wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
BARI '76
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-03-07| Geodezja, Przetargi

Przetarg na polski poligon BIM unieważniony

GDDKiA unieważniła przetarg na budowę obwodnicy Zatora. Projekt ten miał być ważnym pilotażem wykorzystania metodologii modelowania informacji o budynkach (BIM) w krajowych zamówieniach publicznych.


Przetarg na polski poligon BIM unieważniony <br />
Fragment koncepcji obwodnicy Zatora (materiały GDDKiA)
Fragment koncepcji obwodnicy Zatora (materiały GDDKiA)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad gotowa była wyłożyć na te prace 48 mln zł, jednak wszystkie złożone oferty znacząco przekroczyły tę kwotę. Z tego też powodu GDDKiA unieważniła postępowanie.
Swoje propozycje złożyli (w kolejności od najtańszej):
• Mota-Engil Central Europe, 69,7 mln zł;
• konsorcjum firm Trakcja PRKiI Warszawa i Akcine Bendrowe Kauno Tiltai z Litwy – 72,5 mln zł;
• Eurovia Polska – 74,8 mln zł;
• konsorcjum firm Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia oraz Strabag z Pruszkowa – 78,2 mln zł;
• konsorcjum firm Porr z Warszawy i Antex II z Lubyczy Królewskiej – 91,5 mln zł;
• Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB-Podbeskidzie – 103,6 mln zł.

Planowana obwodnica Zatora klasy GP (główna przyspieszona) ma mieć jedną jezdnię o długości 2,1 km. Oprócz obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 28 przebudowany zostanie odcinek drogi wojewódzkiej nr 781 klasy G. Powstanie 5 obiektów inżynierskich, w tym dwa wiadukty, most i dwa przepusty, skrzyżowania, drogi dojazdowe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska (ekrany akustyczne, zieleń ochronna, przejścia dla zwierząt, ogrodzenie naprowadzające). Przebudowana i wybudowana zostanie infrastruktura techniczna.

Jest to pierwszy przetarg GDDKiA, w którym wymagane jest wykorzystanie BIM-u. Ma to być projekt pilotażowy w tym zakresie, którego efektem będzie zdobycie wiedzy i doświadczenia, a w dalszej perspektywie wdrożenie tej metodyki w innych zamówieniach publicznych. Dyrekcja liczy, że wykorzystanie BIM-u podniesie efektywność wydatkowania środków publicznych w aspekcie całego cyklu życia obiektu.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
jak zwykle: Polska mistrzem Polski...

BIM no to BUM!

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt