wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-09-14| Geodezja, GIS

Sieradz ma SIP

Czy działka ma miejscowy plan zagospodarowania, czy zostały wydane warunki zabudowy, jaki jest jej numer i czy w pobliżu znajduje się niezbędna infrastruktura? – odpowiedzi na te pytania ma przynieść Geograficzny System Informacji Przestrzennej, który został stworzony przez sieradzki magistrat.


Sieradz ma SIP

GSIP ma przede wszystkim służyć pozyskiwaniu, przetwarzaniu i udostępnianiu danych przestrzennych oraz towarzyszących im informacji opisowych. Portal to jednak nie tylko pełne informacje o gruntach w Sieradzu. W systemie naniesione zostały także inne elementy, takie jak: pomniki przyrody, tereny zalewowe, szkoły, przedszkola, stacje benzynowe, urzędy, zabytki czy drogi wraz z informacją o tym, kto jest ich zarządcą.

Stworzenie GSIP było możliwe dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 85 tys. zł, co stanowiło 85% wszystkich kosztów. Wykonawcą serwisu jest firma CADExpert z Łodzi.

Źródło: Urząd Miasta Sieradza


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
protokoły podpisane więc o co chodzi:)?
 1 
odpowiedz zgłoś
Przerwa w działaniu? http://www.gis.sieradz.eu/ -> Strona internetowa jest niedostępna
odpowiedz zgłoś
ehh, amatorzy niech żałują Ci, którzy nic nie zorganizowali. Pieniądze unijne są do wydania, inaczej nie będzie.
 1 
odpowiedz zgłoś
a wszystko za drobną opłatą 100 tysięcy. Konsultanci wszystko załatwią. Tego chciał zamawiający (tzn taki miał napisany siwz;)
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
regulamin fragment z regulaminu - "Informujemy, że dane reprezentowane w systemie mogą się różnić od danych zawartych w bazach danych prowadzonych przez Urząd Miasta Sieradz." czyli na potrzeby systemu stworzono odrębne bazy danych inne niż te które funkcjonują w urzędzie i nie prezentują stanu rzeczywistego tylko jakąś kopię.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS