wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-03-05| Geodezja, Firma, Prawo, Instytucje

Geodeci w Radzie Przedsiębiorców

Do udziału w Radzie Przedsiębiorców działającej przy rzeczniku małych i średnich przedsiębiorców zgłosiło się już 112 organizacji, w tym dwie reprezentujące branżę geodezyjną.


Geodeci w Radzie Przedsiębiorców

Na razie na liście tej są: Ogólnopolski Związek Zawodowy Geodetów oraz Geodezyjna Izba Gospodarcza. Jak informuje na swojej stronie OZZG, organizacja ta wraz z GIG weszła w skład powołanego niedawno przez rzecznika MŚP Zespołu roboczego ds. geodezji i budownictwa.

Przypomnijmy, że zarówno Rada Przedsiębiorców, jak i rzecznik MŚP to stosunkowo nowe instytucje. Zostały powołane na mocy pakietu ustaw zwanego Konstytucją dla Biznesu, które obowiązują od czerwca ubiegłego roku. 22 czerwca ubiegłego roku na stanowisko rzecznika został powołany Adam Abramowicz. Z kolei pierwsze posiedzenie Rady Przedsiębiorców odbyło się 10 października. Do głównych zadań rady należy m.in.: wspieranie rzecznika w działaniach na rzecz obrony praw polskich przedsiębiorców, monitorowanie ich sytuacji, diagnozowanie problemów i reagowanie w przypadkach wymagających jego interwencji, a także opiniowanie oraz opracowywanie projektów ustaw.

Na razie jako swój największy sukces Rzecznik MŚP oraz działająca przy nim rada uznają namówienie Ministerstwa Finansów do rezygnacji z pomysłu wprowadzenia przepisów dotyczących obowiązku wystawiania paragonu przed płatnością.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
fwfwfwf kiedy licencje zlikwidują za zgłoszenia pracy ...............................................

"wspieranie rzecznika..." myslałem ,że odwrotnie ma być, że to rzecznik będzie wspierał:)

mhmm interesujące

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt