wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Kolebka Polski w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-04-10| Geodezja, Prawo

Nowość o przekształcaniu prawa użytkowania wieczystego

W Księgarni Geoforum.pl dostępna jest już publikacja pt. „Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Komentarz”.


Nowość o przekształcaniu prawa użytkowania wieczystego

Komentarz w przystępny sposób omawia przepisy ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, które weszły w życie 1 stycznia br. Celem ustawy jest eliminacja istniejących praw współużytkowania wieczystego oraz zapobieżenie powstawaniu udziałów w tym prawie w przyszłości.

W publikacji znajdują się wyjaśnienia następujących kwestii:
• określenie typu gruntów objętych regulacją, a także stosowne wyłączenia,
• wydzielenie gruntów,
• wydawanie zaświadczeń potwierdzających przekształcenie,
• wpisy z urzędu w księgach wieczystych,
• składanie wniosków przez właściciela nieruchomości o ustalenie wysokości lub okresu wnoszenia opłaty z tytułu przekształcenia,
• ustalenie wysokości oraz okresu wnoszenia opłaty z tytułu przekształcenia, bonifikaty oraz podmioty zwolnione z obowiązku wnoszenia opłaty,
• podatek od nieruchomości w kontekście przekształcenia użytkowania wieczystego we własność.

Książka jest przeznaczona dla sędziów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, deweloperów realizujących inwestycje mieszkaniowe, pracowników organów administracji publicznej zobowiązanych do wystawienia stosownych zaświadczeń i ustalenia opłat z tytułu przekształcenia, wydziałów ksiąg wieczystych sądów rejonowych, które winny dokonać stosownych wpisów, oraz właścicieli lokali mieszkalnych.

Publikacja ukazała się nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska, liczy 224 strony i w Księgarni Geoforum.pl można ją nabyć w cenie 129 zł.

Redakcja


«« powrót

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt