wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-07-04| Teledetekcja

Teledetekcyjna współpraca Instytutu Lotnictwa i KGHM Polska Miedź

W dniach 26-28 czerwca w siedzibie głównej KGHM Polska Miedź odbyło się spotkanie robocze władz zarządu spółki z przedstawicielami Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa. Celem wizyty było omówienie możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii teledetekcyjnych, fotogrametrycznych oraz bezzałogowych systemów latających oferowanych przez warszawski instytut badawczy w pracach spółki.


Teledetekcyjna współpraca Instytutu Lotnictwa i KGHM Polska Miedź <br />
Przedstawiciele Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa oraz KGHM Polska Miedź
Przedstawiciele Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Lotnictwa oraz KGHM Polska Miedź

Wizyta w siedzibie KGHM Polska Miedź na Dolnym Śląsku jest efektem nawiązania współpracy pomiędzy Siecią Badawczą Łukasiewicz – Instytutem Lotnictwa a KGHM Polska Miedź, którą przypieczętowano oficjalnie w połowie czerwca podpisaniem listu intencyjnego w zakresie prac badawczo-rozwojowych. Wydarzenie odbyło się w Reno w stanie Nevada w USA w obecności prezydenta Andrzeja Dudy.
Rozmowy przedstawicieli obu instytucji skupiały się na konkretnych zagadnieniach oraz rozwiązaniach, jakie może zaproponować Instytut.

Przedstawiciele spółki KGHM Polska Miedź wyrazili zainteresowanie prezentowanymi technologiami teledetekcyjnymi oraz BSL, a także współpracą badawczą. Członkowie obu zespołów ustalili także wstępne możliwości ich zastosowania i wdrożenia. W ramach pierwszego kroku dalszej współpracy zespół projektowy Zakładu Teledetekcji z Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa pozyska, przetworzy oraz zaprezentuje wizualizacje danych pozyskanych w trakcie nalotów fotogrametrycznych nad wybranymi obszarami KGHM Polska Miedź.

Oprócz realizacji praktycznych czynności w terenie, przeprowadzono także szereg rozmów z członkami władz KGHM Polska Miedź: profesor Katarzyną Kreczmańską-Gigol – wiceprezesem zarządu ds. finansowych, Radosławem Stachem – wiceprezesem zarządu ds. produkcji, Ireneuszem Jazownikiem – dyrektorem Centrum Ośrodka Przetwarzania Informacji oraz Grzegorzem Kędzią – głównym specjalistą ds. projektów analitycznych.

Uczestnikami delegacji z ramienia Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa byli: profesor Joanna Cygler – pełnomocnik dyrektora ds. organizacji badań naukowych, Mariusz Kacprzak – kierownik Zakładu Teledetekcji oraz pracownicy zakładu: Hubert Skoneczny, Marcin Spiralski, Karol Bęben i Karol Rotchimmel.

Źródło: Instytut Lotnictwa


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
niegospodarność Aby 2 polskie firmy miały podpisać umowę w USA trzeba było wydać ponad 50 tyś. na wycieczkę 2 panów z KGHM i copi. Skała kontroluj zamiast łapać neofaszystów i niektórych związkowców. Weź się także za wszystkich pracowników z Warszawy szczególnie z ich czas pracy i delegacje. Popatrz też na 3 DP w oddziałach kolegów z 1 kancelari. I ostatnie przetargi w pebece, copi i zanam..może coś się znajdzie.zobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS