wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
KNG Dahlta w Tatrach
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-09-13| Ludzie, Instytucje

Czy konkurs na szefa PAK został ustawiony?

Nabór na prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej mógł zostać ustawiony pod konkretnego kandydata – czytamy w dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej” (z 13 września).


Czy konkurs na szefa PAK został ustawiony?

Dwa tygodnie temu komisja konkursowa wskazała Michała Szaniawskiego (obecnego p.o. prezesa PAK) jako najlepszego kandydata na szefa agencji. Jak jednak wynika ze skargi, do której dotarł dziennik, nie spełniał on wymagań konkursowych. Nie posiadał m.in. odpowiedniego wykształcenia (tj. jego dyplom belgijskiej uczelni nie był nostryfikowany) oraz stażu pracy w sektorze naukowym, przemysłowym lub administracji publicznej.

Autor skargi twierdzi także, że komisja konkursowa wystąpiła do resortów obrony i nauki z prośbą o wydanie opinii jedynie wobec Michała Szaniawskiego, ale już wobec pozostałych kandydatów – nie. Czwarty zarzut ma dotyczyć braku odpowiedniego autorytetu. Co więcej, w rozmowie z „Rzeczpospolitą” posłanka PO Agnieszka Pomaska twierdzi nawet, że specjalnie pod tę kandydaturę napisano niedawną nowelizację ustawy o PAK, która obniża wymagania dla kandydatów na prezesa tej agencji.

Do momentu rozstrzygnięcia naboru Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii nie chce ustosunkowywać do tych zarzutów – informuje gazeta.

Przypomnijmy, że już od początku istnienia PAK, czyli od 2014 roku, w PAK dokonywane są częste wymiany kierownictwa. Początkowo agencją kierował prof. Marek Banaszkiewicz, został jednak odwołany pod koniec 2016 roku. Następnie p.o. prezesa został płk Piotr Suszyński. Po nim konkurs na prezesa PAK wygrał dr Grzegorz Brona – kierował PAK jednak tylko przez rok, do marca 2019 r. Obecnie p.o. prezesa jest Michał Soszyński.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Pomaska... dacie już spokój może jest cos na rzeczy, ale ta Panie to nie jest najlepszy intelekt. Posłanka PO gwiazdą internetu: Agnieszka cza było słuchać? Pomaska.

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt