wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-09-13| Ludzie, Instytucje

Czy konkurs na szefa PAK został ustawiony?

Nabór na prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej mógł zostać ustawiony pod konkretnego kandydata – czytamy w dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej” (z 13 września).


Czy konkurs na szefa PAK został ustawiony?

Dwa tygodnie temu komisja konkursowa wskazała Michała Szaniawskiego (obecnego p.o. prezesa PAK) jako najlepszego kandydata na szefa agencji. Jak jednak wynika ze skargi, do której dotarł dziennik, nie spełniał on wymagań konkursowych. Nie posiadał m.in. odpowiedniego wykształcenia (tj. jego dyplom belgijskiej uczelni nie był nostryfikowany) oraz stażu pracy w sektorze naukowym, przemysłowym lub administracji publicznej.

Autor skargi twierdzi także, że komisja konkursowa wystąpiła do resortów obrony i nauki z prośbą o wydanie opinii jedynie wobec Michała Szaniawskiego, ale już wobec pozostałych kandydatów – nie. Czwarty zarzut ma dotyczyć braku odpowiedniego autorytetu. Co więcej, w rozmowie z „Rzeczpospolitą” posłanka PO Agnieszka Pomaska twierdzi nawet, że specjalnie pod tę kandydaturę napisano niedawną nowelizację ustawy o PAK, która obniża wymagania dla kandydatów na prezesa tej agencji.

Do momentu rozstrzygnięcia naboru Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii nie chce ustosunkowywać do tych zarzutów – informuje gazeta.

Przypomnijmy, że już od początku istnienia PAK, czyli od 2014 roku, w PAK dokonywane są częste wymiany kierownictwa. Początkowo agencją kierował prof. Marek Banaszkiewicz, został jednak odwołany pod koniec 2016 roku. Następnie p.o. prezesa został płk Piotr Suszyński. Po nim konkurs na prezesa PAK wygrał dr Grzegorz Brona – kierował PAK jednak tylko przez rok, do marca 2019 r. Obecnie p.o. prezesa jest Michał Soszyński.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Pomaska... dacie już spokój może jest cos na rzeczy, ale ta Panie to nie jest najlepszy intelekt. Posłanka PO gwiazdą internetu: Agnieszka cza było słuchać? Pomaska.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS