wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-02-13| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Ludzie, Instytucje

Zastępca GGK poszukiwany

Dzień po przyjęciu rezygnacji Karola Kossa Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił nabór na stanowisko zastępcy głównego geodety kraju.


Zastępca GGK poszukiwany

Od kandydatów wymagane jest m.in.: wykształcenie wyższe, obywatelstwo polskie, posiadanie kompetencji kierowniczych, minimum 6-letni staż pracy (w tym przynajmniej 3 lata na stanowisku kierowniczym), a także posiadanie wykształcenia i wiedzy z zakresu spraw należących do właściwości GGK. Wykształcenie wyższe w dziedzinie geodezji i kartografii jest wymaganiem „pożądanym”.

Do obowiązków ZGGK będzie należało wspieranie głównego geodety kraju w zakresie m.in.:
• pełnienia funkcji organu wyższego stopnia w rozumieniu Kodeksu postępowania administracyjnego w stosunku do wojewódzkich inspektorów nadzoru geodezyjnego i kartograficznego, a także nadzorze i kontroli ich działania;
• prowadzenia centralnego zasobu geodezyjnego i kartograficznego;
• współpracy z wyspecjalizowanymi w dziedzinie geodezji i kartografii organizacjami międzynarodowymi, regionalnymi oraz organami i urzędami innych krajów;
• inicjowania prac naukowych i badawczo-rozwojowych w zakresie standardów organizacyjno-technicznych oraz zastosowania metod informatycznych, fotogrametrycznych i satelitarnych w dziedzinie geodezji i kartografii oraz w krajowym systemie informacji o terenie;
• nadawania uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii;
• utrzymywania i rozbudowy infrastruktury i systemów teleinformatycznych umożliwiających dostęp do danych przestrzennych centralnego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Dokumenty można składać do 22 lutego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Obserwator a za tym akurat jestem, bo w tej chwili tego rodzaju rzeczy robi prywatna firma (na C) a to akurat spokojnie mógłby robić taki urząd jak GUGIK. W końcu tzw mapa własności bazująca na jednostkach rejestrowych też jest w połowie powiatów bez wielkiego wysiłku. Mogłaby być we wszystkich, ale widocznie softy podgik nie wszystkie to potrafią. Tutaj podpowiedź dla producentów EGIB - dodajcie to, bo to nie wymaga wielkiego wysiłku.

Gadżety Pewnie się skończy publikacja kolejnego wms z średnimi cenami transakcyjnych nieruchomości a nie żadna taksacja.

I JAK coś wiadomo ile i kto? A kto zostanie? Przy obecnym zarządzie to niewiele zmieni bo wiadomo kto prowadzi w tym tańcu, ale mimo wszystko ciekawe, na kogo padnie. Tak samo ciekawe co w Warszawie.

Minister mówił że nie będzie to mówił. Poza tym minister nie powinien się wypowiadać merytorycznie bo przecież merytorycznie GUGiK nie nadzoruje. Trzeba być konsekwentnym w swoich twierdzeniach.

do zdziwiony Do zdziwiony: Minister Soboń w radio mówił, że katastru nie będzie, to nie będzie.

profesjonalizm czy władze miłościwie nam panujące wiedzą, że GGK chce zająć się powszechną taksacją nieruchomości? Powołuje zastępcę aby przygotował wytyczne dla powszechnej taksacji i będzie nadzorował ich przebieg!!! Czy coś zostało postanowione na salonach a obywatele nie zostali poinformowani? Ponadto nie jest to zgodne z obowiązującym prawem. GGK nie ma tych zadań w kompetencjach. Kiedy ostatni raz GGK miał prawo geodezyjne w ręku?

Dlaczego dobry fachowiec rezygnuje ? Czy zapytał ktoś, dlaczego zrezygnował ???!!! :)))

Zastępcą jedynym i słusznym powinien zostać obecny prezes Geo-Systemu. Tylko on się nadaje do tej zaszczytnej funkcji.

@takitam Normalne że każdy ocenia inaczej i pierwsze wrażenie może mylić Ale że zarozumiala i antypatyczna to btm nie powiedział. Aletak to jest z kobietami, że nigdy nie wiadomo:-)

@X Każdy ocenia inaczej. Niektórzy twierdzą, że zarozumiała i antypatyczna osoba. Można znaleźć w sieci jej oświadczenie majątkowe, z którego wynika, że " nie ma grosza przy duszy", ani nawet złotóweczki. Do takich osób nie mam zaufania i podchodzę z rezerwą, bo abo oszustka albo wyjątkowo rozrzutna i nieodpowiedzialna osoba, której bym nie zaufał i nie powierzył mienia. I pewnie z pracy wyleciała, też nie bez powodu.

@GG Ale zwróćmy honor Waldemarowi Gniewnemu, że on jest na stanowisku od połowy 2018r. a zapowiada się, że jednak zmiana ustawy pgik do połowy tego roku to fakt. Czyli może się wyrobi w rok. Poprzednicy przez 3 lata popiastowali stanowisko. Chociaż, w kontekście wydajności to Jola Jacek Kazimierz są nie do pobicia jeśli chodzi o płodność przepisów. Szkoda, że złych przepisów.

/hm Im wyżej tym bardziej wieje a My nadal mierzymy w 2D....

@pyt cd. Rozwijając myśl, pamietam ją z konferencji. Merytoryczna osoba z dużą wiedzą a przy tym sympatyczna i potrafi zjednywać sobie ludzi. Takie mam wrazenie.

@pyt Bardziej otą z lublina

X, czy chodzi Ci o tą kandydatkę z Podkarpacia, którą zwolniono z tamtejszego urzędu dyscyplinarnie, jak informuje wujek Google, a która obecnie pracuje w krakowskim OPGK-u przy ( pożal się Boże) modernizacjach, a GGK powołał ją do zespołu w sprawie egib?

4 lata mija, a ja niczyja Oj biedna geodezjo, jak mi cię szkoda. Zmieniają się ministerstwa, ministrowie, geodeci główni i zespoły, a przepisy z lat "błędów i wypaczeń" (2001-2014) podrzucone przez poprzedników jak śmierdzące jajo - nadal obowiązują. To nawet ryczałtu nie można załatwić i podobnych prostych rzeczy. Nowa władza od 2015 r. nic nie zrobiła dla geodezji. Szkoda Kossa, bo rasowy geodeta w GUGiK jest konieczny, inaczej pójdą w chmury i 3D.

A może to będzie któraś z kandydatek które brały udział we wcześniejszym naborze? Zdaje się jedna z lubelskiego i jedna z podkarpacia

pudło raczej obstawiam Konstancin

czy test będzie wielokrotnego wyboru? będą pytania o prawa autorskie?

... A może ktoś w Wilanowa?

... Oczywiście konkurs będzie bardzo transparentny ;)

a prezes waldemar nie może być swoim zastępcą?

Szkoda czasu A kto jest kandydatem. Ogłosimy nazwisko po co czekać i tracić czas ?

23 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bielsko-Biała w OSM
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS