wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-01-22| Geodezja, GIS, Mapy

Powiat lubartowski w 3D

W internecie pojawił się właśnie kolejny przykład wykorzystania modeli 3D budynków udostępnionych przez GUGiK.


Powiat lubartowski w 3D

To wizualizacja powiatu lubartowskiego przygotowana przez Damiana Zarębskiego – studenta gospodarki przestrzennej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Jak czytamy na stronie serwisu Lubartow24.pl, model powstał w oprogramowaniu ArcGIS Pro poprzez przekonwertowanie go z formatu CityGML do Esri Geodatabase, a następnie SHP i udostępnienie w serwisie ArcGIS Online.

Trójwymiarowy model powiatu można przeglądać pod adresem https://arcg.is/r1r0 – jest on dostępny również dla mobilnych przeglądarek internetowych.

Przypomnijmy, że od sierpnia 2018 roku modele 3D budynków dla 10 województw można pobierać bez opłat z Geoportalu. Opracowanie powstało poprzez przekonwertowanie chmury punktów z lotniczego skanowania laserowego oraz obrysów budynków z bazy BDOT10k. Wynikiem jest nieoteksturowany model budynków o szczegółowości LoD 2 wg standardu CityGML. Modele można ponadto przeglądać na Geoportal.gov.pl w module 3D.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Przyjmowanie robot Jak kazdy z nich ma swoje działaności i w czasie pracy nagina to nic dziwnego a kierowniczek pierwszy na czele i chodzi do starosty i mówi głupoty ze nie ma ludzi a robótki prywatne lecą

A przyjmowanie robót... trwa i trwa....ponad miesiąc leżą operaty z jeden urzędnik działa przy e-geodezja i nici ze sprawnej obsługi geodetów

Update Geoportal 3d jakoś nie ładuje warstw w Chrome. Pooglądam tam sobie tylko niebo. Czemu się nie dziwię....

Nie no działa o niebo lepiej niż geoportal 3D GUGiKU. Patrząc na koszty dziwne nieco.

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt