wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-07-17| Imprezy

Wręczono nagrody w konkursie na aplikację wykorzystującą usługi KIEG i ULDK

Autorzy najlepszych prac nagrodzonych w konkursie na przygotowanie aplikacji lub serwisu internetowego wykorzystującego możliwości usług sieciowych udostępnionych przez GUGiK – Krajową Integrację Ewidencji Gruntów oraz Usługę Lokalizacji Działek Katastralnych – odebrali dziś (17 lipca) statuetki i dyplomy.


Wręczono nagrody w konkursie na aplikację wykorzystującą usługi KIEG i ULDK
Wręczono nagrody w konkursie na aplikację wykorzystującą usługi KIEG i ULDK <br />
Nagrodę odbiera Michał Drożdż z firmy GIS Support
Nagrodę odbiera Michał Drożdż z firmy GIS Support
Wręczono nagrody w konkursie na aplikację wykorzystującą usługi KIEG i ULDK <br />
Nagrodę odbiera Jerzy Biegalski z firmy Softline Plus
Nagrodę odbiera Jerzy Biegalski z firmy Softline Plus
Wręczono nagrody w konkursie na aplikację wykorzystującą usługi KIEG i ULDK

Laureaci rywalizacji ogłoszonej przez Głównego Geodetę Kraju Waldemara Izdebskiego zaprezentowali również nagrodzone prace licznie przybyłym wojewódzkim inspektorom nadzoru geodezyjnego i kartograficznego oraz geodetom województw.

• W kategorii „ogólnie dostępna aplikacja bądź serwis internetowy”
I miejsce
przyznano firmie GIS Support z Lublina za przygotowanie wtyczki dla QGIS. Jak przekonywał reprezentujący zwycięską firmę Michał Drożdż, opracowano ją we współpracy z UMCS w Lublinie w ramach projektu stażowego Geo4Work. Wtyczka umożliwia łatwe wyszukiwanie działek ewidencyjnych poprzez usługę ULDK w środowisku tego otwartego oprogramowania. Obecnie wtyczka oferuje:
• wyszukiwarkę po podaniu w formularzu nazwy województwa, powiatu, gminy itd.,
• wyszukiwarkę po współrzędnych,
• wyszukiwarkę po identyfikatorze działki.
Wtyczka QGIS https://gis-support.pl/wyszukiwarka-dzialek-ewidencyjnych-uldk-gugik/
Kod do wtyczki https://github.com/gis-support/wyszukiwarka-gugik-uldk

II miejsce przyznano firmie EnviroSolutions. Ją również nagrodzono za przygotowanie wtyczki, która udostępnia funkcjonalności ULDK w środowisku QGIS. Wtyczka pozwala na wyszukiwanie geometrii granic działek katastralnych, obrębów, gmin, powiatów i województw. Jak poinformował przedstawiciel firmy Michał Włoga, wtyczka została zaakceptowana do repozytorium QGIS.
QGIS: https://www.envirosolutions.pl/qgisplugins/plugins.xml
Link do plików wtyczki: https://www.envirosolutions.pl/qgisplugins/uldk_gugik.zip
Repozytorium kodu: https://github.com/envirosolutionspl/uldk

• W kategorii „komercyjna aplikacja bądź serwis internetowy”
zwyciężyła
firma Softline Plus z Wrocławia. Nagrodzono ją za udostępnienie w swojej flagowej aplikacji C-Geo paska narzędzi „Usługi sieciowe”. Jak przekonywał Jerzy Biegalski, pasek pozwala łatwo wyświetlić w oknie mapy dane z usług krajowej integracji: ewidencji gruntów, uzbrojenia terenu, miejscowych planów zagospodarowania, punktów adresowych oraz osnowy. Dzięki integracji z ULDK użytkownik C-Geo może ponadto wyświetlić geometrię działki po podaniu jej identyfikatora lub wskazaniu punktu w obszarze nieruchomości. Dodatkowo do lokalnej tabeli danych utworzonej automatycznie dla tych geometrii zapisywane są identyfikatory działek, a użytkownik może dodać kolejne atrybuty, np. powierzchnię czy obwód – wartości te są wyliczane w C-Geo na podstawie danych z ULDK.
Film opisujący usługę: https://www.youtube.com/watch?v=iyvX4LfD650

II miejsce przyznano wrocławskiej firmie GISPartner za aplikację e-BOK (elektroniczne biuro obsługi klienta). Jak mówił jej przedstawiciel Witold Malina, wykonano ją w ramach projektu „Wdrożenie produkcyjne Systemu ISOK” dla Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Aplikację zbudowano na bazie oprogramowania iMap eServicePlatform oraz iMapLite. Została ona wdrożona w środowisku produkcyjnym systemu ISOK i składa się z kilkudziesięciu formularzy umożliwiających zewnętrznym interesariuszom (zarówno osobom fizycznym, jak i instytucjom) składanie wniosków, pism oraz przekazywanie informacji do PGW WP. Użytkownicy są autoryzowani poprzez profil zaufany. W systemie wykorzystane zostały usługi KIEG w celu pozyskania z poziomu kontrolki mapowej danych dla wskazanej działki ewidencyjnej, co ma istotne znaczenie w precyzowaniu przedmiotu składanego pisma lub wniosku.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Z cyklu opowieści dziwnych treści o lizaniu się po jajkach i innych wyobrażeniach pracy w urzędzie przeczytasz poniżej. Jak dla mnie ten komentarz poniżej to cos w rodzaju cytuję lizania po jajkach, ale cóż kazdy robi to co lubi.

Moje odczucia Śmiem twierdzić, że GUGIK jest jedynym a napewno jedynym, jaki znam urzedem, otwartym na ludzi, na geodetów. Ale gugik tworza ludzie, a przykład idzie od GGK. Zawsze miło, rzeczowo i kadra bez berier. Na spotkaniach jest jakby sie przyszlo do biznesu a nie do urzedu, w ktorym kadra lize sie po jajkach i jest nieprzystepna.

ubolewam szkoda tylko, ze GGk nie słucha co inni mówią

Az dziw że minister Emilewicz na wręczenie nie zaprosili. Tez pewnie poznala silna osobowość GGK, skoro chce GUGiK wysłać na księżyc czyli do Olsztyna.

Nagroda Proponuje darmowa wizytę u psychologa dla najbardziej sfrustrowanych komentatorów, którzy nie radzą sobie z silna osobowością GGK.

Proponuje jeszcze nagrodę dla tego kto najwięcej razy zobaczył ta sama prezentację GGK i najładniej opowie jak to zmieniło jego życie. Druga dla najgłośniej i najdłużej klaszczącego po wystąpieniu GGK.

Brawo Na pewno jest rekord może nawet na poziomie księgi Guinessa w ilości rozdanych w roku nagród. Nagrody to podstawa.

Rozumiem też że dla podwyższenia rangi w takim spotkaniu musi uczestniczyć GGK, zastępca, iluś dyrektorów i pracowników robiących za tłum. No tak.

Jasne pociągi przywiozły ich za darmo i zrezygnowali tego dnia z pensji żeby zobaczyć wielkiego człowieka pokazującego po raz 30 tą samą prezentację. Brawo.

do frustrata WINGIKowie i Geodeci Województw zrezygnowali z honorariów, więc to tylko był koszt kawy, bo kanapki przywieźli ze sobą z domu.

Bardzo ładnie, a ile kosztowało państwo ściągnięcie WINGiKów i Geodetów Województw na tą imprezę żeby nasz GGK mógł się tak pięknie uśmiechać ?

11 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS