wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-03-09| Geodezja, Prawo, Kataster

Szkolenie służby geodezyjnej - ustalanie linii brzegowej

Co to jest linia brzegu i jak przygotować materiały geodezyjne do jej projektowania? Odpowiedź m.in. na takie pytania poznali przedstawiciele starostów oraz marszałka, którzy wzięli udział w szkoleniu w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim (7 marca).


Szkolenie służby geodezyjnej - ustalanie linii brzegowej

Warsztaty poprowadził Krzysztof Kowalski, główny specjalista ds. gospodarki nieruchomościami Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz autor publikacji „Gospodarka Nieruchomościami pokrytymi powierzchniowymi wodami płynącymi”. Jednodniowe spotkanie miało uporządkować tematykę dotyczącą ustalania linii brzegowej oraz wesprzeć prace organów odpowiedzialnych za to zadanie.

Przedstawiciele administracji geodezyjnej i kartograficznej województwa mazowieckiego dowiedzieli się m.in. jaki jest wpływ linii brzegu na ewidencję gruntów i budynków oraz na prawo własności gruntów. Podczas szkolenia poruszono temat ustalania granic działek pokrytych wodą, a także omówiono orzecznictwo sądów.

Źródło: MUW w Warszawie


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
szkolenia I tak te wszystkie szkolenia są o kant d... rozbić, póki istnieje prawo powiatowe inne w każdym księstwie.
odpowiedz zgłoś
Linia Prawo jest wyjaśniane za pieniądze. A jest jak wół napisane,że ustawy należy pisać zdaniami prostymi, zrozumiałymi.
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS