wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-22| Prawo, Kataster

Wykaz nieruchomości dla KZN w rozporządzeniu

W Dzienniku Ustaw (poz. 1764) opublikowano rozporządzenie ministra infrastruktury i budownictwa w sprawie wykazu nieruchomości przekazywanego Krajowemu Zasobowi Nieruchomości (KZN).


Wykaz nieruchomości dla KZN w rozporządzeniu <br />
Mapa własności nieruchomości w geoportalu Urzędu m.st. Warszawy
Mapa własności nieruchomości w geoportalu Urzędu m.st. Warszawy

Przypomnijmy, że KZN ma być instytucją, która pomoże zarządzać nieruchomościami Skarbu Państwa oraz będzie wspierać realizację Narodowego Programu Mieszkaniowego.

Opublikowane właśnie rozporządzenie zakłada, że wykaz nieruchomości prowadzi się i przekazuje do KZN w postaci elektronicznej, w formacie XML, za pomocą urządzeń teletransmisji danych lub na informatycznych nośnikach. Granice nieruchomości położonych na obszarach, dla których sporządzono mapy w formie wektorowej, przekazuje się w formacie GML. Granice te określa się w układzie współrzędnych 2000.

Wykazy obejmują swoim zakresem 26 elementów, w tym: identyfikator obiektu bazy danych według EGiB, adres nieruchomości, numer księgi wieczystej, powierzchnię nieruchomości, ustalenia lokalnych aktów planowania przestrzennego, informacje o ograniczonych prawach rzeczowych, sposobie zagospodarowania nieruchomości, wydanych pozwoleniach na budowę/rozbiórkę oraz decyzjach o zatwierdzeniu projektu budowlanego, budowlach lub budynkach znajdujących się na nieruchomości.

Zgodnie z ustawą o KZN uprawnione podmioty (starostwa powiatowe oraz podmioty gospodarujące gruntami Skarbu Państwa) mają czas do 15 listopada, by przygotować takie wykazy dla terenów miejskich oraz do połowy marca przyszłego roku dla pozostałych obszarów. W przypadku niewywiązania się z tego obowiązku ustawa przewiduje karę w wysokości 500 zł za każdy dzień zwłoki.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
bez wiązań budynku do działki i lokalu do budynku ? "Punkt położony w konturze lokalu reprezentujący jego przybliżony środek geometryczny" - kurde nie wiedziałem że w ewidencji mamy już wniesione geometrie lokalu. :):):)

Szalom @Ozjaszu proszę nie irytuj się, wszystko będzie dobrze

Ciekawe z kim oni to uzgadniali?

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt