wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-03| Geodezja, GIS, Kataster

ULDK z nową funkcjonalnością

Uruchomiona w marcu br. przez GUGiK usługa lokalizacji działek katastralnych (ULDK) usługa lokalizacji działek katastralnych (ULDK) została wyposażona w dodatkową funkcjonalność pozwalającą na wyszukiwanie działki na podstawie nazwy obrębu i numeru działki.


ULDK z nową funkcjonalnością

Wyszukiwanie takie nie zawsze jest jednoznaczne i czasami można w wyniku otrzymać kilka lub kilkanaście działek ze względu na powtarzające się nazwy obrębów, np.: https://uldk.gugik.gov.pl/?request=GetParcelByIdOrNr&id=Krzewina 134

W przypadku niektórych zapytań czas odpowiedzi może być wydłużony, ponieważ zapytanie musi być obsłużone przez wszystkie powiaty, w których występuje obręb o podanej nazwie. Dla przykładu przy nazwie obrębu „Dąbrowa” uzyskujemy w wyniku 48 działek spełniających warunki wyszukiwania: http://uldk.gugik.gov.pl/?request=GetParcelByIdOrNr&id=Stara Wieś 756

W najbliższym czasie nowa funkcjonalność zostanie włączona do serwisu geoportal.gov.pl.

Szczegóły techniczne związane z usługą wraz z opisem wszystkich parametrów wywołania znajdują się na stronie http://uldk.gugik.gov.pl.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Oczywiście tworząc takie usługi gugik jednocześnie nie zapewnia finansowania dla powiatów na których infrastrukturze żeruje. Ogranicza tez zyski poprzez zapowiedzi darmowego udostępniania danych bez zwiększonych dotacji. Także super usługa tylko czy będzie działać bez pracy powiatów i ich serwerów ? O których zresztą powyżej nie wspomniano. I tak lepiej bo jeszcze przed chwila GGK własnymi rekami wszystko robił sam, dobrze ze ktos doszedl do wniosku ze robi to jednak instytucja. Nie naraża się przynajmniej na śmieszność przez takie na halne autopromocje.

nessie po to jest system prawny żeby go przestrzegać. Na razie mamy licencje które są wymagane dla geometrii działek. Jawne łamanie prawa w tej materii powoduje ze będzie łamane w innych sferach życia. Nadrzednosc spolecznej slusznosci nad prawem wystepuje w systemach totalitarnych. Przy czym to panstwo w postaci działaczy partyjnych lub ich pociotków określa co jest słuszne. Jeśli za kilka lat GGK będzie postulował wpisać w działkach innych właścicieli to tez będziesz sie tak cieszył ?

Ciemny naród kupi ? Nie kupi Taka funkcjonalność jest w Geoportalu od kilku lat. Ogrzewany kotlet tyle ze pod egidą gadżetów przygotowanych przez Geosystem.

Czy to oznacza, że z serwisu mapowego starostwa pobierane są współrzędne punktów granicznych (bez skażenia) i można je sobie wyświetlić w układzie "oryginalnym" oraz w dowolnym? I te współrzędne można wyeksportować do pliku, który zaczytamy do aplikacji lub instrumentu? Byłaby to prosta, ale jakże pożyteczna funkcjonalność. Nie wiem tylko, czy kwestie (jeszcze) licencji, czy innych praw nie będą podniesione przez całe stada zawistnych ;-) Mam nadzieję, że jest jakaś obrona prawna, bo uważam, że dane z tych baz stworzonych za publiczne pieniądze powinny być publicznie dostępne i otwarte :-) GGK też idzie w tę stronę. I bardzo dobrze!

geoGPS Funkcjonalność ta dostępna jest już w aplikacji geoGPS. Wpisując numer działki oprócz prezentacji możesz smartfonem nawigować do działki. Automatycznie pobierane są również wszystkie współrzędne punktów granicznych w założonym układzie współrzędnych. Można odszukać punkty graniczne smartfonem lub pobrane współrzędne przenieść poprzez panel www w komputerze do np tachimetru lub zestawu rtk.

5 komentarzy

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt