wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2018-08-30| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Nabór na zastępcę GGK rozstrzygnięty

Karol Koss, geodeta powiatowy w Bytowie, wygrał nabór na stanowisko zastępcy głównego geodety kraju. Jego kandydatura musi jeszcze uzyskać akceptację głównego geodety kraju oraz ministra inwestycji i rozwoju.


Nabór na zastępcę GGK rozstrzygnięty

Przypomnijmy, że stanowisko zastępcy GGK pozostaje nieobsadzone od stycznia 2017 r., kiedy to p.o. zastępcy GGK Grażyna Kierznowska została p.o. GGK.
W marcu br. GUGiK ogłosił nabory na dwa stanowiska ZGGK. W pierwszym wpłynęło 5 aplikacji, z których wymogi formalne spełniły tylko dwie: Joanny Łagoźny (p.o. geodety województwa lubelskiego, kierownik WODGiK-u w Lublinie) oraz Tomasza Nałęcza (pracownika Państwowego Instytut Geologicznego, byłego dyrektora ds. geoinformacji w PIG). Zespół powołany przez GGK do przeprowadzenia naboru nie wybrał jednak żadnego kandydata.
W drugim naborze złożono 3 aplikacje, z których również 2 spełniły wymogi formalne: Artura Marcina Jeremina (kierownika Wydziału Administracyjno-Gospodarczego Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, byłego dyrektora Sądu Apelacyjnego w Warszawie) oraz Renaty Kuśmierowskiej. Spośród nich wybrana została Renata Kuśmierowska.
Ostatecznie jednak oba nabory zostały odwołane i GUGiK zapowiedział obsadzenie tylko jednego stanowiska ZGGK.

W nowym naborze (ogłoszonym w czerwcu br.) wystartowali dwaj kandydaci: Karol Koss oraz Piotr Bednarek.

Karol Koss
(ur. 18 listopada 1970 r. w Gdyni) jest absolwentem Państwowych Szkół Budownictwa w Gdańsku (1992). Studia inżynierskie na kierunku geodezja i kartografia ukończył na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Koszalińskiej (2009, specjalność geodezja gospodarcza i inżynieria majątkowa), a magisterskie – na tym samym kierunku na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej (2015, specjalność kataster i systemy informacji przestrzennej).
Ponadto ukończył studia podyplomowe z zakresu „Gleboznawstwo, gleboznawcza klasyfikacja gruntów i kartografia gleb” w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach (2015) oraz „Legislacji administracyjnej” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Po ukończeniu technikum rozpoczął pracę w wykonawstwie, w prywatnej firmie geodezyjnej. Następnie pracował w Wojewódzkim Biurze Geodezji i Terenów Rolnych w Gdańsku (oddziały w Pucku i Kościerzynie). Wykonywał również usługi geodezyjne, prowadząc własną działalność gospodarczą. Od 2002 r. związany z administracją geodezyjną szczebla powiatowego. Od 2008 roku kierował referatem ewidencji gruntów i budynków, a 6 lat później objął stanowisko geodety powiatowego w Bytowie.
Posiada uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresach 1 i 2. W latach 2014-2017 był wykładowcą akademickim przedmiotów zawodowych. Jest biegłym sądowym z zakresu geodezji oraz gleboznawczej klasyfikacji gruntów przy sądach okręgowych w Gdańsku i Słupsku.
Od 1994 r. jest członkiem Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Obecnie pełni funkcję członka Zarządu Oddziału SGP w Gdańsku.

W pierwszej połowie br. startował w naborze na stanowisko GGK, który ostatecznie wygrał Waldemar Izdebski. W lipcu nowy GGK powołał go w skład zespołu doradczego do oceny regulacji prawnych związanych z funkcjonowaniem ewidencji gruntów i budynków.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@Na celowniku :-)czyżby odezwali się byli kandydaci? Widocznie ludzie ocenieni negatywnie przy większych wymaganiach tych również by nie spełnili.

Takie rzeczy tylko w gugik Wydawalo mi sie ze zastepca powinien posiadac wiedze i doswiadczenie z zarzadzania projektami i w zarzadzaniu systemami teleinformatycznymi. Ale niestety tylko mi sie wydawalo. Wymagania usunieto bo mogloby sie okazac ze obecny zastepca ich nie spelnia. Zalosne! Szanowna komisjo poaptrz w oczy ludziom ktorych ocenilas negatywnie przy wiekszych wymaganiach i powiedz im ze byli slabsi.

a gdzie Peszek Liszczek gdzie jesteś?

Kolejny pracownik ze spółki o nazwie Starostowo sp. zoo

Cytat ze strony www pana Karola "Wizyta w urzędach często jest powodem stresu. Proponujemy Państwu pośrednictwo w załatwianiu spraw dotyczących geodezji, budownictwa i innych w urzędach gminy i starostwa. Pozwoli to Państwu znacznie zaoszczędzić czas i ułatwi załatwienie sprawy" Owszem jako geodeta powiatowy zdecydowanie pozytywnie załatwi sprawy dla swoich "klientów"

Powodzenia Panie Karolu. Kilka razy miałam możliwość porozmawiać z tym Panem i musze stwierdzić, że jest człowiekiem o wielkiej klasie. Merytorycznie przygotowany i komunikatywny. Zarówno ja jak i wiele innych osób, co Pana zna osobiście gratulujemy stanowiska i życzmy powadzenia.

o co? o co wam chodzi?że jak pracuje w urzędzie tonie mogę mieć firmy?to że robię roboty w czasie służby geodezyjnej wam przeszkadza? nie wiem o co wam chodzi! klienci są zadowoleni a poza tym robię mapki szybciej niż wy i klienci sami do mnie przychodzą. Czy jak otworzę firmę na żonę to przestaniecie hejtować?

sprawdzam Jest zastępca czyli musi być strategia. Z niecierpliwością czekam na publikacje tego dokumentu

a gdzie Leszek, gdzie inni prezesi? Panie GGK, kiedy zacznie Pan zatrudniać ludzi z lokalnych stowarzyszeń? Stworzy Pan prywatną armię, oni nawet swoje opony przyniosą, więc nie będzie to z uszczerbkiem dla budżetu gugik.

To chyba żart Kolejny dorabiacz na stołek?? Właśnie takich nie chcemy.

Gratuluję życzę sukcesów i determinacji w realizacji powierzonych zadań.

dorabiacz Sądze że nie dorabiacz tylko przedsiębiorca który zatrudnia na czarno pracowników. Bo jak można pogodzić tyle zajęć i jeszcze prowadzić życie rodzinne. Facet miał dojścia to rządził rynkiem w Bytowie.

a propos newsów To to jest nic, Żuchowski reformator geodezji po dyrektora GDDKiA. Jak widać każdy wierny Tomasz będzie nagrodzony.

. patrząc na GPSa jakoś ta archiwalna to całkiem nie tak dawno? A od 2002 związany z administracją, cerytfikat z 2013... może jakaś przerwa w pracy

Działalność Ale aktywnie powadził działalnosć jak pracował w Urzędzie. Gratulacje. JUTRO TEZ OTWIERAM DZIAŁALNOŚĆ KONIEC PRACY TYLKO DLA URZĘDU . UCZCIWOŚC NIE Data rozpoczęcia wykonywania działalności 2010-01-04 Data rozpoczęcia zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej Przewidywany okres zawieszenia do -Data wznowienia wykonywania działalności gospodarczej 2013-01-01

popieram ja popieram tę koncepcję to bardzo słuszna koncepcja

Ale rozumiecie napis STRONA ARCHIWALNA ?

co chcesz chłopina zarobiony jest ciekawe kiedy on na to wszystko ma czas. Te kolejki w urzędach, praca w terenie , składanie i kompletowanie dokumentacji, zwykły gumiak się nie wyrabia a On patrz powiatowy,tzw międzyczasie był wykładowcą, biegłym sądowym, tzw. gumiakiem, dobry organizator musi być a na koniec z jego strony cytat "Wieloletnie doświadczenie w administracji, związane z prowadzeniem powiatowych baz danych zdecydowanie ułatwia nam wykonanie niezbędnych czynności" i tu jest pies pogrzebany. To tacy kolesie rządzą geodezją obecnie.

fachowiec z dyplomem.

tzw dorabiacz http://www.kkgeo.pl/oferta/uslugi-geodezyjne/

20 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt