wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Symulacja przerwania wału powodziowego
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-14| Geodezja, Przetargi, Kataster

Wielkie unieważnianie w podlaskim projekcie

Związek Powiatów Województwa Podlaskiego poinformował w Suplemencie do Dziennika Urzędowej UE o unieważnieniu 51 części w 6 przetargach, których przedmiotem jest modernizacja EGiB, zakładanie baz BDOT500 i GESUT oraz cyfryzacja zasobu.


Wielkie unieważnianie w podlaskim projekcie

W zamówieniu dla powiatu hajnowskiego z powodu zbyt drogich ofert unieważniono 5 na 16 części, tj. dotyczące modernizacji EGiB w jednostkach: Czeremcha, Czyże, Dubicze Cerkiewne, Białowieża i Narew.

W powiecie białostockim unieważniono aż 13 na 14 części – w 11 przypadkach powodem był brak ofert, a w pozostałych zbyt drogie propozycje. Przedmiotem tych części było założenie baz BDOT500 i GESUT oraz modernizacja EGiB dla jednostek: Choroszcz, Dobrzyniewo Duże, Juchnowiec Kościelny, Supraśl, Turośń Kościelna, Wasilków oraz Zabłudów.
Przypomnijmy, że w połowie kwietnia ponownie ogłoszono przetarg na te prace.

W powiecie łomżyńskim unieważniono 11 na 15 części. Dotyczą one modernizacji EGiB (w jednostkach: Zbójna, Wizna, Piątnica, Nowogród, Jedwabne) oraz założenia baz BDOT500 i GESUT (jednostki: Nowogród miasto, Piątnica, Śniadowo, Wizna, Jedwabne miasto, Łomża). Jedną część unieważniono z powodu braku ofert, a pozostałe – przez brak chętnych.

Jeśli chodzi o zamówienie dla powiatu monieckiego, anulowano 6 na 13 części. Ich przedmiotem była modernizacja EGiB w jednostkach: Krypno, Trzcianne oraz Goniądz. Trzy części unieważniono z powodu braku ofert, a pozostałe – przez zbyt drogie propozycje cenowe.

W przypadku powiatu sokólskiego unieważniono 13 na 22 części (11 z powodu braku ofert, pozostałe przez zbyt drogie ceny). Dotyczą one modernizacji EGiB w jednostkach: Sokółka, Sidra, Janów i Korycin.

W powiecie siemiatyckim z powodu zbyt drogich ofert nie udało się rozstrzygnąć 3 z 7 części – ich przedmiotem była modernizacja EGiB w jednostkach: Drohiczyn, Dziadkowice i Siemiatycze.

Przetargi są częścią wartego 68,7 mln zł projektu „Udostępnianie zasobów publicznych rejestrów geodezyjnych – modernizacja ewidencji gruntów i budynków”. Realizacja wyżej wymienionych zamówień ma się zakończyć do grudnia 2021 roku (dla wybranych części – do lipca br.).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
25 tys Za tyle to powinno się sprawdzać obręb a nie go robić...

Dziwne to, że oferty okazały się za drogie skoro w powiecie sokólskim jeden oferent zaproponował cenę średnio 25 tys. za obręb!

hajnowski nie czepiaj się ośrodka. Tam przynajmniej jest normalny inspektor, który nie z jednego pieca chleb jadł.

Jaki inspektor.... Przecież przetarg na nadzór nawet nie został ogłoszony. A do 01.07.2019 trzeba zrobić wszystkie bdoty, gesuty i pomierzyć wszystkie budynki w modernizowanych obrębach.

W tych cenach... to można zrobić ale nie będzie miało to żadnej wartości. Czy znajdzie się odważny inspektor nadzoru który ten "chłam" odbierze ?

Ceny górą Nie bójcie się, znajdą się tacy frustraci którzy będą to robić i w tych cenach.

Cena To nie wszystko. Weźmy pod uwagę to, ze to ciężka praca jeśli się chce to dobrze zrobić. Kontrole czepiają się, bzdur bo nikt się w odgik nie zna na odnowieniu. A przynajmniej nie ma doświadczenia bo wykrycie na pamięć przepisów to nie wszystko. Prace zwyczajnie są na dzisiejszy rynek niedoszacowane i tyle ! Pracownik musi dobrze zarobić a firma się musi rozwijać. Chyba czas pracy przypadkowymi ludźmi i zbieraniną geodetów już minął ???????

Modernizator Co da taka modernizacja w powiecie hajnowskim skoro tam ośrodek ciągle w latach 80? Bedą w stanie wydać geodetom zmodernizowaną bazę? Po roku bedzie potrzebna ponowna modernizacja zasobu

wycena Wyceny są z 2014 roku. Wtedy modernizacje firmy krzaki robiły po 50 tyś. za gminę, teraz chcą po 500 tyś.

9 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt