wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-13| Geodezja, GIS

Opisy topograficzne osnowy do pobrania z Geoportalu

Od wczoraj (12 czerwca) powiaty mają na Geoportal.gov.pl jeszcze łatwiejszy dostęp do danych o osnowie. W serwisie tym GUGiK udostępnił właśnie możliwość pobierania opisów topograficznych punktów podstawowej osnowy wysokościowej.


Opisy topograficzne osnowy do pobrania z Geoportalu

Aby pobrać opis dla danego punktu osnowy, należy w grupie warstw „Siatki i układy współrzędnych” włączyć widoczność warstwy „Osnowa wysokościowa”. W kolejnym kroku trzeba kliknąć wybrany punkt osnowy wysokościowej i rozwinąć kartę informacyjną „Punktu osnowy wysokościowej bazowej”, w której na końcu pokazują się dwa linki: „Pobierz opis topograficzny” oraz „Zgłoś uwagę do punktu”. Po kliknięciu linku „Pobierz opis topograficzny” użytkownik podaje hasło i pobiera opis topograficzny dla wskazanego punktu osnowy wysokościowej.

Przypomnijmy, że wcześniej GUGiK udostępnił również opcję pobierania z Geoportalu danych dotyczących podstawowej osnowy poziomej i wysokościowej. Opcja ta również dostępna jest jedynie dla powiatów posiadających hasło.

Po uchwaleniu planowanej nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego hasło zostanie zlikwidowane, a pobieranie danych o osnowie będzie dostępne dla wszystkich użytkowników Geoportalu – zapowiada GUGiK.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt