wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-02| Geodezja, GIS, Firma, Instytucje, Kataster

Powiat puławski zaprezentował swój SIP

Starostwo w Puławach udostępniło swoje zasoby geodezyjne w powiatowym systemie informacji przestrzennej.


Powiat puławski zaprezentował swój SIP

SIP wykonano w ramach wartego 2,28 mln zł projektu „Stworzenie systemu Informacji Przestrzennej w Powiecie Puławskim”, dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Większość prac w ramach przedsięwzięcia wykonały firmy PGK OPGK Rzeszów i Globmatix Lublin. Przedmiotem podpisanego z nimi kontraktu o wartości 2,12 mln zł była:
• budowa SIP-u przetwarzającego dane administrowane przez PODGiK w Puławach,
• skanowanie i archiwizacja dokumentów zasobu bazowego i użytkowego,
• zasilenie plikami wynikowymi programu OŚRODEK posiadanego przez starostwo,
• wykonanie numerycznej mapy zasadniczej dla części powiatu w układzie współrzędnych płaskich prostokątnych 2000 oraz układzie wysokości Kronsztad 86,
• dostawa sprzętu komputerowego oraz oprogramowania do zarządzania siecią i przeznaczonego do obsługi zasobów geodezyjnych,
• przeszkolenie pracowników zamawiającego z obsługi dostarczanych systemów.

Puławski SIP składa się portali: w trybie publicznym i chronionym, a także dla geodety/rzeczoznawców majątkowych oraz zapytania komornicze. W tym pierwszym serwisie można przeglądać m.in.: EGiB, mapę zasadniczą, obszary ochorny przyrody, punkty użyteczności publicznej, oferty inwestycyjne czy tereny zalewowe. Jak wynika z listy warstw, w serwisie udostępnione zostaną również modele 3D wybranych budynków w powiecie.

Lista większości geoportali polskich samorządów znajduje się na Geoforum.pl w zakładce Geodane

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
SIP? I co z tego,że wydali tyle pieniędzy jak nie działa. Mapy numerycznej nie ma. Brak dostępu do zeskanowanego archiwum. Ze strony głównej starostwa nie można nic obejrzeć nawet w trybie publicznym.
odpowiedz zgłoś
bogaty powiat tyle sipów, a to: http://pulawy.geoportal2.pl/
 1 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS