, że poprzedni przetarg na lotnicze skanowanie laserowe kraju został ogłoszony przez GUGiK na początku tego roku. Obejmuje on pomiar blisko 40 tys. km kw., zarówno w standardzie I, jak i II (tj. na bazie chmury o gęstości 12 pkt/m kw.).

AKTUALIZACJA: Jak wyjaśnia GUGiK, ogłoszone właśnie zamówienie stanowi część zakresu prac zleconych w ramach części II przetargu rozpisanego na początku tego roku. „W toku realizacji ww. prac, zgodnie z zapisami umowy przewidującymi takie okoliczności, GUGiK odstąpił od ww. umowy w części dotyczącej opracowania przedmiotu umowy dla 1417 arkuszy mapy w skali 1: 5000 w związku brakiem możliwości pozyskania przez wykonawcę kompletu danych w określonym w zamówieniu sezonie lotniczym, ze względu na występowanie na obszarze opracowania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niezwłocznie po dokonaniu przez GUGiK przedmiotowego odstąpienia zmiana ta została uwidoczniona w przygotowanej przez GUGiK usłudze »Dane LIDAR – w realizacji i planowane« dostępnej w serwisie geoportal.gov.pl w grupie warstw Monitoring pozyskania danych” – wyjaśnia Adam Andrzejewski, dyrektor Departamentu Geodezji, Kartografii i Systemów Informacji Geograficznej

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Halyna patrz tu, mamy jeszcze jakiś hajs, który trzeba wydać. Prędko! Ogłaszaj przetarg!
 4 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS