wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skaning ułatwi modernizację statku
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-24| Teledetekcja, Sprzęt

Drony DJI będą bezpieczniejsze dla innych statków powietrznych

Jeden z czołowych producentów dronów – chińska firma DJI, poinformował o kolejnej inicjatywie, która ma znacząco zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania bezzałogowych maszyn latających.


Drony DJI będą bezpieczniejsze dla innych statków powietrznych

Spółka zadeklarowała, że począwszy od przyszłego roku wszystkie jej nowe maszyny o wadze powyżej 250 g będą wyposażone w technologię AirSense (dotychczas była dostępna dla wybranych profesjonalnych platform). Rozwiązanie to odbiera sygnały ADS-B wysyłane przez poruszające się w okolic samoloty i śmigłowce, wyświetla ich lokalizację na ekranie kontrolera, a w razie ryzyka kolizji informuje o tym operatora drona.

W ocenie DJI to największe jednorazowe wdrożenie tego typu funkcji w bezzałogowcach. Dzięki temu – chwali się firma – profesjonalna technologia zapewniająca bezpieczeństwo ruchu lotniczego staje się dostępna dla każdego.

– W branży dronów jesteśmy liderem w zakresie wdrażania technologii bezpieczeństwa oraz w edukowaniu użytkowników. Dziś kontynuujemy tę tradycję, stawiając wyższe wymagania zarówno sobie, jak i konkurencji oraz regulatorom – powiedział Brendan Schulman, wiceprezes ds. polityki i prawa w DJI. – DJI była pierwszą firmą, która zaoferowała geofencing, automatyczne limity wysokości, technologię powrotu do bazy i inne funkcje bezpieczeństwa przeznaczone dla rosnącej światowej społeczności pilotów dronów. Wierzymy, że nasze wysiłki pomogły dronom w osiągnięciu godnego pozazdroszczenia rekordu bezpieczeństwa i oczekujemy, że nasz nowy program jeszcze bardziej poprawi bezpieczeństwo, nawet gdy w przestworza wzbije się jeszcze więcej bezzałogowców – dodaje.

Wdrożenie funkcji AirSense w większości dronów DJI jest realizacją pierwszego z 10 punktów deklaracji ElevatingSafety, która ma zwiększyć bezpieczeństwo wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych. Brzmi ona następująco:

  1. DJI zainstaluje odbiorniki sygnałów ADS-B we wszystkich nowych dronach powyżej 250 gramów
  2. DJI opracuje nowe automatyczne ostrzeżenia dla pilotów dronów latających na większych odległościach
  3. DJI ustanowi wewnętrzną grupę ds. standardów bezpieczeństwa, aby spełnić wymagania regulatorów i oczekiwania klientów
  4. Przedstawiciele przemysłu lotniczego muszą opracować standardy zgłaszania incydentów z udziałem dronów
  5. Wszyscy producenci dronów powinni wdrożyć funkcje geofencingu i zdalnej identyfikacji
  6. Rządy muszą wymagać stosowania funkcji zdalnej identyfikacji
  7. Rządy muszą wymagać przyjaznego dla użytkownika testu wiedzy dla nowych pilotów dronów
  8. Rządy muszą wyraźnie wyznaczyć strefy wyłączone z ruchu dronów
  9. Władze lokalne muszą mieć możliwość reagowania na jednoznaczne i poważne zagrożenia ze strony dronów
  10. Rządy muszą silniej egzekwować przepisy wymierzone w niebezpieczne użytkowanie dronów

Źródło: DJI, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt