wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-08-09| Geodezja, Mapy, Przetargi

Brak chętnych na aktualizację BDOT10k w 17 powiatach

Wczoraj (8 sierpnia) odbyło się otwarcie ofert w pierwszym z trzech przetargów na aktualizację bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k) dla wybranych obszarów Polski. W postępowaniu wpłynęła tylko jedna propozycja.


Brak chętnych na aktualizację BDOT10k w 17 powiatach <br />
Fot. Geoportal.gov.pl
Fot. Geoportal.gov.pl
Brak chętnych na aktualizację BDOT10k w 17 powiatach <br />
Powiaty objęte pierwszym z przetargów
Powiaty objęte pierwszym z przetargów

Przypomnijmy, że w lipcu GUGiK ogłosił trzy przetargi na aktualizację BDOT10k w 53 powiatach.
Oferty w pierwszym z postępowań – dotyczącym 18 powiatów województwa śląskiego (każdy powiat to osobna część przetargu) – można było składać do 8 sierpnia. Do tego czasu wpłynęła propozycja zaledwie jednej firmy – OPGK Olsztyn. Spółka złożyła ofertę tylko dla jednej części zamówienia (nr 18, miasto Żory), co więcej, o wartości przekraczającej budżet zamawiającego (oferta – 26 tys. zł brutto, budżet – 18 tys. zł).

Termin składania ofert w dwóch kolejnych przetargach upływa dziś (17 powiatów z województw małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego) i w poniedziałek 12 sierpnia (18 powiatów z województw łódzkiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego).

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
W gugik są osoby z uprawnieniami. Natomiast co do istnienia osób z uprawnieniami 6 w Geo-Systemie jest to dla mnie zagadka. Ciekawe kto będzie świecił swoim nazwiskiem przy tak wybitnym przetargu. Patrząc na oferowaną kwotę to musi być jakiś samobójca, albo firma dopłaci. A obiektywność geoforum w kwestii obecnego GGK jest powszechnie znana.

Do WINGIK O czym ty chrzanisz? Nie widzisz o czym jest dyskusja ? Nie widzisz co sie dzieje dookola ? W d.... z tymi cholernymi uprawnieniami. Po pierwsze to co się dzieje w GUGIK, po drugie nieuzasadnione milczenie "prasy" - co to jest do ciężkiej chol.... ? Są gdzieś jeszcze jakieś standardy przyzwoitości w tym kraju ?

Ważne A kto ma w gugik nadane uprawnienia w dziedzinie geodezji i kartografii. Mondralować to się każdy głupi potrafi. Czy tam nie ma geodetów ?

a kiedy aktualizacja podkarpackiego ?

Raczej jutro przeczytasz artykuł ze w związku z brakiem ofert bohatersko sytuacje uratowała firma prezesa Malinowskiego. Minister szykuje medale a GGK statuetki. Pracownicy Geo-Systemu szykują wersję Geomap for Bdot10k oraz ustanawiają w zespole który za chwilę powola GGK nowy format wymiany w postaci pliku map w kodowaniu Mazovia. Geodeci powiatowi skandują Waldemar, Waldemar szczęśliwi ze choc na chwilę mają spokój.

Geoforum tym razem jednak zatkało, bo jak to napisać żeby kapcie nie spadły. Oj będzie się jeszcze działo tej jesieni. Będzie.

Pewnie z tego powodu abdykuje...

Otwarcie No to na stronie GUGiK otwarcie ofert w trzeciej transzy BDOT10k. I znowu 18 część a jedynie w 3 częściach jakieś oferty. GRATULACJE ZA POMYSŁ. Dlaczego Redkacja z pierwszego otwarcia przekazała komunikat a z drugiego i trzeciego nic ani słowa ? Tym bardziej, że drugie otwarcie bardzo emocjonujące - co zrobi kierownik Zamawiającego w zaistniałej sytuacji ?

Ciekawe kto w Geo-Systemie ma uprawnienia nr 6. Czy ktoś wie kto się tam będzie udzielał ?

No jak to kto ? Geosystem z wolnej ręki. Jakby nie ten durny podział na atomy po 5 zł. to już byłoby po sprawie. Byłyby oferty byłaby konkurencja.

tylko połowa części ma oferty. Kto zrobi resztę? Przecież nie urzędnicy gugik?

Ciekawe Co na to nadzorujacy minister, w szczególności gdy kierownik zamawiającego ma jakieś udziały itp, itd.

Niestety Obciach to bardzo delikatnie. To jest lepszy numer niż loty byłego Marszałka Sejmu.

obciach no takiego obciachu to jeszcze nie było.

i po co to ? A czy to był pomysł pani Vice (a dokładnie zastępcy GGK) ? Z ustawy PZP: Art. 17. 1. Osoby wykonujące czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia podlegają wyłączeniu, jeżeli: 3) przed upływem 3 lat od dnia wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia pozostawały w stosunku pracy lub zlecenia z wykonawcą lub były członkami organów zarządzających lub organów nadzorczych wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia; 4) pozostają z wykonawcą w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że może to budzić uzasadnione wątpliwości co do bezstronności tych osób; Art. 18. 1. Za przygotowanie i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia odpowiada kierownik zamawiającego. I tej odpowiedzialności nie da się powierzyć a jeśli nawet ktoś tak zrobi to budzą się naprawdę poważne wątpliwości co do bezstronności.

no no no a tak miały się niby obrazić firmy, takie zarobione, a jednak oferty spłynęły. jednak pomysł Pani Vice na rozbicie na części nie był zły.

A co to jest takie miasto A co to jest takie miasto, nawet taka firma sobie poradzi. Do tiger: masz otwarcie ofert, tam wszystko jest. Widocznie skończyli robić adresy to teraz będą robić w innej dziedzinie. Tylko rzeczywiście cena coś niska, chyba źle sobie przemnożyli wadium:D. Dla odmiany patrz przy Chełmie Rzeszów przesadził dwa razy w górę. Niby doświadczeni a takie oferty z czapy?

leser A terminu nie skrócił? To jakiś leń i niedojda. 2 arkusze przeliczeniowe będzie robił do grudnia.

@tiger jest wykaz z otwarcia to i wiadomo ze złożyła, miasto Chełm - 9 840.00

A skąd masz takie newsy że firma pana Prezesa składa ofertę na BDOT10k ? Jest to gdzieś na stronach GUGiK ? Przyznam że bardzo jestem ciekawy tej oferty i wykonania tej roboty jak również przejścia przez kontrolę WAK. ;)

No to niespodzianka No to mamy problem - firma pana Prezesa składa ofertę na BDOT i to jeszcze za 50% szacunkowej ceny. I co zrobi kierownik zamawiającego w takiej sytuacji ? Wykluczyć się z przetargu czy może z urzędu ? A skąd referencje przecież nigdy chyba Geosystem takich prac nie realizował? To nie tylko problem etyczny ale również formalny !!! Czy podział na tyle drobnych części miał jakiś sens ?

aaa możesz rozwinąć swoje zdanie o zdradzie kraju. Niezmiernie mnie to ciekawi.

A czy ktoś zwrócił na zapisy umowy? Skrajnie zła dla Wykonawcy

Miron... znaczy teraz informacje o urządzeniach infrastruktury technicznej typu linie energetyczne, gazowe, zbiorniki paliwa itp. o charakterze strategicznym będą przetwarzane za "konkurencyjne" pieniądze przez zielone ludziki Putina? Może i lepiej, nie będą musieli kombinować jak przejąć te bazy dla swoich potrzeb a sami je sobie stworzą. Mogli by to zrobić i za darmo bo i tak zaoszczędzą pieniądze które musieliby wydać żeby ktoś je im ściągnął i zintegrował w internetu. W końcu po co udawać, że w Polsce istnieją jakieś dane wrażliwe z punktu widzenia bezpieczeństwa kraju. Obecna koncepcja BDOT10k jest najlepszym dowodem na to, że sprzedaliśmy to bezpieczeństwo za pieniążki które idą do kieszeni wiadomych ludzi. Ta koncepcja i jej realizacja to wprost zdrada kraju ale weź ją udowodnij jeśli dokonują jej w świetle dnia przedstawiciele rządu i innych władz administracyjnych.

Nawet studenci już nie chcą robić za 12zł co to będzie z tą geodezją...

No to pewnie zaraz pójdzie to bez przetargu.

stanley luz miałem ofertę od pewnej firmy z sąsiedniego kraju na u taniej więc nie jesteś konkurencyjny :))

Brak chętnych na aktualizację BDOT10k w 17 powiatach jakaś kpina z tym budżetem 18 tyś. zł a miasto wg informacji ma 64,64 km?. Kpiną samą w sobie jest OPGK Olsztyn który w wielu modernizacjach uczestniczył (również na moim terenie) i podejmuje się tego za 26 tyś. zł. Następnie będą szukali frajerów w Żorach i okolicach oferując np. 5 zeta za budynek (taką ofertę miałem z innej firmy i w innym powiecie).

Prawda jest taka że terminy wykonania sa nierealne. Nie wiem kto w GUGiK wpadł na taki pomysł ale gratuluje.

inny punkt widzenia Zmowy i spiski... no na pewno, a może po prostu firmy w tym momencie mają tyle zleceń, że więcej nie dadzą rady przerobić. ps. popatrzcie na terminy w przetargach i stosunek do proponowanej ceny.

pasjonujące ile jest osób które się bzdetem emocjonują? 4? Nie róbcie przekazu dnia bo dziś był temat latającego marszałka. Może opgk Olsztyn ma taki huk roboty, że sobie dla sportu wzięła jedną cześć? I myślała, że resztę wezmą koledzy z grupy silnych? No chyba, że ... Olsztynem rządzi się zdalnie z Krakowa, a to sorry.

dane Aktualizacja to doprowadzenie do zgodności danych przestrzennych ze stanem obecnym, faktycznym, nie ma innej definicji procesu więc na to jest ten przetarg. Te ceny za zrobienie całego powiatu to policzek dla osób porządnie wykonujących pracę. Nie pierwszy. Chyba czas się zająć wykańczaniem łazienek za uczciwe pieniądze bo w jednym powiecie jest średnio ok. 20 000 łazienek. Pytania: Kto sprawdza jakość tych bdotów i kto się podpisuje pod tym uprawnieniami. Czy ktoś wychodzi w teren.

hahaha Uśmieszek już wie:-) Kapcie będą spadać i owszem. Ale kasy firmy nie dostaną, a dlaczego? Bo ofert nie złożyły i duża bańka albo i więcej poszło obok. Niech dalej słuchają posłusznie grupy trzymającej władzę, to dobrze na tym wyjdą:-) Tymi przetargami Pani zastępca GGK zrobiła krok we właściwym kierunku dla znormalizowania sprawy aktualizacji BDOT0k. Była przecież szefową WODGIK, więc wie w czym był największy problem z tą aktualizacją i firmy ją realizowały.

Oj będę, będą, że kapcie z nóg Wam pospadają.

Cdn. A co z dzisiejszym otwarciem drugiego przetargu ? Jakieś niespodzianki ?

@pozdrawiam tak, przyznaję, głodnemu chleb na myśli: ja myślę głównie o bazach. A wg ustawy te bazy służą do generowania także BDOT10K. I wg ustawy BDO10K tworzy się z wykorzystaniem miedzy innymi danych z baz ewidencji gruntów oraz uzbrojenia terenu. A tak się składa, że koszty pozyskiwania danych do tych baz od lat ponoszą inwestorzy, może poza pomiarem budynków w ramach modernizacji i pseudoustalaniem granic. Ale nawet budynki co do zasady są z inwentaryzacji powykonawczej, finansowanej przez inwestora. Z tych wszystkich opracowań akurat BDI10k lubię najbardziej, co nie zmienia faktu, że tworzymy ją teoretycznie przynajmniej jakby od szczegółu do ogółu, generalizując zbyt dokładnie i tym samym kosztownie pozyskiwane dane. I o tych danych i ich kosztach pisałem.

jakto co? Krótsze terminy za tą samą kasę:)

. ciekawe co na tym zyskają?

do zdziwiony nie jasnowidz, tylko uczestnik ustawki z grupy komercyjnych. Jak stery trzymał ŚP Waldek to takich akcji nie było bo potrafił się zawsze porozumieć z GUGIK :(

@:-) Jasnowidz jakiś czy co?

rozmarzony powiedz mi gdzie w BDOT10k masz GESUT albo jaki program PODGiK jest potrzebny do czytania tych danych ? Jakie to elementy BDOT10k sfinansowali gestorzy ? Przeczytaj proszę jeszcze raz o czym jest ten przetarg u góry zanim coś znowu napiszesz.

co jest prawdziwe że zakładanie tych baz staje się zbyt kosztowne? Specjaliści z krajów ościennych już dawno to podkreślali - fajne, ale drogie, wpływy z reklam i innych usług jak w mapach Google słabe, ewentualne zyski pompowane sztucznie, tj. pod warunkiem, że te bazy znów kupią np. gestorzy sieci, choć to oni sfinansowali pomiary do projektu i powykonawcze... Do BIM-u się nie nada, bo projektanci nie będą pracować na programach pisanych dla PODGIK (i też wychodzi u nas drogo w przetargach, a miały być oszczędności), do SmartCity też są ciekawsze rozwiązania. Gestorzy mają własne systemy do zarządzania infrastrukturą. Robimy to na siłę, bez wyraźnej potrzeby ze strony rynku, to i finanse pozyskać na to trudno. Obecne "potrzeby" wynikają z przepisów prawa, którego nikt nie ma przyjemności respektować, jak płacenia podatków. Wystarczy nieco zmienić to prawo i "potrzeby" razem z przychodami znikną. Za darmo i online każdy by to chciał, ale jak przychodzi płacić cenę rynkową, to jest inna sprawa.

geodeta nie wyciągaj pochopnie wniosków

Smutne ale prawdziwe Najlepiej niech budżet wynosi 8 tys. zł - a co tam ...słów brak.

A to niespodzianka Ciekawe czyj to pomysł i co za tym stoi, jakie uzasadnienie. Za ten obszar odpowiada chyba pani zastępca GGK ?

Dzisiaj i w poniedziałek też będzie podobnie, po jednej ofercie i z podobnymi cenami przekraczającymi budżet zamawiającego.

Hahaha hahaha budżet 18 000 brutto, ku...wa buhhahahha. Bardziej opłaca się się zrobić kilka mdcp i parę inwentaryzacji. Lepiej się na tym wyjdzie :) żenada! PS. Fliziarz 10 000 zł za łazienkę bierze, oczywiście za samą robociznę!

47 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolebka Polski w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS