wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-06-03| Geodezja, GIS, Software

Znamy zwycięzców GIS Challenge 2019

Na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie 29 maja odbyło się oficjalne otwarcie III Akademickich Mistrzostw Geoinformatycznych GIS Challenge. Zawody w tym roku odbyły się pod hasłem „Geoinformacja po królewsku”.


Znamy zwycięzców GIS Challenge 2019
Wydarzenie otworzył Dziekan WGGiIŚ prof dr hab. inż. Stanisław Gruszczyński, a referaty wprowadzające wygłosili prof. dr hab. Jacek Kozak (Uniwersytet Jagielloński) oraz prof dr hab. inż. Beata Hejmanowska AGH. Natomiast sponsorzy wydarzenia (PCI Geomatics, Esri Polska, Comarch i Dephos) zaprezentowali nowe narzędzia geoinformatyczne. Dzień przed zawodami odbyły się również warsztaty „Tworzenie aplikacji mapowych przy użyciu ArcGIS API for JavaScript” oraz szkolenie z zakresu obsługi oprogramowania Limon – wprowadzenie do pracy z chmurami punktów.

W kolejnych dniach (30-31 maja) w Krakowskim Parku Technologicznym odbywała się zasadnicza część Mistrzostw – konkurs, eliminacje, a potem finał. W tym roku w zawodach brało udział 20 drużyn.

Laureatami zawodów zostali:
1. Miejsce: Agata Gattner, Dominika Nowak, Katarzyna Aleksandrowicz (Politechnika Wrocławska, Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii),
2. Miejsce: Gabriela Kuczyńska, Agata Kapusta, Justyna Lewandowska (Politechnika Wrocławska, Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii),
3. Miejsce: Bartosz Miernik, Agnieszka Solarz, Joanna Taranek (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska)

Główną ideą GIS Challenge jest sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności analitycznego myślenia pod kątem wykonywania analiz przestrzennych, a także sposobów i metod dążenia do rozwiązania problemów programistycznych z wykorzystaniem dedykowanych bibliotek GIS. W ramach konkursu rywalizują zespoły dwu- i trzyosobowe, które w ciągu zaledwie kilku godzin mają rozwiązać określoną liczbę zadań. Uczestnictwo w GIS Challenge jest także doskonałą okazją do nawiązania kontaktów pomiędzy firmami z branży IT, które wykorzystują funkcjonalność GIS w swojej pracy, a najzdolniejszymi studentami branży geoinformatycznej.

Pomysłodawcą GIS Challenge jest Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a głównym organizatorem tegorocznych Mistrzostw jest Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
:)) Ludzie jesteście fantastyczni, naprawdę:))) nie ma wskazanych firm - źle, na bank asiol fantazjuje, są firmy wskazane - źle, na bank marketing.. rewelacja, będę tu czasem zaglądał :)
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
Jasne to teraz taki marketing szeptany ESRI Polska stosuje na geoforum ? Rekrutacje wiszą czas jakiś to trzeba zachęcać.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Byly geodeta Chłopie, coś taki sfrustrowany :))) ja sam znam dwie takie firmy. Tak Ci trudno uwierzyć, że na tym świecie sa przyzwoici szefowie, którzy płacą procenty od zarobkow na projektach? No to co ja Ci poradzę :) dobrze rokujacym proponuje zajrzeć do esri albo jednego z banków w zabierzowie do działu analiz gis
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Do asiol Podaj nazwę firmy i kontakt gdzie można wysłać cv na prace za 4tys netto na początek. Podaj to albo zamilknij raz na zawsze fantasto. Na razie tylko piszesz #$%!!oly ile to nie płacisz i jak twoja wspaniała firma wsysa absolwentów za 4k a brak konkretów. Jesteś najemnikiem wyzszej szkoły w płciu dolnym i ci płacą za pisanie o pracy za 4k?
 1 
odpowiedz zgłoś
A ja ci pisze ze za taka kase to możesz mieć studentów. Słowo student rozni sie od słowa absolwent. Chyba ze masz firmę na ścianie wschodniej. Gisowiec to nie jest bazodanowiec, analityk, programista i administrator. Chyba ze w małych firmach gdzie robisz wszystko włącznie z podlewaniem ogródka szefowi który zakłada ze dzwonienie o 22 to standard bo wymaga więcej niz minimum.
 5 
 3 
odpowiedz zgłoś
rzeczywistość Śledzisz wątek? Mówimy w nim właśnie o wynagrodzeniu w pierwszym roku pracy (po studiach). Nikt mi jeszcze w twarz nie parsknął kiedy usłyszał taką propozycję. Myślę, że proponowanie więcej komukolwiek bez większego doświadczenia, choćby nie wiem po jakich fantastycznych studiach był jest lekką przesadą więc takim "parskającym" od razu dziękuję. Jeden krytykuje, bo bo rzekomo w branży pracuje się za 1600, drugi krytykuje, bo za 4000 to się nawet nie przychodzi do pracy tylko parska w twarz... Polska to stan umysłu :) Pozdrawiam i wylogowuje się z wątku.
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
asiol wszystkie zawody które wymieniłeś/łaś parskna Ci śmiechem w twarz jak powiesz o 4000 netto. Za taka kase masz studentów uczących się być geoinformatykiem, bazodanowcem, programistą, analitykiem. Także powodzenia w tej rekrutacji. ;)
 4 
 3 
odpowiedz zgłoś
Do były geodeta Myślę również, że ogromnym nieporozumieniem jest mówienie o GISie w kontekście geodezji. GIS to pole do popisu dla speców od geoinformacji, baz danych, programistów, analityków, kartografów (nie, nie tych od BDOT-u) i innych ludzi, dla których studia to dopiero początek. Naprawdę ktoś tu uwierzy, że tacy ludzie zarabiają w Polsce 1600 na rękę? Trochę realizmu :)
 4 
odpowiedz zgłoś
Do były geodeta Nie prowadzę rekrutacji, a jedynie mówię o warunkach na jakich zatrudniam takich ludzi jak oni - ambitnych, chcących zrobić coś więcej niż wymagane minimum. Zapotrzebowanie na specjalistów jest kreowane przez ludzi rozumiejących co to w ogóle jest GIS i myślę, że w naszym kraju jest już spore, trzeba tylko spokojnie poszukać firm, które się tym zajmują (w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Lublinie, Gdańsku, Warszawie.. jest tego naprawdę sporo). Poza tym, w dzisiejszych czasach rynek pracy nie ogranicza się wyłącznie do granic naszego kraju. Usługi można świadczyć firmom np. w USA nawet nie wychodząc z domu. Chyba nie muszę uświadamiać jak wyceniane są takie prace za granicą? Uwierz mi, jest co robić, trzeba tylko chcieć i przede wszystkim przestać narzekać!
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Uwaga podaję instrukcję - wchodzisz na pracuj.pl wpisujesz GIS i czytasz. Nie za trudne ?
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Kariera GIS do ~:) 2019-06-04 00:55:51 jakie jest zapotrzebowanie na specjalistów GIS? Chyba, że dla ciebie specjalista GIS to osoba przeklikująca operaty do baz GESUT itp. za 1600 zł- bo tyle oferują największe firmy geodezyjne (lub pseudo GISowe)w Polsce. Również pozdrawiam
 4 
 2 
odpowiedz zgłoś
Do Były geodeta Mierni studenci z danej dziedziny, to i miernie zarobią - gratulacje, że po drugich studiach znalazłeś jednak branżę, w której lepiej sobie radzisz! Jednak zdolnym studentom, przyszłym specjalistom od geoinformatyki (niekoniecznie codziennej, szarej geodezji, poza którą najwidoczniej nie wyszedłeś) pozwól realizować się w tym, w czym są doskonali, a na pewno znajdą dobrze płatną i satysfakcjonującą pracę. Pozdrawiam!
 1 
 12 
odpowiedz zgłoś
Do asiol Skoro tyle proponujesz to daj namiar na swoja firmę. Chyba ze jesteś fantasta albo profesorem i chcesz podpuscic dzieciaki aby mieć prace skazujac je na wegetacje. Odpowiem Ci - jakbyś miał realna prace i realnie poszukiwał takich specjalistów to byś zostawił namiar na firmę, kontakt. A Ty jesteś po prostu fantasta. Studia na kierunku geodezji uważam za największą porażkę życia. Po drugich studiach na początek zarabialem więcej niż nie jeden leśny dziadek z własną firmą i uprawnieniami stukajacy mapy za 600zl. Mówienie młodym i nagabywanie ze jest dobrze w geodezji jest zwykła podłościa i tylko podły człowiek tak robi.
 9 
 5 
odpowiedz zgłoś
geos... Z takimi umiejętnościami zatrudnię każdego z nich za 3000 netto na próbnym i 4000 w pierwszym roku pracy, natomiast każdego z podejściem podobnym do geos-a omijam szerokim łukiem, bo doświadczenie mi mówi, że w pracy nie zarobi nawet na te swoje 1600.
 9 
odpowiedz zgłoś
Grtulacje! Świetnie! już niedługo będą mogli zacząć karierą jako specjaliści GIS! już za 1600 netto!!! brawo!
 10 
 6 
odpowiedz zgłoś
kierunek studiów Serdeczne gratulajce dla laureatów. Z ciekawości tylko pytanie - a laureaci to z jakiego kierunku studiów, ew. na jakiej specjalności studiują? Pozdrowienia!
 3 
odpowiedz zgłoś
16 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS