wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak skanowano największy atlas świata
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-03-08| Geodezja, Przetargi

Duża część kontroli na miejscu 2019 unieważniona

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa unieważniła 24 spośród 40 części przetargu na kontrolę na miejscu. Przyczyną okazały się zbyt drogie oferty.


Duża część kontroli na miejscu 2019 unieważniona

Unieważnione części to: I FOTO, I IT, II FOTO, II IT, IV IT, VIA FOTO, VIB FOTO, VI IT, VIIB FOTO, VII IT, VIII FOTO, VIII IT, IX IT, XI FOTO, XI IT, XII FOTO, XII IT, XIV FOTO, XIV IT, XVA FOTO, XVB FOTO, XV IT, XVI FOTO, XVI IT.
W ich przypadku najtańsze propozycje przewyższają kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie prac.

Przypomnijmy, że w tegorocznym przetargu 23 firmy przedstawiły 64 oferty. Kontrole dopłat mają objąć 85,4 tys. gospodarstw, czyli o blisko 5% mniej niż rok temu, ale i tak więcej niż choćby dwa lata temu (wówczas skontrolowano 79,0 tys. gospodarstw).

Zestawienie wszystkich ofert złożonych w przetargu

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
uuu Czyżby ARiMR planował sam skontrolować unieważnione części..? czas leci a kolejnego przetargu brak.

To ty się zdziwisz jak nie rozstrzygnie w drugim i pójdzie z wolnej ręki.

To się ARiMR zdziwi jak będzie musiała wyłożyć więcej kasy niż w pierwszym przetargu :D

W nowym przetargu powinny być wyższe ceny - inflacja galopuje :) a robót na rynku co raz wiecej

Zacofanie ARiMR co roku dokłada trudności(skracanie terminów; przesunięcia, umowy o pracę, itd) do roboty a kasa za tym nie idzie. W końcu firmy przestały się zabijać o tą extra robotę bo nie jest łatwo a o pracownika coraz trudniej i trzeba zapłacić więcej. Ciekawe kto z zarządzających zapłaci kiedy Unia znowu karę nałoży za niewystarczającą liczbę kontroli, bo teraz w zasadzie niewiele wystarczyło dołożyć do przetargu ale woleli te przetarg w większości unieważnić. Przy nowo ogłoszonym przetargu firmy powinny jeszcze większą cenę dowalić; niech w końcu ktoś oberwie za głupotę.

Realia Powinni teraz dac te same wysokie ceny i niech sie ARiMR martwi skoro co roku są nowe ciekawe pomysły typu papier bez żadnego okresu czasu. Za pracowników tymczasowych ktoś powinien nawet nobla dostać. Dyscyplinarka!

Jeżeli różnice wynosiły /- 10% to czy ARiMR nie mógł dołożyć środków ? Jak to się ma do tematów zleconych z "wolnej ręki" gdzie podokładano po 50% budżetu ?

7 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt