wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-12| GNSS, Geodezja, GIS, Przetargi

GUGiK kontynuuje modernizację stacji ASG-EUPOS

13 stacji państwowej sieci ASG-EUPOS zyska nowe anteny. Zamówienie na ich instalację właśnie ogłosił GUGiK.


GUGiK kontynuuje modernizację stacji ASG-EUPOS

Przedmiotem postępowania jest montaż anten GNSS oraz przeprowadzenie ich kalibracji dla stacji w: Białej Podlaskiej, Ciechanowie, Grudziądzu, Iławie, Krośnie, Mińsku Mazowieckim, Nowym Dworze Mazowieckim, Przemyślu, Sierpcu, Sochaczewie, Toruniu, Wodzisławiu Śląskim oraz we Włocławku. Prace mają zostać wykonane w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy.

Jak w marcowym wydaniu miesięcznika GEODETA pisali specjaliści z GUGiK, wspomniane anteny jako pierwsze w ASG-EUPOS będą miały wykonaną indywidualną kalibrację na podstawie obserwacji z czterech systemów satelitarnych (dotychczas kalibracja obejmowała tylko GPS i GLONASS).

Dodajmy, że na stacjach tych wcześniej wymieniono również odbiorniki GNSS na sprzęt śledzący nie tylko sygnały GPS i GLONASS, ale także Galileo oraz BeiDou. Instalacja anten zakończy zatem modernizację infrastruktury ASG-EUPOS pod kątem wprowadzenia czterosystemowych korekt.

Zaznaczmy jednak, że na niektórych stacjach nienależących do GUGiK, a włączonych do ASG-EUPOS wciąż działa sprzęt dwusystemowy – dotyczy to np. Małopolskiego Systemu Pozycjonowania Precyzyjnego. W tym tygodniu lista ta skróciła się o stację w podwarszawskim Józefosławiu, gdzie zakończono instalację czterosystemowego odbiornika Trimble NetR9.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt