Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-18| Mapy

Chiński gigant internetowy idzie w świat z mapami HERE

Nazywana chińskim Googlem firma Baidu jest twórcą najpopularniejszej w Chinach aplikacji mapowej. Dzięki partnerstwu z HERE jej serwisy kartograficzne stają się dostępne również poza granicami Państwa Środka.


Chiński gigant internetowy idzie w świat z mapami HERE

Obecnie z aplikacji mapowych Baidu korzysta około 350 mln Chińczyków. Na razie są one używane przede wszystkim u siebie w kraju, jednak dzięki partnerstwu z HERE wkrótce się to zmieni. Baidu zaoferuje bowiem dane przestrzenne HERE docelowo dla 150 państw na całym świecie, co ma być dużym ułatwieniem dla Chińczyków, którzy coraz chętniej podróżują za granicę. W 2015 r. na zagraniczny wyjazd zdecydowała się rekordowa liczba 120 mln Chińczyków, wydając na ten cel aż 104 mld dolarów.

Źródło: HERE


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS