Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-07-17| Imprezy

Wręczono nagrody w konkursie na aplikację wykorzystującą usługi KIEG i ULDK

Autorzy najlepszych prac nagrodzonych w konkursie na przygotowanie aplikacji lub serwisu internetowego wykorzystującego możliwości usług sieciowych udostępnionych przez GUGiK – Krajową Integrację Ewidencji Gruntów oraz Usługę Lokalizacji Działek Katastralnych – odebrali dziś (17 lipca) statuetki i dyplomy.


Wręczono nagrody w konkursie na aplikację wykorzystującą usługi KIEG i ULDK
Wręczono nagrody w konkursie na aplikację wykorzystującą usługi KIEG i ULDK <br />
Nagrodę odbiera Michał Drożdż z firmy GIS Support
Nagrodę odbiera Michał Drożdż z firmy GIS Support
Wręczono nagrody w konkursie na aplikację wykorzystującą usługi KIEG i ULDK <br />
Nagrodę odbiera Jerzy Biegalski z firmy Softline Plus
Nagrodę odbiera Jerzy Biegalski z firmy Softline Plus
Wręczono nagrody w konkursie na aplikację wykorzystującą usługi KIEG i ULDK

Laureaci rywalizacji ogłoszonej przez Głównego Geodetę Kraju Waldemara Izdebskiego zaprezentowali również nagrodzone prace licznie przybyłym wojewódzkim inspektorom nadzoru geodezyjnego i kartograficznego oraz geodetom województw.

• W kategorii „ogólnie dostępna aplikacja bądź serwis internetowy”
I miejsce
przyznano firmie GIS Support z Lublina za przygotowanie wtyczki dla QGIS. Jak przekonywał reprezentujący zwycięską firmę Michał Drożdż, opracowano ją we współpracy z UMCS w Lublinie w ramach projektu stażowego Geo4Work. Wtyczka umożliwia łatwe wyszukiwanie działek ewidencyjnych poprzez usługę ULDK w środowisku tego otwartego oprogramowania. Obecnie wtyczka oferuje:
• wyszukiwarkę po podaniu w formularzu nazwy województwa, powiatu, gminy itd.,
• wyszukiwarkę po współrzędnych,
• wyszukiwarkę po identyfikatorze działki.
Wtyczka QGIS https://gis-support.pl/wyszukiwarka-dzialek-ewidencyjnych-uldk-gugik/
Kod do wtyczki https://github.com/gis-support/wyszukiwarka-gugik-uldk

II miejsce przyznano firmie EnviroSolutions. Ją również nagrodzono za przygotowanie wtyczki, która udostępnia funkcjonalności ULDK w środowisku QGIS. Wtyczka pozwala na wyszukiwanie geometrii granic działek katastralnych, obrębów, gmin, powiatów i województw. Jak poinformował przedstawiciel firmy Michał Włoga, wtyczka została zaakceptowana do repozytorium QGIS.
QGIS: https://www.envirosolutions.pl/qgisplugins/plugins.xml
Link do plików wtyczki: https://www.envirosolutions.pl/qgisplugins/uldk_gugik.zip
Repozytorium kodu: https://github.com/envirosolutionspl/uldk

• W kategorii „komercyjna aplikacja bądź serwis internetowy”
zwyciężyła
firma Softline Plus z Wrocławia. Nagrodzono ją za udostępnienie w swojej flagowej aplikacji C-Geo paska narzędzi „Usługi sieciowe”. Jak przekonywał Jerzy Biegalski, pasek pozwala łatwo wyświetlić w oknie mapy dane z usług krajowej integracji: ewidencji gruntów, uzbrojenia terenu, miejscowych planów zagospodarowania, punktów adresowych oraz osnowy. Dzięki integracji z ULDK użytkownik C-Geo może ponadto wyświetlić geometrię działki po podaniu jej identyfikatora lub wskazaniu punktu w obszarze nieruchomości. Dodatkowo do lokalnej tabeli danych utworzonej automatycznie dla tych geometrii zapisywane są identyfikatory działek, a użytkownik może dodać kolejne atrybuty, np. powierzchnię czy obwód – wartości te są wyliczane w C-Geo na podstawie danych z ULDK.
Film opisujący usługę: https://www.youtube.com/watch?v=iyvX4LfD650

II miejsce przyznano wrocławskiej firmie GISPartner za aplikację e-BOK (elektroniczne biuro obsługi klienta). Jak mówił jej przedstawiciel Witold Malina, wykonano ją w ramach projektu „Wdrożenie produkcyjne Systemu ISOK” dla Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Aplikację zbudowano na bazie oprogramowania iMap eServicePlatform oraz iMapLite. Została ona wdrożona w środowisku produkcyjnym systemu ISOK i składa się z kilkudziesięciu formularzy umożliwiających zewnętrznym interesariuszom (zarówno osobom fizycznym, jak i instytucjom) składanie wniosków, pism oraz przekazywanie informacji do PGW WP. Użytkownicy są autoryzowani poprzez profil zaufany. W systemie wykorzystane zostały usługi KIEG w celu pozyskania z poziomu kontrolki mapowej danych dla wskazanej działki ewidencyjnej, co ma istotne znaczenie w precyzowaniu przedmiotu składanego pisma lub wniosku.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS