wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Apeks skanuje w Trójmieście
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-19| Geodezja, Firma, Przetargi, Instytucje

Rusza modernizacja inowrocławskiego PZGiK

4 mln zł wyłoży Starostwo w Inowrocławiu na digitalizację dokumentów PZGiK, utworzenie baz BDOT500 i GESUT oraz harmonizację danych.


Rusza modernizacja inowrocławskiego PZGiK <br />
fot. SP w Inowrocławiu
fot. SP w Inowrocławiu

Powiat dwukrotnie podchodził do udzielenia zamówienia na te prace. Pierwszy przetarg, rozpisany w lipcu ubiegłego roku, został unieważniony z powodu zbyt drogich ofert. W drugim podejściu wpłynęły dwie oferty, z których jedna zmieściła się w budżecie zamawiającego. Przedstawiło ją Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne i to z nim podpisano umowę. Wartość kontraktu to 3,98 mln zł.

– Powiat inowrocławski staje się coraz bardziej nowoczesny i przyjazdy mieszkańcom oraz przedsiębiorcom. Dlatego inwestujemy w projekt, który ułatwi dostęp do istotnych informacji oraz bardzo przyspieszy tempo ich uzyskiwania – mówi starosta Wiesława Pawłowska, która podpisała umowę.

Po zakończeniu realizacji projektu dojdzie do zmiany map analogowych na cyfrowe, a mieszkańcy będą mieli dostęp do rzetelnej i aktualnej bazy danych o obiektach znajdujących się na terenie powiatu. Będą mieli również dostęp do ewidencji gruntów i budynków. Wkrótce pojawi się też możliwość zdalnego załatwiania spraw. Powstanie także specjalny portal, który umożliwi przeglądanie map, a mieszkańcy powiatu będą mieli nieodpłatny dostęp do wybranych zasobów publicznych poprzez e-formularze. Przyspieszy to prace firm geodezyjnych, a w konsekwencji proces inwestycji budowlanej – czytamy w komunikacie opublikowanym przez starostwo.

Prace są częścią wartego 135 mln zł projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0”. W jego ramach podobne przetargi ogłosiły również inne powiaty województwa kujawsko-pomorskiego. Podpisano również umowy na wykonanie ortofotomapy województwa oraz rozbudowę regionalnego systemu informacji przestrzennej.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
powodzenia :)zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt