wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
BARI '76
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-02-19| Geodezja, Firma, Przetargi, Instytucje

Rusza modernizacja inowrocławskiego PZGiK

4 mln zł wyłoży Starostwo w Inowrocławiu na digitalizację dokumentów PZGiK, utworzenie baz BDOT500 i GESUT oraz harmonizację danych.


Rusza modernizacja inowrocławskiego PZGiK <br />
fot. SP w Inowrocławiu
fot. SP w Inowrocławiu

Powiat dwukrotnie podchodził do udzielenia zamówienia na te prace. Pierwszy przetarg, rozpisany w lipcu ubiegłego roku, został unieważniony z powodu zbyt drogich ofert. W drugim podejściu wpłynęły dwie oferty, z których jedna zmieściła się w budżecie zamawiającego. Przedstawiło ją Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne i to z nim podpisano umowę. Wartość kontraktu to 3,98 mln zł.

– Powiat inowrocławski staje się coraz bardziej nowoczesny i przyjazdy mieszkańcom oraz przedsiębiorcom. Dlatego inwestujemy w projekt, który ułatwi dostęp do istotnych informacji oraz bardzo przyspieszy tempo ich uzyskiwania – mówi starosta Wiesława Pawłowska, która podpisała umowę.

Po zakończeniu realizacji projektu dojdzie do zmiany map analogowych na cyfrowe, a mieszkańcy będą mieli dostęp do rzetelnej i aktualnej bazy danych o obiektach znajdujących się na terenie powiatu. Będą mieli również dostęp do ewidencji gruntów i budynków. Wkrótce pojawi się też możliwość zdalnego załatwiania spraw. Powstanie także specjalny portal, który umożliwi przeglądanie map, a mieszkańcy powiatu będą mieli nieodpłatny dostęp do wybranych zasobów publicznych poprzez e-formularze. Przyspieszy to prace firm geodezyjnych, a w konsekwencji proces inwestycji budowlanej – czytamy w komunikacie opublikowanym przez starostwo.

Prace są częścią wartego 135 mln zł projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0”. W jego ramach podobne przetargi ogłosiły również inne powiaty województwa kujawsko-pomorskiego. Podpisano również umowy na wykonanie ortofotomapy województwa oraz rozbudowę regionalnego systemu informacji przestrzennej.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
powodzenia :)zobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt