Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-01-26| GIS, Software

OpenUtilities zwiększy wydajność prac inżynieryjnych

Tucson Electric Power (TEP), korporacja z główną siedzibą w południowej Arizonie, rozszerza możliwości projektowania inżynieryjnego poprzez integrację oprogramowania do projektowania sieciowego ze swoim systemem GIS. TEP kończy wdrażanie programu OpenUtilities firmy Bentley w celu uzupełnienia swojego GIS Smallworld o możliwości automatycznego szacowania kosztów i zarządzania przepływem prac inżynieryjnych.


OpenUtilities zwiększy wydajność prac inżynieryjnych <br />
fot. Tucson Electric Power
fot. Tucson Electric Power

TEP oczekuje, że rozwiązania te zredukują ilość czasu poświęconego na udoskonalanie projektów pod kątem oszczędności. Automatyczne przydzielanie kompatybilnych jednostek i kompleksowa obsługa danych w programie OpenUtilities firmy Bentley pozwoli TEP na szybsze tworzenie zestawień kosztów pracy i materiałów, bez czasochłonnych cykli między GIS a systemem zarządzania pracą przedsiębiorstwa (WMS). Zapewnia to możliwość szybkiej analizy dostępnych opcji, selekcji najmniej kosztownego projektu i przedstawienia projektu mieszczącego się w budżecie już za pierwszym razem.

TEP spodziewa się również redukcji opóźnień w realizacji projektów dzięki możliwości lepszego zarządzania zleceniami za pośrednictwem swojego wewnętrznego środowiska GIS. Konfigurowalny system przepływów pracy w OpenUtilities firmy Bentley będzie współpracował z WMS firmy TEP, dając kierownikom możliwość przydzielania i zatwierdzania zleceń pracy oraz zarządzania nimi. Pozwoli to TEP śledzić status projektu i jego postępy przy użyciu pulpitów i raportów.

Jeff McConnell, kierownik ds. GIS w przedsiębiorstwie Tucson Electric Power, powiedział: „Możliwość zintegrowania programu OpenUtilities firmy Bentley z naszym wewnętrznym GIS pozwoliła na usprawnienie kluczowych elementów naszego procesu projektowania inżynieryjnego. Możliwości szacowania kosztów i zarządzania przepływami prac w programie OpenUtilities doskonale sprawdzają się w naszych warunkach i spodziewamy się, że przyczynią się do zwiększenia naszej wydajności”.

Źródło: Bentley


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS