Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-03-29| Geodezja, Prawo

Lokalne Stowarzyszenia Geodezyjne w Sejmie

27 marca przedstawiciele Lokalnych Stowarzyszeń Geodezyjnych wzięli udział w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu do spraw prawa geodezyjnego i rozgraniczeń nieruchomości.


Lokalne Stowarzyszenia Geodezyjne w Sejmie

Przypomnijmy, że gremium to zostało powołane latem ubiegłego roku między innymi w związku z licznymi prośbami o interwencje kierowanymi przez obywateli do posłów, które dotyczyły sporów granicznych, w tym procedur rozgraniczeniowych.

Marcowe posiedzenie było piątym spotkaniem tego zespołu (przeczytaj o trzecim posiedzeniu). W jego trakcie podjęto następujące zagadnienia:
• diagnoza przyczyn wadliwego ustalania granic nieruchomości w trybie rozgraniczenia;
• propozycje działań naprawczych podwyższających jakość prac występujących przy opracowaniach geodezyjnych do celów prawnych, ze szczególnym uwzględnieniem czynności geodety w ramach rozgraniczenia nieruchomości w trybie administracyjnym i sądowym;
• przedstawienie przez przedstawicieli Porozumienia Lokalnych Stowarzyszeń Geodetów stanowiska określającego zakres oczekiwanych zmian przepisów prawnych, które, w ocenie LSG, zapewnią odpowiednie warunki prowadzenia działalności usługowej w dziedzinie geodezji i kartografii oraz poprawią jakość świadczonych usług geodezyjnych.

Podczas posiedzenia Lokalne Stowarzyszenia Geodezyjne reprezentowali: Sławomir Barasiński (Stowarzyszenie Geodeci Ziemi Piotrkowskiej), Tadeusz Keliński (Pomorskie Stowarzyszenie Geodezyjne), Maciej Kozielczyk (PSG), Leszek Piszczek (Stowarzyszenie Geodetów Ziemi Olkuskiej), Krzysztof Szczepanik (prezes SGZP i Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego).

Przedstawiciele LSG poza tematyką związaną z rozgraniczeniami nieruchomości zaprezentowali wnioski z zeszłorocznego Kongresu Geodetów Polskich. – Ich realizacja w naszej ocenie zdecydowanie poprawi sytuację również na polu zainteresowań Zespołu – mówi Geoforum.pl Michał Pellowski, prezes PSG. – Co bardzo cieszy, nasze postulaty spotkały się ze zrozumieniem i akceptacją ze strony przewodniczącego Zespołu posła Grzegorza Wojciechowskiego, który zadeklarował podejmowanie dalszych działań w kierunku ich realizacji – dodaje. – W sprawie naszych postulatów ustalono, że Zespół skieruje stosowne wystąpienie do Biura Analiz Sejmowych. Jednocześnie nasi przedstawiciele mają uczestniczyć w posiedzeniu sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej – zapowiada Michał Pellowski.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS