wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-04-16| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Rusza kolejny etap lotniczego skanowania kraju

Główny Urząd Geodezji i Kartografii podpisał pięć umów na pozyskanie danych wysokościowych w technologii lotniczego skanowania laserowego (ALS).


Rusza kolejny etap lotniczego skanowania kraju <br />
fot. GUGiK
fot. GUGiK

Dwie umowy zawarto z firmą OPEGIEKA z Elbląga – ich wartość to 2,3 mln i 1,2 mln zł. Pierwsza dotyczy pozyskania danych w standardzie 1 (tj. chmury punktów o gęstości 4 pkt/m kw.) dla 14,1 tys. km kw., a druga – w standardzie 2 (12 pkt/m kw.) dla 2,3 tys. km kw.

Również dwa kontrakty zdobyła tarnowska firma MGGP Aero – ich wartość to 2,2 mln i 1,2 mln zł. Dotyczą one zeskanowania 14,0 tys. km kw. w standardzie 1 oraz 2,5 tys. km kw. w standardzie 2.

Piąty kontrakt zdobyła szczecińska firma Gispro. Umowa warta niecałe 1,1 mln zł dotyczy zebrania danych w standardzie 1 dla 6,8 tys. km kw.

Łącznie prace obejmą 39,6 tys. km kw. i będą kosztować 7,92 mln zł, co stanowi 94% budżetu zamawiającego. Termin ich realizacji wyznaczono na koniec grudnia br.

Obszary, dla których zostaną pozyskane dane w standardzie 1 (kolor niebieski) oraz standardzie 2 (kolor czerwony)

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS