Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-08-30| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Nabór na zastępcę GGK rozstrzygnięty

Karol Koss, geodeta powiatowy w Bytowie, wygrał nabór na stanowisko zastępcy głównego geodety kraju. Jego kandydatura musi jeszcze uzyskać akceptację głównego geodety kraju oraz ministra inwestycji i rozwoju.


Nabór na zastępcę GGK rozstrzygnięty

Przypomnijmy, że stanowisko zastępcy GGK pozostaje nieobsadzone od stycznia 2017 r., kiedy to p.o. zastępcy GGK Grażyna Kierznowska została p.o. GGK.
W marcu br. GUGiK ogłosił nabory na dwa stanowiska ZGGK. W pierwszym wpłynęło 5 aplikacji, z których wymogi formalne spełniły tylko dwie: Joanny Łagoźny (p.o. geodety województwa lubelskiego, kierownik WODGiK-u w Lublinie) oraz Tomasza Nałęcza (pracownika Państwowego Instytut Geologicznego, byłego dyrektora ds. geoinformacji w PIG). Zespół powołany przez GGK do przeprowadzenia naboru nie wybrał jednak żadnego kandydata.
W drugim naborze złożono 3 aplikacje, z których również 2 spełniły wymogi formalne: Artura Marcina Jeremina (kierownika Wydziału Administracyjno-Gospodarczego Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, byłego dyrektora Sądu Apelacyjnego w Warszawie) oraz Renaty Kuśmierowskiej. Spośród nich wybrana została Renata Kuśmierowska.
Ostatecznie jednak oba nabory zostały odwołane i GUGiK zapowiedział obsadzenie tylko jednego stanowiska ZGGK.

W nowym naborze (ogłoszonym w czerwcu br.) wystartowali dwaj kandydaci: Karol Koss oraz Piotr Bednarek.

Karol Koss
(ur. 18 listopada 1970 r. w Gdyni) jest absolwentem Państwowych Szkół Budownictwa w Gdańsku (1992). Studia inżynierskie na kierunku geodezja i kartografia ukończył na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Koszalińskiej (2009, specjalność geodezja gospodarcza i inżynieria majątkowa), a magisterskie – na tym samym kierunku na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej (2015, specjalność kataster i systemy informacji przestrzennej).
Ponadto ukończył studia podyplomowe z zakresu „Gleboznawstwo, gleboznawcza klasyfikacja gruntów i kartografia gleb” w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach (2015) oraz „Legislacji administracyjnej” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Po ukończeniu technikum rozpoczął pracę w wykonawstwie, w prywatnej firmie geodezyjnej. Następnie pracował w Wojewódzkim Biurze Geodezji i Terenów Rolnych w Gdańsku (oddziały w Pucku i Kościerzynie). Wykonywał również usługi geodezyjne, prowadząc własną działalność gospodarczą. Od 2002 r. związany z administracją geodezyjną szczebla powiatowego. Od 2008 roku kierował referatem ewidencji gruntów i budynków, a 6 lat później objął stanowisko geodety powiatowego w Bytowie.
Posiada uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresach 1 i 2. W latach 2014-2017 był wykładowcą akademickim przedmiotów zawodowych. Jest biegłym sądowym z zakresu geodezji oraz gleboznawczej klasyfikacji gruntów przy sądach okręgowych w Gdańsku i Słupsku.
Od 1994 r. jest członkiem Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Obecnie pełni funkcję członka Zarządu Oddziału SGP w Gdańsku.

W pierwszej połowie br. startował w naborze na stanowisko GGK, który ostatecznie wygrał Waldemar Izdebski. W lipcu nowy GGK powołał go w skład zespołu doradczego do oceny regulacji prawnych związanych z funkcjonowaniem ewidencji gruntów i budynków.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS