wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-04-12| Sprzęt

Zenith 40: nowy flagowiec w ofercie GeoMax

Oferta geodezyjnych odbiorników satelitarnych szwajcarskiej firmy GeoMax wzbogaciła się właśnie o Zenith 40 – w zamierzeniu producenta ma być to najwyższy model tej serii.


Zenith 40: nowy flagowiec w ofercie GeoMax

Urządzenie wyposażono w nową, 555-kanałową płytę odbiorczą NovAtela śledzącą systemy GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS, NavIC oraz SBAS. Istotną nowością jest odbiór satelitarnych korekt PPP za pośrednictwem usługi TerraStar. Pozwalają one na pomiar z centymetrową dokładnością na całym świecie.

Jeśli chodzi o możliwości pomiarowe, producent zwraca także uwagę na wbudowaną technologię GeoMax Q-Lock Pro RTK, która znacznie skraca czas inicjalizacji pomiarów RTK oraz lepiej redukuje błędy związane z efektem wielodrożności sygnału.

Zenith 40 jest oferowany wraz z oprogramowaniem polowym GeoMax X-PAD Ultimate. Producent zachwala je jako idealne połączenie prostoty obsługi z rozbudowanymi narzędziami. Aplikacja jest kompatybilna z pakietem X-PAD Fusion, który pozwala łączyć dane przestrzenne z różnych źródeł – np. dronów czy skanowania laserowego. Co istotne, Zenith 40 może być kontrolowany również przy użyciu aplikacji polowych zewnętrznych dostawców.

Ciekawostką w tym odbiorniku jest moduł QR-iConnect, który pozwala szybko skonfigurować instrument – wystarczy zeskanować kod QR. Uwagę warto zwrócić także na szczelność obudowy – spełnia ona wyśrubowaną normę pyło- i wodoszczelności IP68.

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS w ofercie polskich dystrybutorów [stan na marzec 2019] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
fsfsd Panie boże chroń nas przed produtkami marki geomax które koło leica nawet nie stały a przedstawiciele się tym chlubią a jest to chińska zabawka dla młodych ...
 3 
odpowiedz zgłoś
PanX To jest właśnie żenujące.To jest mała aktualizacja i to też dla wybranych. Nic nowego. Jak to jest z tą Leicą gs18t. Leica ma jakiś patent na tę technologię?Jak na razie to chyba jedyny GPS, na który zamieniłbym 8 letniego GPSA :)
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
głównym celem zwiększania liczby kanałów jest przyśpieszenie "wychwycenia" sygnału danego satelity na danej częstotliwości z całego szumu, odbieranego przez odbiornik GNSS na podstawie PRN. Kanały służą do korelacji odbieranego szumu (PRN) z kodem generowanym przez odbiornik. Być może "utrzymanie" 1 częstotliwości 1 satelity wymaga 1 kanału, ale "wyszukiwanie" 1 satelity z szumu pomiarowego jest wykonywane na wielu kanałach jednocześnie (skrócenie czasu wyszukiwania oraz inicjalizacji, a co za tym idzie znacznie zmniejszenie poboru energii). Trzeba również zaznaczyć, że nie ma jednolitego standardu wyznaczania liczby kanałów odbiornika. Każdy producent może mianem "kanałów" określać delikatnie różne właściwości odbiornika. Nie wydaje mi się, żeby była również możliwość sprawdzenia liczby kanałów podawanych przez producenta.
 3 
odpowiedz zgłoś
kanały Kiedyś czytałem o tym i wyszło, że każdy kanał obsługuje jedną częstotliwość jednego satelity. W starszych odbiornikach podobno trzeba było aktualizować oprogramowanie gdy na niebie pojawiał się nowy satelita. Teraz kanały według producentów automatycznie się aktualizują. Podsumowując nawet 400 kanałów to ogromny zapas, który nigdy nie zostanie wykorzystany i według mnie ta liczba to bardziej chwyt marketingowy. Jeśli coś pomyliłem to proszę o sprostowanie.
 2 
odpowiedz zgłoś
. za co odpowiada liczba tych kanałów ?
 1 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS