wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-09-16| GNSS, Geodezja

Większy zasięg sieci RtkNet

Po niedawnej rozbudowie sieć referencyjna RtkNet firmy Art-Geo składa się już z 19 stacji.


Większy zasięg sieci RtkNet <br />
fot. Honorowy Południk Krakowski
fot. Honorowy Południk Krakowski
Większy zasięg sieci RtkNet <br />
fot. Art-Geo
fot. Art-Geo

Sieć RtkNet została uruchomiona pod koniec 2018 roku – składała się wówczas z 5 stacji zlokalizowanych w: Krakowie, Pszczynie, Bytomiu, Syryni (powiat wodzisławski) oraz w Poznaniu. Teraz wzbogacono ją o kolejne 14 instalacji w: Nowej Wsi koło Kutna (czyli w geodezyjnym środku Polski), Siedliskach Sławęcińskich koło Jasła, Łańcucie, Lesznie, Lublinie, Suchym Borze koło Opola, Piotrkowie Trybunalskim, Radomiu, Pisarowicach koło Sanoka, Swobodzie koło Wielunia, Wrocławiu, Zakopanem oraz w Białobrzegach koło Zamościa. Na wszystkich stacjach zainstalowano odbiorniki Ruide NetS9 śledzące systemy GPS, GLONASS, Galileo oraz BeiDou.

Mapę zasięgu RtkNet prezentuje mapa obok. Kolorem żółtym oznaczono obszar, na którym istnieje możliwość pracy z rozwiązaniem VRS (poprawka powierzchniowa) oraz z pojedynczą stacją referencyjną (RTK). Zewnętrzna strona pomarańczowego okręgu to obszar, na którym istnieje możliwość pracy z pojedynczą stacją referencyjną z wysoką dokładnością. Kolor zielony to obszar maksymalnego zasięgu sieci w dobrych warunkach, gdzie wskazane jest zachowanie wzmożonej uwagi i kontroli.

Jak zapowiada firma Art-Geo, w planach jest dalsza rozbudowa sieci, tak aby objęła ona zasięgiem również północną część kraju.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS