wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 3
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-09-13| GIS, Teledetekcja

Polsko-fińska radarowa konstelacja ICEYE rośnie w siłę

Konstelacja małych satelitów radarowych ICEYE składa się już z trzech aparatów, co wprowadza nowe możliwości w zakresie detekcji zmian.


Polsko-fińska radarowa konstelacja ICEYE rośnie w siłę

Właśnie włączono do niej dwa satelity wystrzelone w lipcu br. i gromadzone przez nie dane są już dostępne w sprzedaży. Jak zapowiada firma ICEYE, jeszcze w tym roku konstelacja ma się wzbogacić o kolejne dwa aparaty. – ICEYE staje się największą tego typu konstelacją na świecie. Oprócz zapewniania klientom coraz większej ilości danych, pracujemy również nad nowymi możliwościami wystrzelonych już satelitów – mówi prezes i współzałożyciel firmy ICEYE Rafał Modrzewski.

Ostatnio spółka zademonstrowała możliwość wykorzystania tych aparatów w detekcji zmian. Wizualizacja obok bazuje na zobrazowaniach radarowych wykonanych przez wspomniane dwa nowe aparaty raptem kilka minut po sobie, co pozwala wyraźnie śledzić ruch statków w pobliżu portu w szwedzki Goteborgu. Na czerwono oznaczono obiekty widoczne tylko na pierwszym zobrazowaniu, a na zielono – tylko na drugim. Docelowo konstelacja ICEYE pozwoli śledzić na całym świcie zmiany zachodzące w ciągu kilku godzin.

To kolejne ciekawe rozwiązanie techniczne zaprezentowane przez ICEYE. Wcześniej spółka przedstawiła tryb obrazowania Spotlight oferujący dane radarowe w submetrowej rozdzielczości.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt