wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-03-29| Geodezja, Prawo

Lokalne Stowarzyszenia Geodezyjne w Sejmie

27 marca przedstawiciele Lokalnych Stowarzyszeń Geodezyjnych wzięli udział w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu do spraw prawa geodezyjnego i rozgraniczeń nieruchomości.


Lokalne Stowarzyszenia Geodezyjne w Sejmie

Przypomnijmy, że gremium to zostało powołane latem ubiegłego roku między innymi w związku z licznymi prośbami o interwencje kierowanymi przez obywateli do posłów, które dotyczyły sporów granicznych, w tym procedur rozgraniczeniowych.

Marcowe posiedzenie było piątym spotkaniem tego zespołu (przeczytaj o trzecim posiedzeniu). W jego trakcie podjęto następujące zagadnienia:
• diagnoza przyczyn wadliwego ustalania granic nieruchomości w trybie rozgraniczenia;
• propozycje działań naprawczych podwyższających jakość prac występujących przy opracowaniach geodezyjnych do celów prawnych, ze szczególnym uwzględnieniem czynności geodety w ramach rozgraniczenia nieruchomości w trybie administracyjnym i sądowym;
• przedstawienie przez przedstawicieli Porozumienia Lokalnych Stowarzyszeń Geodetów stanowiska określającego zakres oczekiwanych zmian przepisów prawnych, które, w ocenie LSG, zapewnią odpowiednie warunki prowadzenia działalności usługowej w dziedzinie geodezji i kartografii oraz poprawią jakość świadczonych usług geodezyjnych.

Podczas posiedzenia Lokalne Stowarzyszenia Geodezyjne reprezentowali: Sławomir Barasiński (Stowarzyszenie Geodeci Ziemi Piotrkowskiej), Tadeusz Keliński (Pomorskie Stowarzyszenie Geodezyjne), Maciej Kozielczyk (PSG), Leszek Piszczek (Stowarzyszenie Geodetów Ziemi Olkuskiej), Krzysztof Szczepanik (prezes SGZP i Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego).

Przedstawiciele LSG poza tematyką związaną z rozgraniczeniami nieruchomości zaprezentowali wnioski z zeszłorocznego Kongresu Geodetów Polskich. – Ich realizacja w naszej ocenie zdecydowanie poprawi sytuację również na polu zainteresowań Zespołu – mówi Geoforum.pl Michał Pellowski, prezes PSG. – Co bardzo cieszy, nasze postulaty spotkały się ze zrozumieniem i akceptacją ze strony przewodniczącego Zespołu posła Grzegorza Wojciechowskiego, który zadeklarował podejmowanie dalszych działań w kierunku ich realizacji – dodaje. – W sprawie naszych postulatów ustalono, że Zespół skieruje stosowne wystąpienie do Biura Analiz Sejmowych. Jednocześnie nasi przedstawiciele mają uczestniczyć w posiedzeniu sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej – zapowiada Michał Pellowski.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS