wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-02-21| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Firma

Dron senseFly bije rekordy lotów w mieście

Kanadyjska firma IN-FLIGHT Data przy użyciu maszyny marki senseFly ustanowiła trzy rekordy Guinessa dotyczące lotów dronem poza zasięgiem wzroku (BVLOS).


Dron senseFly bije rekordy lotów w mieście

Spółka ustanowiła następujące rekordy:

 • najdłuższy skumulowany lot zasilanego bateriami UAV poza zasięgiem wzroku (2723,04 km);
 • najdłuższy skumulowany lot w warunkach miejskich poza zasięgiem wzroku cywilnym dronem o wadze do 25 kg (414 km);
 • najdłuższy pojedynczy lot cywilnym dronem o wadze do 25 kg poza zasięgiem wzroku w warunkach miejskich (40 km).

Powyższe rekordy zostały ustanowione przy okazji nalotów realizowanych na zlecenie urzędu miasta Calgary na potrzeby budowy pierwszego nowego cmentarza w tej miejscowości od 1940 roku. W projekcie wykorzystano maszynę senseFly eBee Plus. Podczas lotu w trybie BVLOS maszyna znajdowała się średnio 2,54 km od operatora.

„To sukces zarówno dla naszej firmy, jak i całej branży UAV” – komentuje właściciel IN-FLIGHT Data Chris Healy. „Tym samym pokazaliśmy, że operacje BVLOS można prowadzić w środowisku miejskim, ale także, że jest to bezpieczny, wydajny i ekonomiczny sposób pozyskiwania danych, który ma szansę zrewolucjonizować wykorzystanie dronów zarówno w miastach, jak i na terenach wiejskich” – dodaje.

Źródło: senseFly, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
blebleble wystarczy wiedzieć jak zbudować na nich system akwizycji danych i jak go wykorzystać. Zdziwiłbyś się co można osiągnąć dysponując odpowiednią technologią. W przypadku inspekcji infrastruktury coraz więcej i więcej robót jest wykonywanych przy użyciu BSP.
 2 
odpowiedz zgłoś
Dronoidy biją rekordy. Faktycznie rewolucja... Już potrafią latać. Czekamy na dalszy rozwój jak zaczną być do czegoś przydatne.
 5 
 1 
odpowiedz zgłoś
A w Polsce... Pewnie u nas długo jeszcze lobby jednej z firm "załogowych" będzie kreować opinię wśród odbiorców że jedyną słuszną metodą są loty załogowe;) Na szczęście mamy przepisy regulujące BVLOS, może nie idealne ale to na pewno krok w dobry kierunku. A branża się rozwija, sensory coraz lepsze i lżejsze, platformy bardziej stabilne i dłużej latające. A co pokrzepiające polskie firmy też mają coraz ciekawsze oferty dostosowane do naszych przepisów jaki i do realiów cenowych (a nie francuskich czy amerykańskich). Czyli będzie tylko lepiej :) Ps. Szkoda że w artykule mało konkretów o efekcie końcowym poza "rekordami".
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS