wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Apeks skanuje zabytkowe młyny
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-12-06| Geodezja

Co z warszawskim systemem geodezyjnym?

Stołeczny system zarządzania zasobem geodezyjnym (tzw. System ZGiK) miał ruszyć 30 listopada br., ale prace nad nim są opóźnione.


Co z warszawskim systemem geodezyjnym?

Przypomnijmy, że historia tego systemu jest bardzo długa i sięga 2008 roku, gdy ogłoszono pierwszy przetarg na jego wdrożenie. Po długiej procedurze wykonawcę udało się wyłonić w 2013 roku. Zostało nim konsorcjum w składzie PGI Compass, WPG SA oraz Bonair. Wartość podpisanej z nim umowy wyniosła 18 mln zł. Prace nad systemem miały zostać zrealizowane do października 2017 roku. Jednak wskutek narastających opóźnień na początku 2016 roku warszawski ratusz zdecydował się odstąpić od umowy.

Pod koniec 2016 r. ponownie ogłoszono przetarg na System ZGiK. Tym razem kontrakt podpisano z firmą GeoTechnologies z Wrocławia – jego wartość to 4,4 mln zł.

Przedmiot tej umowy (zawartej w kwietniu ub.r.) obejmuje m.in.: wykonanie analizy przedwdrożeniowej, wdrożenie systemu przyrostowo dla kolejnych dzielnic Warszawy, a także szkolenia, migrację danych, rozwój systemu oraz jego serwisowanie, w tym dostosowanie go do przepisów prawa wchodzących w życie w trakcie realizacji zamówienia. System ZGiK ma umożliwiać m.in.:
• obsługę zgłoszeń prac geodezyjnych;
• przyjmowanie materiałów i opracowań do zasobu;
• udostępnianie materiałów i zbiorów danych;
• obsługę opłat i licencji za udostępniane materiały i zbiory danych, w tym obsługę przez internet, z wykorzystaniem funkcjonalności dedykowanej wykonawcom prac geodezyjnych i innym podmiotom zewnętrznym;
• prowadzenie EGiB, RCiWN, BDOT500, GESUT, BDSOG, a także EMUiA;
• obsługę narad koordynacyjnych;
• obsługę repozytorium, przechowującego dokumenty będące podstawą zmian w rejestrach;
• zapewnienie integracji Systemu ZGiK z innymi systemami informatycznymi.

Początkowo termin wdrożenia Systemu ZGiK dla całego obszaru Warszawy wyznaczono na 30 listopada 2018 roku, natomiast termin realizacji całego zamówienia miał upłynąć 30 listopada 2021 roku. Zapytaliśmy więc warszawski ratusz, czy udało się dotrzymać tej pierwszej daty, a w szczególności, kiedy planowane jest uruchomienie wyczekiwanego przez stołecznych geodetów systemu do internetowej obsługi prac.

Jak krótko wyjaśniają służby prasowe ratusza, System ZGiK będzie wdrażany etapowo. Uruchomienie portalu dla jednostek wykonawstwa geodezyjnego zaplanowano na styczeń 2019 r. Zgodnie z aktualnie obowiązującym harmonogramem projektu wdrożenie całości funkcjonalności Systemu ZGiK dla obszaru m.st. Warszawy planowane jest w sierpniu 2019 r.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
czekamy na sierpień to na pewno będzie udane wdrożenie, jak nakłada się zmiana całego systemu skanowanie zasobu i dodanie tego w trakcie wdrożenia. A niech się jeszcze przepisy zdążą zmienić to ciekawe jak to się będzie miało do SIWZu. Kto tym razem bankrutuje?

jednak kombajn :))) Czarnowidz i Rolnik sam... :))) No macie rację... Słuszną rację... :))) Ale to teraz tak jest, że jak są żniwa, to raczej jest i kombajn... Bo to szybciej, równiej i taniej. Pewnie, że do koszenia jest prawdopodobnie lepsza kosiarka (markowa) niż w kombajnie, lepsza snopowiązałka, a najlepiej, najdokładniej wymłócić własnoręcznie cepami... ale, ile to razy trzeba by polu jeździć, a i wachy zużyć, a i się narobić... Dlatego dziś przy żniwach, to głównie kombajny... czar prysł... :)

Traktor może, jak mówił klasyk jak koło się zepsuje to traktor jest sprawny tyle że nie jedzie.

Kombajn źle się kojarzy, jak coś jest do wszystkiego to jest do .....

kombajn Poniżej ktoś wywołał mnie z otchłani, w kontekście nie precyzyjnym. Dziś już nie tak ważne jest, jakim systemem się posługują Ośrodki. Są na rynku powszechne co najmniej 3 obejmujące funkcjonalnością w gruncie rzeczy całość zadań starostów w geodezji. Różnią się niuansami i kolejnością klikania. Czasem któryś oferuje dodatkowe moduły, a inny - inne. Bardzo istotne jest to, co dany Ośrodek sobie włączy, a co wyłączy. I jak się zorganizuje. A najważniejsze są... no co jest najważniejsze? Najważniejsze są dane!!! mniej system. Dla każdego z tych 3 systemów znajdziecie ośrodki, które działają w nich dobrze i słabo. Bo to właśnie problem danych i organizacji pracy. Czasem odwagi. Kiedyś nie byłem zwolennikiem kombajnów obsługujących całość zadań. Ale technika nie śpi. Dziś jestem zadowolony, gdyż mamy wszystko w jednym. Myślę, że byłbym równie zadowolony korzystając z pozostałych dwóch kombajnów. Pozdrowienia ślę do Krakowa, Katowic i Poznania. Do Warszawy też... choć w innym kontekście :)

Doda A są gdzieś informacje o tych finansowych analitykach podane? Czy jak zwykle będzie to Pan Witold?

państwo nie wymagało wymagali i wpisali konkretni ludzie i to oni powinno odpowiadać za nie przeprowadzenie analizy ryzyka wpisania takiego rozwiązania do OSR.

Doda a gdzie państwo wymagało od marszałka mazowieckiego sporządzenia systemu pzgik dla powiatów w całym kraju? W którym rozporządzeniu/ustawie?

Nie obiecywali ludzie obiecywało Państwo. W uzasadnieniu do rozporządzenia i ocenie skutków regulacji. Odpowiedzialni za akt są wskazani w tabelce i to wpisali takie a nie inne rozwiązanie informatyczne i takie a nie inny koszt. Skoro nie ma tego czy innego systemu państwo (rząd) powinno dostarczyć w ramach kosztów wskazanych w OSR inne albo zapłacić cenę rynkową tego co sobie wymyśliło. Na razie wymaga nie pomagając.

xGeo dokładnie Pan Bujakowski obiecywał. A obiecywał bo inny Pan, Mączkowski system robił. Ale czy zrobił i czy jakiś powiat w nim pracuje? Rzecznik marszałka na pewno ma ciekawe info w tej sprawie:)

. a co z systemem PZGiK, miały być wdrożenia, gdzieś tam, coś tam??? Lata lecą, gugik miał go ponoć rozdawać za darmo...

Czarnowidz głosisz herezje. Z tego co słyszałem to głównie geodeta powiatowy z Ożarowa zachęca innych do tego systemu. To chyba nie może być tak jak piszesz.

Jak ma to być odmiana Turbomapy to lepiej nich nie wchodzi wogóle. System paraliżujący pracę najsprawniejszych niegdyś ośrodków .

13 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt