wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
BARI '76
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-09-03| Prawo, Kataster

Będą zmiany w wykazie nieruchomości dla KZN

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju planuje zmienić wzór wykazu nieruchomości przekazywanego Krajowemu Zasobowi Nieruchomości. Właśnie opublikowano projekt rozporządzenia w tym zakresie.


Będą zmiany w wykazie nieruchomości dla KZN <br />
Mapa własności nieruchomości w geoportalu Urzędu m.st. Warszawy
Mapa własności nieruchomości w geoportalu Urzędu m.st. Warszawy

Przypomnijmy, że obowiązek przekazywania wykazów nieruchomości Skarbu Państwa na potrzeby KZN nałożyła na określone podmioty (w tym starostwa) ustawa o KZN. Szczegóły określa zaś obowiązujące od września 2017 r. rozporządzenie ws. wykazu nieruchomości przekazywanego KZN.

Teraz MIiR chce wydać nowe rozporządzenie o tej samej nazwie. Jak napisano w uzasadnieniu, wiąże się to z niedawnym uchwaleniem nowelizacji ustawy o KZN. Zaproponowane w projekcie rozporządzenia zmiany dotyczą załącznika nr 1 (tj. wzoru wykazu nieruchomości) i wynikają z:

  1. Wprowadzenia obowiązku przekazywania wykazów nieruchomości również przez spółki Skarbu Państwa.
  2. Wyłączenia stosowania przepisów ustawy w odniesieniu do nieruchomości stanowiących przedmiot własności Skarbu Państwa zarządzanych przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.
  3. Zmiany zakresu informacji zawartych w wykazie przekazywanych KZN o:
  • informację o podjętych uchwałach na podstawie ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących oraz informację o wydanych decyzjach o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu,
  • informację o podstawie prawnej nabycia nieruchomości, jeśli jest znana,
  • informację o zrealizowaniu na nieruchomości inwestycji mieszkaniowych albo o rozpoczęciu procesu realizacji takich inwestycji;
  • modyfikacji art. 11 ustawy polegającej na zastąpieniu opinii stanowiskiem.

Nowe przepisy wejdą w życie 7 dni po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw.

Projekt rozporządzenia

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt