wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak skanowano największy atlas świata
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-19| GIS

GUGiK nagradza aplikacje wykorzystujące ULDK i KIEG

Poznaliśmy zwycięzców konkursu na aplikacje wykorzystujące usługi sieciowe udostępnione przez GUGiK – Krajową Integrację Ewidencji Gruntów oraz Usługę Lokalizacji Działek Katastralnych.


GUGiK nagradza aplikacje wykorzystujące ULDK i KIEG <br />
Wtyczka GIS Support dla QGIS
Wtyczka GIS Support dla QGIS
GUGiK nagradza aplikacje wykorzystujące ULDK i KIEG <br />
Pasek "Usługi sieciowe" w C-Geo
Pasek "Usługi sieciowe" w C-Geo

W kategorii „ogólnie dostępna aplikacja bądź serwis internetowy” I miejsce przyznano firmie GIS Support z Lublina za przygotowanie wtyczki dla QGIS. Umożliwia ona łatwe wyszukiwanie działek ewidencyjnych poprzez usługę ULDK w środowisku tego otwartego oprogramowania. Obecnie wtyczka oferuje:

  • wyszukiwarkę po podaniu w formularzu nazwy województwa, powiatu, gminy itd.,
  • wyszukiwarkę po współrzędnych,
  • wyszukiwarkę po identyfikatorze działki.

II miejsce przyznano firmie EnviroSolutions – ją również nagrodzono za przygotowanie wtyczki, która udostępnia funkcjonalności ULDK w środowisku QGIS.

W kategorii „komercyjna aplikacja bądź serwis internetowy” zwyciężyła firma Softline Plus z Wrocławia. Nagrodzono ją za udostępnienie w swojej flagowej aplikacji C-Geo paska narzędzi „Usługi sieciowe”, który pozwala korzystać z funkcji ULDK oraz danych oferowanych przez WMS-y krajowej integracji.

II miejsce przyznano wrocławskiej firmie GISPartner za aplikację e-BOK (elektroniczne biuro obsługi klienta). Wykonano ją w ramach projektu „Wdrożenie produkcyjne Systemu ISOK” dla Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Aplikację zbudowano na bazie oprogramowania iMap eServicePlatform oraz iMapLite. Została ona wdrożona w środowisku produkcyjnym systemu ISOK i składa się z kilkudziesięciu formularzy umożliwiających zewnętrznym interesariuszom (zarówno osobom fizycznym, jak i instytucjom) składanie wniosków, pism oraz przekazywanie informacji do PGW WP. Użytkownicy są autoryzowani poprzez profil zaufany. W systemie wykorzystane zostały usługi KIEG w celu pozyskania z poziomu kontrolki mapowej danych dla wskazanej działki ewidencyjnej, co ma istotne znaczenie w precyzowaniu przedmiotu składanego pisma lub wniosku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jak tylko będzie nagroda finansowa to się odezwij. Sklecę coś na kolanie i pan GGK będzie kontent, zachwycony i wniebowzięty, a ja będę widział sens w takich konkursach. ;)

z tego co słyszałam Karol nie startował.

kto jeszcze brał udział? a kto startował w tym konkursie? czy jest jakaś lista podmiotów starających się o te zaszczyty?

. aż dziwne,że W nie dał nagrody Z

brawo naprawdę brawo, że polskie firmy potrafią tak sprawnie wykorzystywać takie rzeczy. W C-geo bardzo mi się podoba ta funkcja, czekam na budynki - do wstępnych projektów to naprawdę super sprawa.

5 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt