wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-02-19| Geodezja, Firma, Przetargi, Instytucje

Rusza modernizacja inowrocławskiego PZGiK

4 mln zł wyłoży Starostwo w Inowrocławiu na digitalizację dokumentów PZGiK, utworzenie baz BDOT500 i GESUT oraz harmonizację danych.


Rusza modernizacja inowrocławskiego PZGiK <br />
fot. SP w Inowrocławiu
fot. SP w Inowrocławiu

Powiat dwukrotnie podchodził do udzielenia zamówienia na te prace. Pierwszy przetarg, rozpisany w lipcu ubiegłego roku, został unieważniony z powodu zbyt drogich ofert. W drugim podejściu wpłynęły dwie oferty, z których jedna zmieściła się w budżecie zamawiającego. Przedstawiło ją Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne i to z nim podpisano umowę. Wartość kontraktu to 3,98 mln zł.

– Powiat inowrocławski staje się coraz bardziej nowoczesny i przyjazdy mieszkańcom oraz przedsiębiorcom. Dlatego inwestujemy w projekt, który ułatwi dostęp do istotnych informacji oraz bardzo przyspieszy tempo ich uzyskiwania – mówi starosta Wiesława Pawłowska, która podpisała umowę.

Po zakończeniu realizacji projektu dojdzie do zmiany map analogowych na cyfrowe, a mieszkańcy będą mieli dostęp do rzetelnej i aktualnej bazy danych o obiektach znajdujących się na terenie powiatu. Będą mieli również dostęp do ewidencji gruntów i budynków. Wkrótce pojawi się też możliwość zdalnego załatwiania spraw. Powstanie także specjalny portal, który umożliwi przeglądanie map, a mieszkańcy powiatu będą mieli nieodpłatny dostęp do wybranych zasobów publicznych poprzez e-formularze. Przyspieszy to prace firm geodezyjnych, a w konsekwencji proces inwestycji budowlanej – czytamy w komunikacie opublikowanym przez starostwo.

Prace są częścią wartego 135 mln zł projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0”. W jego ramach podobne przetargi ogłosiły również inne powiaty województwa kujawsko-pomorskiego. Podpisano również umowy na wykonanie ortofotomapy województwa oraz rozbudowę regionalnego systemu informacji przestrzennej.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
powodzenia :)
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS