wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-01-22| Geodezja, Ludzie

Bogumił Janiszewski Człowiekiem Roku 2018

Kto w ubiegłym roku najmocniej przysłużył się społeczności geodetów i kartografów lub odniósł godny zapamiętania sukces w dziedzinie geodezji i kartografii? Znalezienie odpowiedzi na to właśnie pytanie było celem plebiscytu „Człowiek Roku 2018” zorganizowanego przez Redakcję miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.


Bogumił Janiszewski Człowiekiem Roku 2018

Plebiscyt składał się z dwóch etapów. W pierwszym (4-13 stycznia) Czytelnicy Geoforum.pl mogli bez ograniczeń wskazywać kandydatów do tytułu, podając uzasadnienie swojego wyboru. Spośród nadesłanych propozycji oraz redakcyjnych typów wybraliśmy 5 osób: dr. hab. Dariusza Gotliba, dr. hab. Waldemara Izdebskiego, Bogumiła Janiszewskiego, dr. hab. Adama Linsenbartha oraz Mariusza Meusa. O zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu decydowała nie tylko liczba oddanych głosów, ale także uzasadnienie wyboru (tj. dokonania kandydata w 2018 r.). Tak więc już samo znalezienie się w gronie nominowanych jest wielkim wyróżnieniem.

Wraz z publikacją listy nominowanych ruszył II etap plebiscytu (14-20 stycznia). Tytuł „Człowiek Roku 2018” miał trafić do tej osoby, którą wskaże największa liczba Czytelników Geoforum.pl. Zainteresowanie plebiscytem pozytywnie nas zaskoczyło – oddano aż 1535 głosów! Najwięcej, bo 43%, zdobył BOGUMIŁ JANISZEWSKI, zostając tym samym Człowiekiem Roku 2018! Na kolejnych miejscach uplasowali się:
2. Waldemar Izdebski – 25% głosów,
3. Dariusz Gotlib – 19%,
4. Mariusz Meus – 9%,
5. Adam Linsenbarth – 4%.

Walka o zwycięstwo w plebiscycie była bardzo emocjonująca, a wyniki trudne do przewidzenia. Po pierwszym dniu głosowania wydawało się, że młody nauczyciel geodezji Bogumił Janiszewski wprost zdeklasuje rywali. 14 stycznia oddano na niego 85% wszystkich głosów. W kolejnych dniach przewaga ta topniała, mimo to zdołał utrzymać się na pierwszym miejscu, wyprzedzając ostatecznie o 18 pkt procentowych drugą osobę w stawce, czyli głównego geodetę kraju Waldemara Izdebskiego. Z kolei pracownik WGiK PW Dariusz Gotlib wskoczył na 3. miejsce tuż przed końcem głosowania. Zresztą prawie każdy z nominowanych miał swój dzień, kiedy otrzymał wyjątkowo dużą liczbę głosów. Skąd tak znaczne fluktuacje wyników i niespodzianka, jaką jest zwycięstwo mało znanego w środowisku Bogumiła Janiszewskiego? Tego będzie się można dowiedzieć już wkrótce z lutowego wydania GEODETY!

Gratulujemy zwycięzcy i pozostałym nominowanym oraz życzymy kolejnych sukcesów w 2019 roku.
Wszystkich nominowanych uhonorujemy okolicznościowymi dyplomami.


Bogumił Janiszewski – nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum geodezyjnym, twórca kanału edukacyjnego na YouTube „Sztuka Myślenia” poświęconego podstawom geodezji. Kanał zadebiutował w internecie w 2017 r., a w ub.r. pojawiły się na nim krótkie filmy dotyczące m.in. pomiarów wysokościowych. „Staram się przekazywać dość skomplikowaną wiedzę w prosty i przejrzysty sposób” – pisze o kanale sam autor. Jego wysiłek doceniają uczniowie: „Świetnie prowadzi kanał na YouTube, który pomógł mi i innym osobom w nauce geodezji”. Ale zauważają go także nauczyciele: „Filmiki (…) nie raz pomogły mi w prowadzeniu i w przygotowaniu się do lekcji (…). Jako nauczyciel uważam, że osoba ta wykonuje fantastyczną robotę polegającą na popularyzowaniu i przybliżaniu geodezji wśród młodzieży”. Jak podkreśla jeden z uczestników plebiscytu, „warto docenić kogoś, kto za darmo dzieli się wiedzą z geodezji, idzie z duchem czasu i robi to w interesujący sposób”. (fot. YouTube/Sztuka Myślenia)

Sylwetki pozostałych nominowanych

Redakcja


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@widok czasem zastanawiam się, skąd biorą się ludzie, którzy nic nie sprawdzą, a potem chlapią głupoty? https://widok.gov.pl/statistics/geoportal-krajowy/ ehhh

Widok GGK przegrał i wycieli go z widok.gov.pl

orto sorry, ale Jacek na pewno wiedział, że firma jest na równi pochyłej, może nawet miał w ostatnich miesiącach zagospodarować pozostały majątek, kto wie. Nie można więc powiedzieć, że niespodzianka go zaskoczyła.

Dyzma Geodezji Wtórna papka

No tak kandydaci mają być dobrani tak, że wygrywa ten co miał a reszta stanowi tło. A tu ci niespodzianka. Same niespodzianki zaskakują niektórych ostatnio. Nieprawdaż ?

Ten Pan na pewno robi świetna robotę, podobnie jak inni nauczyciele! Źle dobrano kandydatów, bo każdy z nich robi "swoją robotę" ale w innych ligach. O tym Panie geoforum napisało 3 razy- tyko w związku z konkursem. Wcześniej nie istniał

praca u podstaw Panowie za prace u podstaw zawsze należy się szacunek, zwłaszcza że zarobki są mizerne. Powtórzę jeszcze raz Gowin ograniczył zdawalność uprawnień. To jest dramat! Ceny w geodezji - dramat! Ogólnie geodezja - dramat!

Wszystko wypaliło. Zgłoszono kandydatów i wygrał ten który uzyskał najwięcej głosów. Pogódź się z przegraną, proszę.

coś tu nie wypaliło.Tak jakby "zawodnicy" brali udział w róznych zawodach a nie tej samej dyscyplinie.Błąd organizatorów.

mają rację zarówno malkontenci jak i krytykanci. Mnie tylko ciekawi, dlaczego GEOFORUM nie podało ile było zgłoszeń na poszczególne osoby w pierwszym etapie. To chyba nic nie zmienia, a dało by obraz sytuacji i uniknięto by niektórych spekulacji z jednej strony i przytyków z drugiej.

Czy nie można po prostu pogratulować zwycięzcy. Wszyscy wymienieni odznaczyli się dla geodezji w ubiegłym roku, każdemu można pogratulować nominacji. Przestańcie się ludziki pienić.

Trzeba było pójść w YouTuba, a nie zabawy z Delphi... :-)

Tym większy to jego sukces i porażka przegranych. To dopiero musi boleć, tyle spotkań, zdjęć z ninistrami, tyle dodanych wms a tu przyszedł zupełnie nieznany geoforum nauczyciel i zaorał GGK jak dziecko. Same porażki ostatnimi czasy chyba no nie ?

Jooko przymknę oko na wycieczki personalne, ale być może nie potrafisz zwyczajnie dyskutować. Tak to może rzeczywiście był ranking popularności, ale na pewno nie geoforum i nie człowiek roku. Z całym i pełnym szacunkiem. O laureacie ktoś na geoforum usłyszał dopiero jak wygrał. A pozostałych 4 przewinęło się przynajmniej kilka razy.

No tak, czołg wobec piechoty. To był po prostu ranking popularności. Następnym razem trzeba robić zdjęcie na zwykłym fotelu bo złośliwi mówili że taki szeroki żeby się ego zmieściło, a może Egon, nie pamiętam.

Administrator również mam wątpliwości co do głosowania przez tzw. okno prywatne. Może nie powinniście dopuszczać głosowania z jednego IP częściej niż co godzinę? Emocje sprawiły, że wykonałem dziś wiele rozmów i stwierdzam, że ja i moi znajomi oddaliśmy uczciwie naprawdę dużo głosów na profesora Gotliba, a mimo to jest trzeci! GGK, co oczywiste, ma też dużo głosów jako osoba znana, na tym forum też. Nie wyobrażam sobie jakie musiało nastąpić pospolite ruszenie, żeby laureat, któremu oczywiście gratuluję, aż tak bardzo odskoczył reszcie stawki. Mówimy tu o plebiscycie czytelników geoforum, których chyba nie ma liczonych w tysiącach dziennie? W tak zorganizowanej ankiecie ludzie z zapleczem social media są jak czołg w porównaniu do piechoty. Wygrali zanim zaczęli.

Jestem za. Zawsze warto promować ludzi którzy potrafią powiedzieć dzień dobry i się do innych szczerze uśmiechnąć.

Bogumił na GGK!

To nie laureat ma problem tylko ten który nie może przeżyć wyniku wrednie zresztą instruując zachowania nie honorowe. I to raczej świadczy o twoim ściema poziomie myślenia. Żeby coś mieć trzeba rozumiem według ciebie ukraść ? Człowiek ma pasje która jest fajna więc na zdrowie i oby tak dalej.

@lotek Przed ogłoszeniem wyników analizowaliśmy głosy pod tym kątem i nie stwierdziliśmy żadnych podejrzanych sytuacji

@lotek a może laureat wiedział jak to zrobić "Po pierwszym dniu głosowania wydawało się, że młody nauczyciel geodezji Bogumił Janiszewski wprost zdeklasuje rywali. 14 stycznia oddano na niego 85% wszystkich głosów. "

Gratulacje Gratulacje dla pana Bogumiła:D, czuc z daleka pozytywna energie :D moze w koncu w srodowisku geodezyjnym przestaniemy marudzic i szukac problemow tylko zaczniemy sie cieszyc z tego co robimy:)

totek a ciekawe jaki byłyby wynik gdyby redakcja odfiltrowała głosy z jednego IP oddawane w bardzo krótkim okresie czasu? Wystarczyło głosować z przeglądarki w trybie prywatnym i po jej zamknięciu można było ponownie wejść w trybie prywatnym i oddać głos.

gratulacje no i fajnie, gratuluję serdeecznie! potrzebujemy młodych ludzi pełnych zapału, bez układów tylko ze świeżym spojrzeniem. dobra edukacja to przyszłość, a teraz już nie da się uczyć bez internetu. czywiście można, ale stare podejście nie trafia do młodszych pokolen.

ograniczenie umysłowe hah, no i wyszło na to, że naprawdę geodeci są ograniczeni umysłowo. niektórym wystarczy, coby za Mickiewiczem powiedzieć, MILIJON "na kuncie" i już można być człowiekiem roku. Proponuję konkurs za rok : główne kryterium - kto więcej przemierzy "pola pod mapke". p.s. "zmieniają świat geodezji" ...... hahahah

Za te miliony czy zmiany to niektórzy powinni odpowiadać przed prokuratorem a nie wygrywać konkursy popularności.

Tragedia Przy całym szacunku do Tego Pana... kandydaci którzy zyskują grube miliony albo zmieniają świat geodezji,przegrywają z filmem na Youtube O tym jak się robi niwelację. Zróbcie osobny konkurs na najlepszego nauczyciela geodezji.

Brawo I bardzo dobrze, że nie wygrał jakiś urzędas z jedńą nogą w PRL tylko młody pasjonat! Jest nadzieja dla geodezji w takich ludziach.

niezly numer cały ten plebiscyt to ściema

no tak zwycięzca ma więcej subskrybentów kanału na youtube niż drugi kandydat podległych pracowników - to pewnie stąd te głosy ;)

Gratuluję Przyznam jednak, że gdyby nie ten plebiscyt to nie dowiedzialbym sie, że ktos taki istnieje...

31 komentarzy

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt