wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-03-07| Geodezja, Przetargi

Przetarg na polski poligon BIM unieważniony

GDDKiA unieważniła przetarg na budowę obwodnicy Zatora. Projekt ten miał być ważnym pilotażem wykorzystania metodologii modelowania informacji o budynkach (BIM) w krajowych zamówieniach publicznych.


Przetarg na polski poligon BIM unieważniony <br />
Fragment koncepcji obwodnicy Zatora (materiały GDDKiA)
Fragment koncepcji obwodnicy Zatora (materiały GDDKiA)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad gotowa była wyłożyć na te prace 48 mln zł, jednak wszystkie złożone oferty znacząco przekroczyły tę kwotę. Z tego też powodu GDDKiA unieważniła postępowanie.
Swoje propozycje złożyli (w kolejności od najtańszej):
• Mota-Engil Central Europe, 69,7 mln zł;
• konsorcjum firm Trakcja PRKiI Warszawa i Akcine Bendrowe Kauno Tiltai z Litwy – 72,5 mln zł;
• Eurovia Polska – 74,8 mln zł;
• konsorcjum firm Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia oraz Strabag z Pruszkowa – 78,2 mln zł;
• konsorcjum firm Porr z Warszawy i Antex II z Lubyczy Królewskiej – 91,5 mln zł;
• Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB-Podbeskidzie – 103,6 mln zł.

Planowana obwodnica Zatora klasy GP (główna przyspieszona) ma mieć jedną jezdnię o długości 2,1 km. Oprócz obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 28 przebudowany zostanie odcinek drogi wojewódzkiej nr 781 klasy G. Powstanie 5 obiektów inżynierskich, w tym dwa wiadukty, most i dwa przepusty, skrzyżowania, drogi dojazdowe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska (ekrany akustyczne, zieleń ochronna, przejścia dla zwierząt, ogrodzenie naprowadzające). Przebudowana i wybudowana zostanie infrastruktura techniczna.

Jest to pierwszy przetarg GDDKiA, w którym wymagane jest wykorzystanie BIM-u. Ma to być projekt pilotażowy w tym zakresie, którego efektem będzie zdobycie wiedzy i doświadczenia, a w dalszej perspektywie wdrożenie tej metodyki w innych zamówieniach publicznych. Dyrekcja liczy, że wykorzystanie BIM-u podniesie efektywność wydatkowania środków publicznych w aspekcie całego cyklu życia obiektu.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
jak zwykle: Polska mistrzem Polski...

BIM no to BUM!

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt