wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-10-03| Mapy, Prawo

Ruszyła policyjna mapa zagrożeń przestępstwami seksualnymi

O tym, ilu gwałcicieli i pedofilów mieszka w okolicy, można się dowiedzieć z mapy przestępczości na tle seksualnym, która od 1 października jest publicznie dostępna na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Komendy Głównej Policji.


Ruszyła policyjna mapa zagrożeń przestępstwami seksualnymi
Tego dnia weszło w życie podpisane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka rozporządzenie w sprawie sposobu prowadzenia i trybu aktualizacji policyjnej mapy zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym, które umożliwia prowadzenie tej mapy.

Prezentowane w niej dane pochodzą z Krajowego Systemu Informacji Policji (KSIP) oraz Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym prowadzonego również od 1 października przez resort sprawiedliwości (na początek dostęp do tego rejestru mają tylko instytucje państwowe, samorządy, placówki oświatowo-wychowawcze oraz organizatorzy wyjazdów dla dzieci i młodzieży, później zasilony zostanie rejestr publiczny z dostępem do bazy dla każdego zainteresowanego). Mapa zwiera informacje o przestępstwach na tle seksualnym popełnionych od początku 2015 roku.

Mapa nie przedstawia danych osobowych przestępców, a jedynie zestawienie statystyczne. Prezentuje ocenę zagrożenia przestępczością seksualną na terenie miejscowości, gmin, powiatów, województw i całego kraju. Przestępstwa popełnione w internecie pokazane są tylko w odniesieniu do całego kraju.

Źródło: MS, MSWiA, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Soft Netflix też działa na Javie i jakoś nie potrzeba do niego internet explorela. Przechodząc do meritum każda technologia jest lepsza niż Esri.
 2 
odpowiedz zgłoś
w bezsensie sens jest jedynym awansem 1. słabo skomponowane zakresy, np. ogółem dla miejscowości i dla gminy powinny być przynajmnije jakoś sensownie skorelowane jeśli nine identyczne a tak to mamy dla Warszawy wielkości obiektu sugerujące zupełnie inne natężenie zjawiska 2. po co dla miejscowości zakres
odpowiedz zgłoś
~`Domel Może i szkoda, ale te dane nie są zbyt dobrej jakości, a osm jest :) dlaczego nikt nie zapyta co z ISOKiem? Ta poszły grube miliony a o systemie ani widu ani słychu. KZGW z miesiąca na miesiąc tylko przesuwa termin zgłaszania ofert...
 1 
odpowiedz zgłoś
Dane IIP Szkoda tylko, że w aktywnościach policji nie są wykorzystywane dane za które państwo zapłaciło grube miliony. Kompozycja wykorzystywana w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa wykorzystuje kompozycję z IIP. A w Policyjnej Mapie Zagrożeń Przestępstwami na tle seksualnym jest OSM. Poza tym wydaje się, że nie jest to mapa zagrożeń tylko mapa zdarzeń nieco obrobionych statystycznie.
 2 
odpowiedz zgłoś
Taaa i wszyscy zostawiają swoje IP i preferencje zachowania na serwerze Esri. Miło.
 1 
odpowiedz zgłoś
Spokojnie Dopiero się uczą. Niezwykle pocieszający jest fakt, że użyta została technologia Esri :) a nie jakieś Javy itp, na które się już nie da patrzeć i trzeba odpadać internetem explorerem
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
słabo Mogło być lepiej...
 1 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS