wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Apeks skanuje w Trójmieście
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-13| Geodezja, GIS

Opisy topograficzne osnowy do pobrania z Geoportalu

Od wczoraj (12 czerwca) powiaty mają na Geoportal.gov.pl jeszcze łatwiejszy dostęp do danych o osnowie. W serwisie tym GUGiK udostępnił właśnie możliwość pobierania opisów topograficznych punktów podstawowej osnowy wysokościowej.


Opisy topograficzne osnowy do pobrania z Geoportalu

Aby pobrać opis dla danego punktu osnowy, należy w grupie warstw „Siatki i układy współrzędnych” włączyć widoczność warstwy „Osnowa wysokościowa”. W kolejnym kroku trzeba kliknąć wybrany punkt osnowy wysokościowej i rozwinąć kartę informacyjną „Punktu osnowy wysokościowej bazowej”, w której na końcu pokazują się dwa linki: „Pobierz opis topograficzny” oraz „Zgłoś uwagę do punktu”. Po kliknięciu linku „Pobierz opis topograficzny” użytkownik podaje hasło i pobiera opis topograficzny dla wskazanego punktu osnowy wysokościowej.

Przypomnijmy, że wcześniej GUGiK udostępnił również opcję pobierania z Geoportalu danych dotyczących podstawowej osnowy poziomej i wysokościowej. Opcja ta również dostępna jest jedynie dla powiatów posiadających hasło.

Po uchwaleniu planowanej nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego hasło zostanie zlikwidowane, a pobieranie danych o osnowie będzie dostępne dla wszystkich użytkowników Geoportalu – zapowiada GUGiK.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt