wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-02| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma

Earth Monitor: Airbus policzy samochody z orbity

Dzięki współpracy z Orbital Insight firma Airbus Defence and Space uruchomiła Earth Monitor – narzędzie do analizy zobrazowań satelitarnych z wykorzystaniem algorytmów uczenia maszynowego i computer vision.


Earth Monitor: Airbus policzy samochody z orbity

Earth Monitor jest dostępny na platformie internetowej Airbus OneAtlas. Narzędzie łączy algorytmy uczenia maszynowego i computer vision rozwijane przez Orbital Insight z aktualizowanym na bieżąco przez Airbusa obszernym archiwum zobrazowań satelitarnych Living Labs. Usługa pozwala m.in. analizować w czasie rzeczywistym zmiany w pokryciu terenu i infrastrukturze, a także identyfikować oraz liczyć samochody i ciężarówki (wkrótce również samoloty).

– Dzięki Earth Monitor nasi klienci będą mogli wyciągać precyzyjne, aktualne i istotne wnioski, pozwalając im zyskać czas i kierować zasoby tam, gdzie są najbardziej potrzebne – komentuje Francois Lombard z Airbusa. – Earth Monitor wykorzystuje nasze dynamiczne algorytmy, aby użytkownicy mogli śledzić aktywność gospodarczą i wykrywać zmiany w najbardziej interesujących ich obszarach, umożliwiając niestandardowe projekty analityczne, w których można znaleźć odpowiedzi na pytania „co”, „gdzie” i „kiedy” – dodaje prezes Orbital Insight dr James Crawford.

Airbus zapewnia możliwość bezpłatnych testów platformy OneAtlas.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt