Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2018-09-19| Geodezja, Ludzie, Instytucje, Kataster

TVN24 drąży geodezyjne wątki pomnika smoleńskiego

Poniedziałkowy program „Czarno na białym” w TVN24 (z 17 września) poświęcony był wybudowanemu na stołecznym pl. Piłsudskiego pomnikowi smoleńskiemu. Jak przekonuje dziennikarz tej stacji, kluczową rolę w powstaniu monumentu odegrał geodeta m.st. Warszawy Tomasz Myśliński.


TVN24 drąży geodezyjne wątki pomnika smoleńskiego <br />
fot. Wikipedia/Adrian Grycuk
fot. Wikipedia/Adrian Grycuk

Przypomnijmy, że o sprawie po raz pierwszy, jeszcze pod koniec sierpnia, informował „Dziennik Gazeta Prawna”. Dziennikarze zwrócili uwagę, że Tomasz Myśliński zatwierdził podział działki, na której miał powstać pomnik, raptem w jeden dzień, choć zwykle procedura ta trwa nawet kilka tygodni. Kilka miesięcy później urzędnik otrzymał posadę dyrektora ds. inwestycji w Orlenie. W wypowiedzi dla DGP Tomasz Myśliński podkreślił jednak, że negocjacje w sprawie zatrudnienia w tej państwowej spółce prowadził już od ponad dwóch lat. Jeśli zaś chodzi o tempo podziału, to procedura urzędowa dotyczyła terenu zamkniętego, co przebiega według szablonu, możliwie najszybciej, czyli w ciągu 1-2 dni.

Co nowego do sprawy wnosi reportaż TVN24? Wynika z niego, że szybka decyzja Tomasza Myślińskiego (wydana w dzień po złożeniu wniosku) zaskoczyła stołeczny ratusz i nie była po jego myśli. Podział został przypieczętowany 29 grudnia, a urzędnicy stołecznego magistratu dowiedzieli się o tym dopiero z początkiem stycznia. Rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy mówi m.in.: „Śmiem twierdzić, że była to najszybciej wydana decyzja administracyjna, i to nie tylko w Warszawie, ale myślę, że w Polsce ze świeczką szukać tak szybko wydanej decyzji”. Dodaje jednocześnie, że miasto próbowało unieważnić podział w Samorządowym Kolegium Odwoławczym, ale bez powodzenia.

W reportażu nie wypowiada się za to Tomasz Myśliński. Jak wyjaśniają autorzy programu, od publikacji artykułu w „DGP” stołeczny geodeta nie komentuje sprawy. Reporterzy TVN24 próbują za to oszacować jego zarobki na nowym stanowisku. Choć oficjalnie nie są one znane, pensja w Orlenie może wynosić 35-45 tys. zł brutto plus spore premie. W ratuszu jego zarobki wynoszą z kolei 12 tys. zł netto.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS