wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Studenci inwentaryzują budynek AGH
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-23| GIS, Mapy

Modele budynków LoD 1 można już przeglądać w Geoportalu 3D

Od wczoraj bryłowe modele zabudowy opracowane przez GUGiK można nie tylko pobierać w plikach CityGML, ale także przeglądać w Geoportalu 3D.


Modele budynków LoD 1 można już przeglądać w Geoportalu 3D

Modele LoD 1 można przeglądać dla wszystkich 6 województw, dla których je dotychczas opracowano, a więc dla: pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i dolnośląskiego. Dla pozostałych regionów wcześniej wykonano bardziej szczegółowe modele LoD 2, które uwzględniają również kształt dachów, jednak na razie nie wszystkie te opracowania trafiły do Geoportalu 3D. Ich komplet można natomiast pobierać w formie plików CityGML z Krajowego Geoportalu (poprzez warstwę Dane do pobrania).

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami głównego geodety kraju docelowo modele LoD 1 zostaną wykonane dla wszystkich 16 województw.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl



zobacz też:



reklama
reklama





© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt