wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-06-19| GIS

GUGiK nagradza aplikacje wykorzystujące ULDK i KIEG

Poznaliśmy zwycięzców konkursu na aplikacje wykorzystujące usługi sieciowe udostępnione przez GUGiK – Krajową Integrację Ewidencji Gruntów oraz Usługę Lokalizacji Działek Katastralnych.


GUGiK nagradza aplikacje wykorzystujące ULDK i KIEG <br />
Wtyczka GIS Support dla QGIS
Wtyczka GIS Support dla QGIS
GUGiK nagradza aplikacje wykorzystujące ULDK i KIEG <br />
Pasek "Usługi sieciowe" w C-Geo
Pasek "Usługi sieciowe" w C-Geo

W kategorii „ogólnie dostępna aplikacja bądź serwis internetowy” I miejsce przyznano firmie GIS Support z Lublina za przygotowanie wtyczki dla QGIS. Umożliwia ona łatwe wyszukiwanie działek ewidencyjnych poprzez usługę ULDK w środowisku tego otwartego oprogramowania. Obecnie wtyczka oferuje:

 • wyszukiwarkę po podaniu w formularzu nazwy województwa, powiatu, gminy itd.,
 • wyszukiwarkę po współrzędnych,
 • wyszukiwarkę po identyfikatorze działki.

II miejsce przyznano firmie EnviroSolutions – ją również nagrodzono za przygotowanie wtyczki, która udostępnia funkcjonalności ULDK w środowisku QGIS.

W kategorii „komercyjna aplikacja bądź serwis internetowy” zwyciężyła firma Softline Plus z Wrocławia. Nagrodzono ją za udostępnienie w swojej flagowej aplikacji C-Geo paska narzędzi „Usługi sieciowe”, który pozwala korzystać z funkcji ULDK oraz danych oferowanych przez WMS-y krajowej integracji.

II miejsce przyznano wrocławskiej firmie GISPartner za aplikację e-BOK (elektroniczne biuro obsługi klienta). Wykonano ją w ramach projektu „Wdrożenie produkcyjne Systemu ISOK” dla Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Aplikację zbudowano na bazie oprogramowania iMap eServicePlatform oraz iMapLite. Została ona wdrożona w środowisku produkcyjnym systemu ISOK i składa się z kilkudziesięciu formularzy umożliwiających zewnętrznym interesariuszom (zarówno osobom fizycznym, jak i instytucjom) składanie wniosków, pism oraz przekazywanie informacji do PGW WP. Użytkownicy są autoryzowani poprzez profil zaufany. W systemie wykorzystane zostały usługi KIEG w celu pozyskania z poziomu kontrolki mapowej danych dla wskazanej działki ewidencyjnej, co ma istotne znaczenie w precyzowaniu przedmiotu składanego pisma lub wniosku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Jak tylko będzie nagroda finansowa to się odezwij. Sklecę coś na kolanie i pan GGK będzie kontent, zachwycony i wniebowzięty, a ja będę widział sens w takich konkursach. ;)

z tego co słyszałam Karol nie startował.

kto jeszcze brał udział? a kto startował w tym konkursie? czy jest jakaś lista podmiotów starających się o te zaszczyty?

. aż dziwne,że W nie dał nagrody Z

brawo naprawdę brawo, że polskie firmy potrafią tak sprawnie wykorzystywać takie rzeczy. W C-geo bardzo mi się podoba ta funkcja, czekam na budynki - do wstępnych projektów to naprawdę super sprawa.

5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS