wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Modelowanie Dębu Bartek
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-10-03| Mapy, Prawo

Ruszyła policyjna mapa zagrożeń przestępstwami seksualnymi

O tym, ilu gwałcicieli i pedofilów mieszka w okolicy, można się dowiedzieć z mapy przestępczości na tle seksualnym, która od 1 października jest publicznie dostępna na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Komendy Głównej Policji.


Ruszyła policyjna mapa zagrożeń przestępstwami seksualnymi
Tego dnia weszło w życie podpisane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka rozporządzenie w sprawie sposobu prowadzenia i trybu aktualizacji policyjnej mapy zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym, które umożliwia prowadzenie tej mapy.

Prezentowane w niej dane pochodzą z Krajowego Systemu Informacji Policji (KSIP) oraz Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym prowadzonego również od 1 października przez resort sprawiedliwości (na początek dostęp do tego rejestru mają tylko instytucje państwowe, samorządy, placówki oświatowo-wychowawcze oraz organizatorzy wyjazdów dla dzieci i młodzieży, później zasilony zostanie rejestr publiczny z dostępem do bazy dla każdego zainteresowanego). Mapa zwiera informacje o przestępstwach na tle seksualnym popełnionych od początku 2015 roku.

Mapa nie przedstawia danych osobowych przestępców, a jedynie zestawienie statystyczne. Prezentuje ocenę zagrożenia przestępczością seksualną na terenie miejscowości, gmin, powiatów, województw i całego kraju. Przestępstwa popełnione w internecie pokazane są tylko w odniesieniu do całego kraju.

Źródło: MS, MSWiA, AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Soft Netflix też działa na Javie i jakoś nie potrzeba do niego internet explorela. Przechodząc do meritum każda technologia jest lepsza niż Esri.

w bezsensie sens jest jedynym awansem 1. słabo skomponowane zakresy, np. ogółem dla miejscowości i dla gminy powinny być przynajmnije jakoś sensownie skorelowane jeśli nine identyczne a tak to mamy dla Warszawy wielkości obiektu sugerujące zupełnie inne natężenie zjawiska 2. po co dla miejscowości zakres

~`Domel Może i szkoda, ale te dane nie są zbyt dobrej jakości, a osm jest :) dlaczego nikt nie zapyta co z ISOKiem? Ta poszły grube miliony a o systemie ani widu ani słychu. KZGW z miesiąca na miesiąc tylko przesuwa termin zgłaszania ofert...

Dane IIP Szkoda tylko, że w aktywnościach policji nie są wykorzystywane dane za które państwo zapłaciło grube miliony. Kompozycja wykorzystywana w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa wykorzystuje kompozycję z IIP. A w Policyjnej Mapie Zagrożeń Przestępstwami na tle seksualnym jest OSM. Poza tym wydaje się, że nie jest to mapa zagrożeń tylko mapa zdarzeń nieco obrobionych statystycznie.

Taaa i wszyscy zostawiają swoje IP i preferencje zachowania na serwerze Esri. Miło.

Spokojnie Dopiero się uczą. Niezwykle pocieszający jest fakt, że użyta została technologia Esri :) a nie jakieś Javy itp, na które się już nie da patrzeć i trzeba odpadać internetem explorerem

słabo Mogło być lepiej...

7 komentarzy

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt