wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Studenci inwentaryzują budynek AGH
blog
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-08-30| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Nabór na zastępcę GGK rozstrzygnięty

Karol Koss, geodeta powiatowy w Bytowie, wygrał nabór na stanowisko zastępcy głównego geodety kraju. Jego kandydatura musi jeszcze uzyskać akceptację głównego geodety kraju oraz ministra inwestycji i rozwoju.


Nabór na zastępcę GGK rozstrzygnięty

Przypomnijmy, że stanowisko zastępcy GGK pozostaje nieobsadzone od stycznia 2017 r., kiedy to p.o. zastępcy GGK Grażyna Kierznowska została p.o. GGK.
W marcu br. GUGiK ogłosił nabory na dwa stanowiska ZGGK. W pierwszym wpłynęło 5 aplikacji, z których wymogi formalne spełniły tylko dwie: Joanny Łagoźny (p.o. geodety województwa lubelskiego, kierownik WODGiK-u w Lublinie) oraz Tomasza Nałęcza (pracownika Państwowego Instytut Geologicznego, byłego dyrektora ds. geoinformacji w PIG). Zespół powołany przez GGK do przeprowadzenia naboru nie wybrał jednak żadnego kandydata.
W drugim naborze złożono 3 aplikacje, z których również 2 spełniły wymogi formalne: Artura Marcina Jeremina (kierownika Wydziału Administracyjno-Gospodarczego Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, byłego dyrektora Sądu Apelacyjnego w Warszawie) oraz Renaty Kuśmierowskiej. Spośród nich wybrana została Renata Kuśmierowska.
Ostatecznie jednak oba nabory zostały odwołane i GUGiK zapowiedział obsadzenie tylko jednego stanowiska ZGGK.

W nowym naborze (ogłoszonym w czerwcu br.) wystartowali dwaj kandydaci: Karol Koss oraz Piotr Bednarek.

Karol Koss
(ur. 18 listopada 1970 r. w Gdyni) jest absolwentem Państwowych Szkół Budownictwa w Gdańsku (1992). Studia inżynierskie na kierunku geodezja i kartografia ukończył na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Koszalińskiej (2009, specjalność geodezja gospodarcza i inżynieria majątkowa), a magisterskie – na tym samym kierunku na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej (2015, specjalność kataster i systemy informacji przestrzennej).
Ponadto ukończył studia podyplomowe z zakresu „Gleboznawstwo, gleboznawcza klasyfikacja gruntów i kartografia gleb” w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach (2015) oraz „Legislacji administracyjnej” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Po ukończeniu technikum rozpoczął pracę w wykonawstwie, w prywatnej firmie geodezyjnej. Następnie pracował w Wojewódzkim Biurze Geodezji i Terenów Rolnych w Gdańsku (oddziały w Pucku i Kościerzynie). Wykonywał również usługi geodezyjne, prowadząc własną działalność gospodarczą. Od 2002 r. związany z administracją geodezyjną szczebla powiatowego. Od 2008 roku kierował referatem ewidencji gruntów i budynków, a 6 lat później objął stanowisko geodety powiatowego w Bytowie.
Posiada uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresach 1 i 2. W latach 2014-2017 był wykładowcą akademickim przedmiotów zawodowych. Jest biegłym sądowym z zakresu geodezji oraz gleboznawczej klasyfikacji gruntów przy sądach okręgowych w Gdańsku i Słupsku.
Od 1994 r. jest członkiem Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Obecnie pełni funkcję członka Zarządu Oddziału SGP w Gdańsku.

W pierwszej połowie br. startował w naborze na stanowisko GGK, który ostatecznie wygrał Waldemar Izdebski. W lipcu nowy GGK powołał go w skład zespołu doradczego do oceny regulacji prawnych związanych z funkcjonowaniem ewidencji gruntów i budynków.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@Na celowniku :-)czyżby odezwali się byli kandydaci? Widocznie ludzie ocenieni negatywnie przy większych wymaganiach tych również by nie spełnili.

Takie rzeczy tylko w gugik Wydawalo mi sie ze zastepca powinien posiadac wiedze i doswiadczenie z zarzadzania projektami i w zarzadzaniu systemami teleinformatycznymi. Ale niestety tylko mi sie wydawalo. Wymagania usunieto bo mogloby sie okazac ze obecny zastepca ich nie spelnia. Zalosne! Szanowna komisjo poaptrz w oczy ludziom ktorych ocenilas negatywnie przy wiekszych wymaganiach i powiedz im ze byli slabsi.

a gdzie Peszek Liszczek gdzie jesteś?

Kolejny pracownik ze spółki o nazwie Starostowo sp. zoo

Cytat ze strony www pana Karola "Wizyta w urzędach często jest powodem stresu. Proponujemy Państwu pośrednictwo w załatwianiu spraw dotyczących geodezji, budownictwa i innych w urzędach gminy i starostwa. Pozwoli to Państwu znacznie zaoszczędzić czas i ułatwi załatwienie sprawy" Owszem jako geodeta powiatowy zdecydowanie pozytywnie załatwi sprawy dla swoich "klientów"

Powodzenia Panie Karolu. Kilka razy miałam możliwość porozmawiać z tym Panem i musze stwierdzić, że jest człowiekiem o wielkiej klasie. Merytorycznie przygotowany i komunikatywny. Zarówno ja jak i wiele innych osób, co Pana zna osobiście gratulujemy stanowiska i życzmy powadzenia.

o co? o co wam chodzi?że jak pracuje w urzędzie tonie mogę mieć firmy?to że robię roboty w czasie służby geodezyjnej wam przeszkadza? nie wiem o co wam chodzi! klienci są zadowoleni a poza tym robię mapki szybciej niż wy i klienci sami do mnie przychodzą. Czy jak otworzę firmę na żonę to przestaniecie hejtować?

sprawdzam Jest zastępca czyli musi być strategia. Z niecierpliwością czekam na publikacje tego dokumentu

a gdzie Leszek, gdzie inni prezesi? Panie GGK, kiedy zacznie Pan zatrudniać ludzi z lokalnych stowarzyszeń? Stworzy Pan prywatną armię, oni nawet swoje opony przyniosą, więc nie będzie to z uszczerbkiem dla budżetu gugik.

To chyba żart Kolejny dorabiacz na stołek?? Właśnie takich nie chcemy.

Gratuluję życzę sukcesów i determinacji w realizacji powierzonych zadań.

dorabiacz Sądze że nie dorabiacz tylko przedsiębiorca który zatrudnia na czarno pracowników. Bo jak można pogodzić tyle zajęć i jeszcze prowadzić życie rodzinne. Facet miał dojścia to rządził rynkiem w Bytowie.

a propos newsów To to jest nic, Żuchowski reformator geodezji po dyrektora GDDKiA. Jak widać każdy wierny Tomasz będzie nagrodzony.

. patrząc na GPSa jakoś ta archiwalna to całkiem nie tak dawno? A od 2002 związany z administracją, cerytfikat z 2013... może jakaś przerwa w pracy

Działalność Ale aktywnie powadził działalnosć jak pracował w Urzędzie. Gratulacje. JUTRO TEZ OTWIERAM DZIAŁALNOŚĆ KONIEC PRACY TYLKO DLA URZĘDU . UCZCIWOŚC NIE Data rozpoczęcia wykonywania działalności 2010-01-04 Data rozpoczęcia zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej Przewidywany okres zawieszenia do -Data wznowienia wykonywania działalności gospodarczej 2013-01-01

popieram ja popieram tę koncepcję to bardzo słuszna koncepcja

Ale rozumiecie napis STRONA ARCHIWALNA ?

co chcesz chłopina zarobiony jest ciekawe kiedy on na to wszystko ma czas. Te kolejki w urzędach, praca w terenie , składanie i kompletowanie dokumentacji, zwykły gumiak się nie wyrabia a On patrz powiatowy,tzw międzyczasie był wykładowcą, biegłym sądowym, tzw. gumiakiem, dobry organizator musi być a na koniec z jego strony cytat "Wieloletnie doświadczenie w administracji, związane z prowadzeniem powiatowych baz danych zdecydowanie ułatwia nam wykonanie niezbędnych czynności" i tu jest pies pogrzebany. To tacy kolesie rządzą geodezją obecnie.

fachowiec z dyplomem.

tzw dorabiacz http://www.kkgeo.pl/oferta/uslugi-geodezyjne/

20 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt