wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-12| GIS, Mapy, Software

Rzeczywistość rozszerzona wkracza do Map Google

Google rozpoczął testowanie w swojej mobilnej aplikacji mapowej funkcji wykorzystującej rzeczywistość rozszerzoną (AR – augmented reality).


Rzeczywistość rozszerzona wkracza do Map Google

Rozwiązanie to umożliwia wyświetlanie wskazówek nawigacyjnych bezpośrednio na obrazie z kamery rejestrowanym przez smartfon lub tablet. Co istotne, aktualna pozycja i orientacja urządzenia wyznaczane są nie tylko przy użyciu odbiornika GPS, ale także na podstawie porównania zdjęć panoramicznych Street View i obrazu wideo. Wprowadzenie takiego rozwiązania Google zapowiadał jeszcze w maju ubiegłego roku.

Na razie funkcje AR dostępne są do testowania tylko dla wybranych „lokalnych przewodników”, a więc użytkowników, którzy angażują się we współtworzenie Map Google. Korporacja nie zdradza, kiedy rzeczywistość rozszerzona stanie się standardem w tym programie.

Wrażenia z użytkowania nowej funkcji jako pierwszy opisał dziennikarz „The Wall Street Journal”. W jego ocenie opcja rozpoznawania charakterystycznych obiektów na podstawie zdjęć Street View działa z zadziwiającą precyzją. Zwrócił także uwagę, że tryb AR wdrożono w Mapach Google w taki sposób, że ma on być raczej pomocą w trudniejszych sytuacjach niż podstawowym sposobem nawigowania.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt