wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
GEODETA testuje: ContextCapture
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2019-01-22| Geodezja, GIS, Mapy

Powiat lubartowski w 3D

W internecie pojawił się właśnie kolejny przykład wykorzystania modeli 3D budynków udostępnionych przez GUGiK.


Powiat lubartowski w 3D

To wizualizacja powiatu lubartowskiego przygotowana przez Damiana Zarębskiego – studenta gospodarki przestrzennej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Jak czytamy na stronie serwisu Lubartow24.pl, model powstał w oprogramowaniu ArcGIS Pro poprzez przekonwertowanie go z formatu CityGML do Esri Geodatabase, a następnie SHP i udostępnienie w serwisie ArcGIS Online.

Trójwymiarowy model powiatu można przeglądać pod adresem https://arcg.is/r1r0 – jest on dostępny również dla mobilnych przeglądarek internetowych.

Przypomnijmy, że od sierpnia 2018 roku modele 3D budynków dla 10 województw można pobierać bez opłat z Geoportalu. Opracowanie powstało poprzez przekonwertowanie chmury punktów z lotniczego skanowania laserowego oraz obrysów budynków z bazy BDOT10k. Wynikiem jest nieoteksturowany model budynków o szczegółowości LoD 2 wg standardu CityGML. Modele można ponadto przeglądać na Geoportal.gov.pl w module 3D.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Przyjmowanie robot Jak kazdy z nich ma swoje działaności i w czasie pracy nagina to nic dziwnego a kierowniczek pierwszy na czele i chodzi do starosty i mówi głupoty ze nie ma ludzi a robótki prywatne lecą

A przyjmowanie robót... trwa i trwa....ponad miesiąc leżą operaty z jeden urzędnik działa przy e-geodezja i nici ze sprawnej obsługi geodetów

Update Geoportal 3d jakoś nie ładuje warstw w Chrome. Pooglądam tam sobie tylko niebo. Czemu się nie dziwię....

Nie no działa o niebo lepiej niż geoportal 3D GUGiKU. Patrząc na koszty dziwne nieco.

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt