wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Bolesławiec w 3D
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-06| Przetargi

Drugie podejście GDDKiA do pilotażowego projektu z wykorzystaniem BIM

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej i opracowań towarzyszących dla budowy obwodnicy Zatora w ciągu drogi krajowej nr 28. Wykonawca przy projektowaniu ma zastosować metodykę i narzędzia BIM (Building Information Modeling), uzyskać decyzje administracyjne i sprawować nadzór autorski nad robotami.


Drugie podejście GDDKiA do pilotażowego projektu z wykorzystaniem BIM

Budowa obwodnicy Zatora, która połączy drogi krajowe nr 28 i 44, jest pilotażowym projektem GDDKiA z zastosowaniem technologii BIM.
Pierwszy przetarg na obwodnicę zakładał realizację inwestycji w trybie „projektuj i buduj”. Jednak oferty złożone przez zainteresowanych wykonawców znacznie przekraczały kosztorys. Teraz zamawiający zdecydował o rozdzieleniu etapu opracowywania dokumentacji od realizacji inwestycji. GDDKiA szuka wykonawcy dokumentacji projektowej, a po jej opracowaniu wyłoni wykonawcę prac budowlanych.

Zamówienie obejmuje wykonanie m.in.:
• opracowań geodezyjno-kartograficznych,
• operatów wodnoprawnych,
• opracowań środowiskowych,
• opracowań geotechnicznych, geofizycznych i geologicznych,
• wielobranżowego projektu budowlanego wraz z opracowaniami towarzyszącymi, niezbędnymi opiniami, pozwoleniami, zgodami, uzgodnieniami, postanowieniami i decyzjami administracyjnymi,
• materiałów do wniosku o uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID),
• projektów wykonawczych dla każdej z branż,
• specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Przedmiaru Robót, Kosztorysu Ofertowego,
• kosztorysu inwestorskiego,
• dokumentacji projektu BIM.

Do zadań podmiotu wyłonionego w ramach tego postępowania należeć też będzie udzielanie wyjaśnień na zapytania wykonawców biorących udział w przetargu na budowę oraz nadzór autorski w okresie realizacji robót budowlanych. Na wszystkie wymienione czynności przewidziano w sumie 49 miesięcy.

Oferty można zgłaszać do 5 września 2019 r. Wymagane wadium to 30 tys. zł.

Źródło: GDDKiA


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt