wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
KNG Dahlta w Tatrach
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-02| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma

Earth Monitor: Airbus policzy samochody z orbity

Dzięki współpracy z Orbital Insight firma Airbus Defence and Space uruchomiła Earth Monitor – narzędzie do analizy zobrazowań satelitarnych z wykorzystaniem algorytmów uczenia maszynowego i computer vision.


Earth Monitor: Airbus policzy samochody z orbity

Earth Monitor jest dostępny na platformie internetowej Airbus OneAtlas. Narzędzie łączy algorytmy uczenia maszynowego i computer vision rozwijane przez Orbital Insight z aktualizowanym na bieżąco przez Airbusa obszernym archiwum zobrazowań satelitarnych Living Labs. Usługa pozwala m.in. analizować w czasie rzeczywistym zmiany w pokryciu terenu i infrastrukturze, a także identyfikować oraz liczyć samochody i ciężarówki (wkrótce również samoloty).

– Dzięki Earth Monitor nasi klienci będą mogli wyciągać precyzyjne, aktualne i istotne wnioski, pozwalając im zyskać czas i kierować zasoby tam, gdzie są najbardziej potrzebne – komentuje Francois Lombard z Airbusa. – Earth Monitor wykorzystuje nasze dynamiczne algorytmy, aby użytkownicy mogli śledzić aktywność gospodarczą i wykrywać zmiany w najbardziej interesujących ich obszarach, umożliwiając niestandardowe projekty analityczne, w których można znaleźć odpowiedzi na pytania „co”, „gdzie” i „kiedy” – dodaje prezes Orbital Insight dr James Crawford.

Airbus zapewnia możliwość bezpłatnych testów platformy OneAtlas.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt