wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2018-08-10| Geodezja, Teledetekcja, Edukacja

Pokaźne dofinansowanie na geodezyjną wyprawę studentów AGH

Aż 200 tys. zł dofinansowania otrzymali studenci Akademii Górniczo-Hutnicznej w Krakowie na kolejną geodezyjną wyprawę z cyklu Bari.


Pokaźne dofinansowanie na geodezyjną wyprawę studentów AGH <br />
fot. KNG Dahlta
fot. KNG Dahlta

Środki te pochodzą z realizowanego przez resort nauki programu Najlepsi z najlepszych 3.0. Łącznie ta krakowska uczelnia otrzyma z niego ponad 1,6 mln zł, co jest najwyższą kwotą spośród wszystkich szkół wyższych, które złożyły wnioski w naborze.

Bari to cykl wypraw organizowanych przez Koło Naukowe Geodetów Dahlta na AGH, których celem jest geodezyjna inwentaryzacja cennych obiektów dziedzictwa kulturowego. Pierwsza zagraniczna ekspedycja odbyła się w 1974 roku, a jej celem – początkowo – miało być włoskie miasto Bari. W toku przygotowań Departament Kultury Materialnej UNESCO w Paryżu zaproponował jednak zmianę Bari na Fez w Maroku i ostatecznie tam udała się pierwsza historyczna ekspedycja Dahlty. Z uwagi na stopień zaawansowania prac organizacyjnych nazwa Bari pozostała i towarzyszyła wyprawom młodych geodetów z AGH przez kolejne lata, choć żadna z nich do tego miasta nie dotarła.

Ostatnia, XVI wyprawa odbyła się w zeszłym roku. W jej trakcie studenci inwentaryzowali zabytki w cypryjskim Pafos. Szerzej o prowadzonych tam pracach można przeczytać w najnowszym wydaniu miesięcznika GEODETA. Wyprawom Bari poświęcony jest też odrębny dział na Geoforum.pl.

Dofinansowanie przyznane projektowi „BARI – zaBytki ARcheologia Inwentaryzacja BARI – Buildings ARcheology Inventory” będzie przeznaczone nie tylko na zorganizowanie kolejnej wyprawy, ale także na udział studentów w międzynarodowych konferencjach naukowych. Przedsięwzięcie będzie realizowane przez KNG „Dahlta”.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
naprawdę zabawne że studenci dostają większe dofinansowanie na wyprawę niż samorządy na prowadzenie państwowego zasobu od wojewody na rok. Ot Polska właśnie.

pojeżdżą po świecie, popija włoskiego winka, a potem gumowce i w pole, za nijnizsza krajowa. zderzenie tych rzeczywistosci będzie bolesne.

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt