Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-01-11| Prawo, Kataster

KZN bez danych z połowy starostw

Aż 177 starostw nie wywiązało się jeszcze z obowiązku przekazania wykazu nieruchomości do Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN) – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa.


KZN bez danych z połowy starostw <br />
Mapa własności nieruchomości w geoportalu Urzędu m.st. Warszawy
Mapa własności nieruchomości w geoportalu Urzędu m.st. Warszawy

Według informacji PAP dane przekazały dotychczas: 203 starostwa, Lasy Państwowe, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Mienia Wojskowego.

Zgodnie z ustawą o KZN określone w tym akcie podmioty miały do 10 listopada ubiegłego roku przygotować wykazy nieruchomości Skarbu Państwa dla obszarów miejskich. Jeśli chodzi o wykazy dla pozostałych terenów, termin ich przekazania upływa w marcu br. Co istotne, ustawa o KZN przewiduje, że za każdy dzień zwłoki na starostwo może zostać nałożona kara w wysokości nawet 500 zł.

W wypowiedzi dla PAP minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zaznaczył, że skoro spora część starostw przekazała wykazy w terminie, to pozostałe również mogły to zrobić, choćby częściowo. Podkreślił również, że opóźnienia w przesyłaniu tych informacji utrudniają start rządowego programu Mieszkanie+.

Tymczasem jak donoszą w tym tygodniu media, to właśnie opóźnienia w realizacji Mieszkania+ są jednym z powodów usunięcia budownictwa z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa (na razie tylko z nazwy), które po rekonstrukcji jest już tylko resortem infrastruktury. Choć ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, program Mieszkanie+ najprawdopodobniej przejdzie pod skrzydła Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju – informuje „Rzeczpospolita”. Rzecznik prasowy MI zapewnia, że kwestie te zostaną określone w nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej, nad którą trwają intensywne prace.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS