wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-08-30| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Nabór na zastępcę GGK rozstrzygnięty

Karol Koss, geodeta powiatowy w Bytowie, wygrał nabór na stanowisko zastępcy głównego geodety kraju. Jego kandydatura musi jeszcze uzyskać akceptację głównego geodety kraju oraz ministra inwestycji i rozwoju.


Nabór na zastępcę GGK rozstrzygnięty

Przypomnijmy, że stanowisko zastępcy GGK pozostaje nieobsadzone od stycznia 2017 r., kiedy to p.o. zastępcy GGK Grażyna Kierznowska została p.o. GGK.
W marcu br. GUGiK ogłosił nabory na dwa stanowiska ZGGK. W pierwszym wpłynęło 5 aplikacji, z których wymogi formalne spełniły tylko dwie: Joanny Łagoźny (p.o. geodety województwa lubelskiego, kierownik WODGiK-u w Lublinie) oraz Tomasza Nałęcza (pracownika Państwowego Instytut Geologicznego, byłego dyrektora ds. geoinformacji w PIG). Zespół powołany przez GGK do przeprowadzenia naboru nie wybrał jednak żadnego kandydata.
W drugim naborze złożono 3 aplikacje, z których również 2 spełniły wymogi formalne: Artura Marcina Jeremina (kierownika Wydziału Administracyjno-Gospodarczego Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, byłego dyrektora Sądu Apelacyjnego w Warszawie) oraz Renaty Kuśmierowskiej. Spośród nich wybrana została Renata Kuśmierowska.
Ostatecznie jednak oba nabory zostały odwołane i GUGiK zapowiedział obsadzenie tylko jednego stanowiska ZGGK.

W nowym naborze (ogłoszonym w czerwcu br.) wystartowali dwaj kandydaci: Karol Koss oraz Piotr Bednarek.

Karol Koss
(ur. 18 listopada 1970 r. w Gdyni) jest absolwentem Państwowych Szkół Budownictwa w Gdańsku (1992). Studia inżynierskie na kierunku geodezja i kartografia ukończył na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Koszalińskiej (2009, specjalność geodezja gospodarcza i inżynieria majątkowa), a magisterskie – na tym samym kierunku na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej (2015, specjalność kataster i systemy informacji przestrzennej).
Ponadto ukończył studia podyplomowe z zakresu „Gleboznawstwo, gleboznawcza klasyfikacja gruntów i kartografia gleb” w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach (2015) oraz „Legislacji administracyjnej” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Po ukończeniu technikum rozpoczął pracę w wykonawstwie, w prywatnej firmie geodezyjnej. Następnie pracował w Wojewódzkim Biurze Geodezji i Terenów Rolnych w Gdańsku (oddziały w Pucku i Kościerzynie). Wykonywał również usługi geodezyjne, prowadząc własną działalność gospodarczą. Od 2002 r. związany z administracją geodezyjną szczebla powiatowego. Od 2008 roku kierował referatem ewidencji gruntów i budynków, a 6 lat później objął stanowisko geodety powiatowego w Bytowie.
Posiada uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresach 1 i 2. W latach 2014-2017 był wykładowcą akademickim przedmiotów zawodowych. Jest biegłym sądowym z zakresu geodezji oraz gleboznawczej klasyfikacji gruntów przy sądach okręgowych w Gdańsku i Słupsku.
Od 1994 r. jest członkiem Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Obecnie pełni funkcję członka Zarządu Oddziału SGP w Gdańsku.

W pierwszej połowie br. startował w naborze na stanowisko GGK, który ostatecznie wygrał Waldemar Izdebski. W lipcu nowy GGK powołał go w skład zespołu doradczego do oceny regulacji prawnych związanych z funkcjonowaniem ewidencji gruntów i budynków.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@Na celowniku :-)czyżby odezwali się byli kandydaci? Widocznie ludzie ocenieni negatywnie przy większych wymaganiach tych również by nie spełnili.
odpowiedz zgłoś
Takie rzeczy tylko w gugik Wydawalo mi sie ze zastepca powinien posiadac wiedze i doswiadczenie z zarzadzania projektami i w zarzadzaniu systemami teleinformatycznymi. Ale niestety tylko mi sie wydawalo. Wymagania usunieto bo mogloby sie okazac ze obecny zastepca ich nie spelnia. Zalosne! Szanowna komisjo poaptrz w oczy ludziom ktorych ocenilas negatywnie przy wiekszych wymaganiach i powiedz im ze byli slabsi.
 4 
 7 
odpowiedz zgłoś
a gdzie Peszek Liszczek gdzie jesteś?
odpowiedz zgłoś
Kolejny pracownik ze spółki o nazwie Starostowo sp. zoo
 2 
 9 
odpowiedz zgłoś
Cytat ze strony www pana Karola "Wizyta w urzędach często jest powodem stresu. Proponujemy Państwu pośrednictwo w załatwianiu spraw dotyczących geodezji, budownictwa i innych w urzędach gminy i starostwa. Pozwoli to Państwu znacznie zaoszczędzić czas i ułatwi załatwienie sprawy" Owszem jako geodeta powiatowy zdecydowanie pozytywnie załatwi sprawy dla swoich "klientów"
 3 
 7 
odpowiedz zgłoś
Powodzenia Panie Karolu. Kilka razy miałam możliwość porozmawiać z tym Panem i musze stwierdzić, że jest człowiekiem o wielkiej klasie. Merytorycznie przygotowany i komunikatywny. Zarówno ja jak i wiele innych osób, co Pana zna osobiście gratulujemy stanowiska i życzmy powadzenia.
 5 
 5 
odpowiedz zgłoś
o co? o co wam chodzi?że jak pracuje w urzędzie tonie mogę mieć firmy?to że robię roboty w czasie służby geodezyjnej wam przeszkadza? nie wiem o co wam chodzi! klienci są zadowoleni a poza tym robię mapki szybciej niż wy i klienci sami do mnie przychodzą. Czy jak otworzę firmę na żonę to przestaniecie hejtować?
 6 
 3 
odpowiedz zgłoś
sprawdzam Jest zastępca czyli musi być strategia. Z niecierpliwością czekam na publikacje tego dokumentu
 2 
odpowiedz zgłoś
a gdzie Leszek, gdzie inni prezesi? Panie GGK, kiedy zacznie Pan zatrudniać ludzi z lokalnych stowarzyszeń? Stworzy Pan prywatną armię, oni nawet swoje opony przyniosą, więc nie będzie to z uszczerbkiem dla budżetu gugik.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
To chyba żart Kolejny dorabiacz na stołek?? Właśnie takich nie chcemy.
 5 
 6 
odpowiedz zgłoś
Gratuluję życzę sukcesów i determinacji w realizacji powierzonych zadań.
 3 
 4 
odpowiedz zgłoś
dorabiacz Sądze że nie dorabiacz tylko przedsiębiorca który zatrudnia na czarno pracowników. Bo jak można pogodzić tyle zajęć i jeszcze prowadzić życie rodzinne. Facet miał dojścia to rządził rynkiem w Bytowie.
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
a propos newsów To to jest nic, Żuchowski reformator geodezji po dyrektora GDDKiA. Jak widać każdy wierny Tomasz będzie nagrodzony.
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
. patrząc na GPSa jakoś ta archiwalna to całkiem nie tak dawno? A od 2002 związany z administracją, cerytfikat z 2013... może jakaś przerwa w pracy
 4 
odpowiedz zgłoś
Działalność Ale aktywnie powadził działalnosć jak pracował w Urzędzie. Gratulacje. JUTRO TEZ OTWIERAM DZIAŁALNOŚĆ KONIEC PRACY TYLKO DLA URZĘDU . UCZCIWOŚC NIE Data rozpoczęcia wykonywania działalności 2010-01-04 Data rozpoczęcia zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej Przewidywany okres zawieszenia do -Data wznowienia wykonywania działalności gospodarczej 2013-01-01
 8 
odpowiedz zgłoś
popieram ja popieram tę koncepcję to bardzo słuszna koncepcja
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Ale rozumiecie napis STRONA ARCHIWALNA ?
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
co chcesz chłopina zarobiony jest ciekawe kiedy on na to wszystko ma czas. Te kolejki w urzędach, praca w terenie , składanie i kompletowanie dokumentacji, zwykły gumiak się nie wyrabia a On patrz powiatowy,tzw międzyczasie był wykładowcą, biegłym sądowym, tzw. gumiakiem, dobry organizator musi być a na koniec z jego strony cytat "Wieloletnie doświadczenie w administracji, związane z prowadzeniem powiatowych baz danych zdecydowanie ułatwia nam wykonanie niezbędnych czynności" i tu jest pies pogrzebany. To tacy kolesie rządzą geodezją obecnie.
 1 
 11 
odpowiedz zgłoś
fachowiec z dyplomem.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
tzw dorabiacz http://www.kkgeo.pl/oferta/uslugi-geodezyjne/
 4 
 9 
odpowiedz zgłoś
20 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS