wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Akademia INSPIRE w Norwegii
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-11-21| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt, Przetargi

Na razie nie będzie wymiany sprzętu na stacjach ASG-EUPOS

Główny Urząd Geodezji i Kartografii unieważnił ogłoszony 13 listopada przetarg na wymianę sprzętu satelitarnego na 13 stacjach referencyjnych ASG-EUPOS, bowiem najtańsza oferta blisko 2,5-krotnie przekroczyła budżet zamawiającego.


Na razie nie będzie wymiany sprzętu na stacjach ASG-EUPOS
Przedmiotem zlecenia było wykonanie kalibracji indywidualnej dla 13 anten GNSS oraz montaż dostarczonych przez GUGiK anten i odbiorników satelitarnych na stacjach referencyjnych w: Białej Podlaskiej, Ciechanowie, Grudziądzu, Iławie, Krośnie, Mińsku Mazowieckim, Nowym Dworze Mazowieckim, Przemyślu, Sierpcu, Sochaczewie, Toruniu, Wodzisławiu Śląskim oraz we Włocławku (w tym przypadku prace obejmują tylko wymianę anteny). Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 20 grudnia br.

Obecnie stacje te jako jedne z nielicznych w sieci ASG-EUPOS odbierają wyłącznie sygnały GPS i GLONASS. Zdecydowana większość pozostałych śledzi również satelity Galileo, a część również Beidou, choć w systemie nie są jeszcze nadawane korekty dla tych rozwiązań. GUGiK planuje wprowadzić je w 2020 roku.

W przetargu wpłynęły dwie oferty. Leica Geosystems Sp. z o.o. z Warszawy zaproponowała realizację zamówienia za blisko 614 tys. zł, a Geotronics Dystrybucja Sp. z o.o. z Krakowa – za nieco ponad 242 tys. zł. Natomiast GUGiK przeznaczył na ten cel 100 tys. zł.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zwiększą budżet i od nowa. Jak się wydaje na K-GESUT 47 mln to rzeczywiście przy tak niskich kwotach można niedoszacowac. Pan Waldemar zwiększy budżet i będziecie zadowoleni.zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt